Sempozyuma yoğun katılımla gerçekleşti

TDBB Uluslararası Yerel Yönetimlerin Yapısı ve Çevresel Görevleri Sempozyumu'na katılmak üzere Kıbrıs'a giden Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, sempozyumun ilk gününün son derece verimli geçtiğini söyledi.

Toplantı, 24-28 Nisan tarihleri arasında, TDBB Eşbaşkanı Güzelyurt Belediye Başkanı ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar'ın ev sahipliğinde Girne'de gerçekleşen sempozyumun açılış programına KKTC Başbakanı İrsen Küçük,KKTC İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve TDBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, UCLG-MEVA Genel Sekreteri Mehmet Duman, TBB Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, Komrat Belediye Başkanı Nikolay Dudogla, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve çok sayıda yerel yönetici katıldı.

Dört gün sürecek olan sempozyumun ilk gününde Ulusal ve Uluslar arası Alanda Yerel Yönetimler Arası İşbirliğinin Geliştirilmesi, Yerel Yönetimlerin İdari Yapısı ve Belediyelerde Ölçek Sorunu ve Yerel Yönetimlerin Mali Yapısı görüşüldü.

26 Nisan 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?