Sakaryalı yazar imza atmak için geliyor...

Geçtiğimiz günlerde ikinci öykü kitabı çıkan Adapazarı doğumlu genç yazarımız Hande Ortaç, önümüzdeki ay imza günü için Sakarya'ya geliyor.

Adapazarı 1980 doğumlu olan Hande Ortaç, Sabihahanım ilk okulunu bitirdikten sonra, orta ve lise tahsilini Sakarya Anadolu lisesinde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset ve Uluslar arası ilişkiler bölümünü bitirdi. Alt kitap 2008 öykü yarışmasında "Kankurutan"adlı öyküsüyle birincilik kazandı.İlk öykü kitabı olan "Kankurutan"Ay izi yayınları tarafından 2011 yılında yayımlandı.

Roman Kahramanları, Dünden Bugünden Edebiyat Dergilerine, altzine.net'e, Yitik Ülke tayınları tarafından 2012 yılında yayımlanan "90'lar Kitabı, Çocuk mu, Genç mi? kitabına ve 2013 yılında altkitap.net tarafından yayımlanan "O Yaz"kitabına katkıda bulundu.

Halen elektronik kitap yayınevi altkitap.net ve edebiyat dergisi aitZine.net'te editörlük yapan Hande Ortaç,son öykü kitabı için şunları söyledi?
"Son öykü kitabımÜÇ İKİ BİR KAYIT'ta bazen gülerek, bazen hüzünle, bazen kızgınlıkla, en çok şaşırarak hatta"Hay Allah" diyerek okuyabileceğiniz hikayeleri bulabilirsiniz..Yaptığımız programda bir değişiklik olmaz ise önümüzdeki ay sonuna doğru Adapazarın da düzenlenecek imza gününe geleceğim.Doğduğum,büyüdüğüm ve birçok hatıralarım olan Adapazarında,kitapseverler,dost ve arkadaşlarımlabirlikte olmanın heyecanını şimdiden yaşıyorum."

Hande Ortaç'ın ikinci öykü kitabı,D&R ve Remzi Kitabevin de satışa çıktı.

19 Ocak 2015 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 5.034.753 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?