CHP çok fena karıştı!

Partide birçok ilçe başkanı ile kadın kolları başkan ve üyelerinin istifasının ardından İl Gençlik Kolları Başkanı da partiden ihraç edildi

CHP'de 12 Haziran seçimlerini takiben yaşanan gelişmeler parti içi mücadelenin geldiği boyutu gözler önüne seriyor.
Partinin 12 kurultay delegesinin 8'inin tüzük kurultayına imza vermesinin ardından Yaşar Erdem başta olmak üzere birçok yönetici istifa etti ve yönetim düşürüldü. Yeni yönetimi kurma görevi tekrar Erdem'e verilirken, imzacılardan Orhan İpar ve Mahmut Ağur yeni yönetime alınmayarak tasfiye edildi.
Adapazarı delege seçimleri öncesi üye listeleri muhaliflerden gizlenirken, kurultay delegelerinden sadece İhsan Mahmutoğulları delege seçilebildi. Karaman Delegesi Metin Küpçü'nün ise 80 oy almasına karşın delegeliği düşürüldü.
Birçok ilçenin delege tespitleri de il yönetimi tarafından yapıldı.
Pamukova İlçe Başkanı Ali Teke, Akyazı İlçe Başkanı Okan Karaağaç ve Arifiye İlçe Başkanı Yenigün Şenyıldız görevi bırakırken; İl Kadın Kolları Başkanı Esen Kutluata ve Adapazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülen Serdaroğlu ve birçok yönetici de istifasını verdi.
Partideki iç çekişmeler Gençlik Kolları'na da sıçradı.
İl Gençlik Kolları Başkanı Ceyhun Sabahattin Sorguç, Disiplin Kurulu'nca partiden ihraç edilirken, birçok üye de ihraca tepki gösterdi. Yaşanan tüm bu gelişmeler parti içinde yaşanan görüş ayrılıklarını gözler önüne serdi.

Yenihaber

24 Şubat 2012 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.858.781 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?