'Bu şehri 20 yıldır aynı zihniyet yönetiyor'

Milletvekili Münir Kutluata ve İl Başkanı Levent Bülbül'le birlikte Akyazı Küçücek'te seçim çalışması yapan Orhan Ünver, "Bu kadar değeri, markası, güzelliği ve nimeti bulunan bir şehrin park ve bahçe projelerinden öte geçmeyen bir zihniyetin elinde heba olmasını istemiyoruz. Sakarya'da bunu istiyor" dedi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

TAM KADRO SAHADA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Akyazı Küçücek'e çıkarma yaptı. Akyazı İlçe teşkilatı tarafından Küçücek'te seçim çalışmaları kapsamında düzenlenen bir dizi programa Sakarya Milletvekili Prof.Dr.Münir Kutluata, İl Başkanı Levent Bülbül, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, Dokurcun Belde Belediye Başkanı Ruhi Yılmaz, Akyazı Belediye Başkan adayı Bahattin Dertlioğlu, Karapürçek Belediye Başkan adayı Ali Kara, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı. Küçücek meydanında vatandaşlara seslenerek oy isteyen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Ünver, şehri yöneten AKP'li belediyelerin anlatacakları hiçbir şeyleri olmadığını söyledi. Projeleriyle adaylığının açıklandığı günden bu yana çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Ünver, "Toçoğlu sizin huzuruna geldiği zaman, ?Daha iyisini yapacağız, daha güzel olacak, iyi olacak, Başbakan sahip çıkacağız' gibi konuşmalar yapıyor. 2009 yılında proje olarak söz verip yapamadıklarını anlatmıyor. Anlatamazda" dedi.

BORÇLAR DİDİK DİDİK İNCELENECEK

Büyükşehir Belediyesinin borcuna dikkat çeken Ünver, "600 Milyon lirayı aşan bir borç bugün faiziyle 1 Milyar lirayı geçiyor. Yani Başbakan'ın dilinden konuşalım. 1 Katrilyonu aşıyor. Ancak bu borcun Sakarya'da bir karşılığı olmadığını düşünüyoruz. Göreve gelirsek bu borcu bahane olarak kimsenin önüne de sunmayacağız. Sadece bu borç nasıl yapıldı, nerelere harcandı didik didik inceleyeceğiz" dedi. Sakarya'nın geleceğe dair hiçbir planlaması olmadığına vurgu yapan Ünver, kentin yaşanabilir iller sıralamasına dikkat çekerek, "Bu şehri 20 yıldır aynı zihniyet yönetiyor. Kendiliğinden olması kadar gelişen ve büyüyen bir Sakarya var. Devletten alacağı pay kanunlarla belirlenmiş. Bunun haricinde ne yapılmış?. Bu şehirde yaşayan herkesin en iyi hizmeti almaya, en iyi şekilde yaşamaya hakkı var. Ulaşımın,kültürün, ekonominin, turizmin,sağlığın ve sosyal hayatın olmadığı bir şehirde yaşıyoruz" dedi.

SAKARYA İÇİN KARARLIYIZ

Ünver, "Tarımın desteklenmesiyle, raylı sistem projesiyle, şehrin tamamını kapsayan ulaşım projeleriyle, sosyal hayatı canlandıracak yeniliklerle bu şehir hizmet bekliyor. Park, meydan, bahçe bunlar yapılır, yapılacakta. Bir dönem daha yetki isteyenler, bunları vaat ediyor. Bu kentte bir değişime ihtiyaç var. Zihniyet değişiminin artık şart olduğunu söylüyoruz. Biz sizlerden bir kere destek istiyoruz. Görev verin, yetki verin. Sizin huzurunuza görev süremizin sonuna doğru geldiğimizde bu söylediklerimizi yapamazsak, bizi sandığa gömün. Bu kadar açık, net ve kararlıyız.Biz Sakarya'mızı seviyoruz. İnsanımızı seviyoruz. Bu kadar değeri, markası, güzelliği ve nimeti bulunan bir şehrin park ve bahçe projelerinden öte geçmeyen bir zihniyetin eline heba olmasını istemiyoruz. Zaten her gittiğimiz yerde hemşerilerimiz bizlere gereken mesajı, bıkkınlığını iletiyor. Zafer yakın.Her geçen gün büyüyerek geliyoruz" dedi.

15 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?