Engellilere karşı duyarlı olmalıyız!

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı,"Sevgiye Engel Yok" projesi kapsamında Ferizli'de konferans düzenledi.

Engelli vatandaşlara nasıl yaklaşılması gerektiğini öğrencilere anlatan pedagojik Eğitim Uzmanı Erkan Şen, "Engelli bireylere karşı daha hassas ve duyarlı olmak zorundayız" dedi.
Sevgiye engel yok
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü, engelli vatandaşlara yönelik duyarlılığın arttırılması adına gerçekleştirdiği projelere devam ediyor. Ferizli Recep Bey Anadolu Teknik Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi'nde gerçekleştirilen konferansta "Sevgiye Engel Yok" projesini tanıtan Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Nurcan İris, "Engelli vatandaşlarımıza yönelik çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. Onlara karşı sorumluluğumuzu bilmek ve öğrencilerimizi bilinçlendirmek adına "Sevgiye Engel Yok" projesi kapsamında konferanslar düzenliyoruz. Engelli bireylerin toplumla bütünleşmesinin ilk basamağını okullar oluşturur. 'Sevgiye Engel Yok' projesi ile öğrencilerimizin sosyal duyarlılıklarını artırmayı hedefliyoruz" diye konuştu.
Sorumluluk hepimizde
Pedagojik Eğitim Uzmanı Erkan Şen ise engellilerin toplumda yaşadığı sıkıntılara değinerek, "Engelliler, toplum içerisinde birçok sorunla karşı karşıya kalıyorlar. Birçok sıkıntısı olan engelli kardeşlerimizin, toplumdaki bireylerin davranışları ile sıkıntıları daha da artıyor. Engelli kardeşlerimiz ne yazık ki acınası bakışlarla ve kırıcı sözlerle toplumun dışına itiyorlar. Engelli bireylere karşı daha duyarlı olmalıyız. Bizim sergileyeceğimiz duyarlı yaklaşımlar, onları daha mutlu ve daha huzurlu kılacaktır. Bunun için hepimize sorumluluklar düşmektedir, dikkatli ve hassas olmalıyız" şeklinde konuştu.

19 Nisan 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?