Ünver,'Taşeron işçilerin hepsi kadrolu olacak'

MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, Türk Harb İş Sendikası Şube Başkanı Yaşar Yavuz, Yönetim Kurulu üyeleri ve sendika üyeleriyle dernek binasında bir araya geldi.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Harb-İş Sendikasını ziyaret eden MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, emeğin kutsal olduğuna vurgu yaparak, "Belediyemizde çalışan taşeron işçilerimiz belediyenin kadrolu işçisi olacak, emeğinin karşılığını alacak. Ve asla taşeron işçi düzeni bizim yönetimimizde olan bir belediyede yer almayacaktır" dedi. Ünver ayrıca, "Yaşadığımız 1999 depremine rağmen, bu acı tecrübelere karşı bu zihniyet sadece seyrediyor. Allah korusun olası bir afete karşı şehrin bir B planı yok" dedi.

PROJELER GELECEK ÜZERİNE

Samimi bir şekilde karşılanan Ünver?in ziyaretinden son derece memnun olduklarını söyleyen Yaşar Yavuz, sendika faaliyetleri ve çalışmaları hakkında kısa bir bilgi verdi. Sıcak karşılamadan dolayı Şube Başkanı, Yönetimi ve sendika üyelerine özellikle teşekkür eden Ünver ise projelerini paylaştı. Sakarya?nın geleceği adına hazırlanan vizyon projelerini paylaşan Ünver, "Bizim projelerimiz içinde park, bahçe, çiçek,alt yapı ve yol yok. Neden yok. Bir belediye başkanının böyle bir projesi olamaz. Belediye bu alanlarda bir eksiklik varsa tespit eder, park bahçeyi yolu alt yapıyı ilgili belediye birimleri yapar. Asli olan bir görevi vaat olarak sunmak bir Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayının işi değildir. Bunları zaten yapmak zorundasın, bir belediyenin işidir bu" dedi.

1-2 YILLIK PLANLAMA YAPMIYORUZ

Raylı sistem, Atatürk Bulvarı projesi ve parkomatların kaldırılması, 3T (Tarım, Turizm, ticaret), şehrin tüm genelini kapsayan ulaşım master planı ve sosyal tesisler, Uzunçarşı, Kapalı Çarşı ve Katlı Pazar projesi, şehre yeni girişler gibi projelerini anlatan Ünver, "Modern şehirler planlanırken 30-40-50 yıl olarak planlama yapılır. 1-2 yıllık hedeflerle şehir planlaması yapılmaz. Bilim bile bunu kabul etmezken, önümüzde bir Sakarya gerçeği duruyor" dedi.Sakarya'nın çok kötü idare edildiğini söyleyen Ünver, "20 yıldır bu zihniyet tarafından yönetiliyoruz. Bir 20 yıl sonrası için bugün bir düşünün, Sakarya için ne yapıldı? 20 yıl sonra hangi hizmetler anılacak, gelecek nesillerimizin kullanımına sunulacak bu şehirde ne yapıldı? Raylı sistem diyorsun sanki Türkiye?de yok bu AKP zihniyeti bunu gökteki yıldızlar olarak nitelendiriyor. Bende diyorum ki senin vizyonun o kadar" dedi.

ŞEHRİN B PLANI YOK

Şehrin geleceği adına hiçbir adım atılmadığına dikkat çeken Ünver, "Yaşadığımız 1999 depremine rağmen, bu acı tecrübelere karşı bu zihniyet sadece seyrediyor. Ne zaman bir deprem olacağını bilmiyoruz. Bunu engellemekte mümkün değil. Ancak tedbirleri almak bizim elimizde. Allah korusun olası bir afete karşı şehrin bir B planı yok. Bizim önceliğimiz bu olacak. Toplanma alanını Sayın Zeki Toçoğlu, toplantı alanı olarak görüyor. Yazık" dedi.

Emeğe büyük saygı duydukları ve emeği kutsal gördüklerini anlatan Ünver, sendika üyeleriyle iş hayatında yaşadığı sıkıntılar üzerine sohbet ederken, taşeron işçilik konusunda fikirlerini yineledi. Ünver, "Belediyelerde taşeron işçi alınıyor. Birileri emeğin üzerinden para kazanıyor. Belediyelerde aynı işi yapan bazı birimlerde büyük ücret adaletsizliği var. Taşeron sistemini kabul etmiyoruz. Belediyemizde çalışan taşeron işçilerimiz belediyenin kadrolu işçisi olacak, emeğinin karşılığını alacak" dedi.

Belediye işçisinin yetersiz kaldığı yerde belediye bünyesine alım alınarak bu açığın kapatılacağını anlatan Ünver, "Ama asla taşeron işçi düzeni bizim yönetimimizde olan bir belediyede yer almayacaktır" ifadelerini kullandı.

01 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.875.715 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?