FSAL'da 'Mesleki Tanıtım Programı'

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi'nde Mimar Mühendisler Grubu Sakarya Şubesi Tarafından "Meslek Tanıtım Programı" Gerçekleştirildi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+8
Haber albümü için resme tıklayın

Mimar ve Mühendisler Grubu Sakarya Şubesi ve Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi ortak faaliyetiyle, konularında uzman mimar ve mühendislerin sunum yapmasına ortam hazırlandı. Bu kapsamda Bilgisayar, Endüstri, İnşaat ve Makine Mühendisliği ile Mimarlık alanında meslek tanıtım seminerleri yapıldı.

Okul Müdürü Özer Yüksel;
"Öğrencilerimize üniversite hayatını hangi alanda sürdürmek istediklerini sorduk. Uygulanan anket sonucunda öğrencilerimizin ilgi duyduğu meslek gruplarından 'Bilgisayar, Endüstri, İnşaat ve Makine Mühendisliği ile Mimarlık' alanlarında yapılacak sunumlar için MMG Sakarya Şubesi ile görüşerek ortak program yaptık. Katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum." dedi.

Bu kapsamda; 'Bilgisayar Mühendisliği' tanıtımındaGözde Sökezoğlu,'Endüstri Mühendisliği' tanıtımında EndüstriYüksek Mühendisi Arş. Gör. Mehmet Fatih Taşkın, 'İnşaat Mühendisliği' tanıtımındaİnşaat Yüksek Mühendisi Ahmet Zahit Elmas ve 'Makine Mühendisliği' tanıtımında Yrd. Doç. Dr. Recep Kılıç sunumlarını tamamladı. Teknik meslek gruplarının tanıtımı, 'Mimarlık' tanıtımının Bilal Kamış tarafından gerçekleştirilmesiyle son buldu.

Mimar ve Mühendisler Grubu Sakarya Şubesi Başkanı Naci İris ise;
"Öğrencilerle yapılan bu sunumların öğrencilerin hayatlarına yön verebilme konusunda önemli olduğunu düşünüyoruz. Son derece verimli geçen söyleşiler sonucunda öğrenciler hedef belirleme konusunda ufuklarının açıldığını düşünüyoruz. Bu kapsamda işlerindenferagat edip sunum yapan üyelerimize de teşekkür ediyorum. Okul müdürümüzün gayretini tebrik ediyoruz." dedi.

09 Şubat 2018 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.741.193 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?