MHP Serdivan istişare toplantısında

MHP Serdivan İlçe Teşkilatı, istişare toplantılarına yoğun bir biçimde devam ediyor.

1990 yılından itibaren tüm Belde ve İlçe başkanlığı ile yöneticilik yapmış isimlerin çok yoğunkatılım sağladığı istişare toplantısı, kalabalıktan dolayı Teşkilat binasında izdiham oluşturdu. Daha önceki seçimlerde Belediye Başkan Adayı olan Hasan Yılmaz, Aydoğan Arslan, Hasan Balaban ve eski müftülerimizden Gaffar Tetik'in de katıldığı toplantıda, İlçe Başkanı Muharrem Kurtulan ve İlçe yöneticilerinin tek tek ilgilenip kapıda karşıladığı Serdivan'ın önemli isimlerinin, ilgideden dolayı oldukça moralli oldukları gözlendi.

Toplantıyı açan İlçe Başkanı Muharrem Kurtulan konuşmasında;

"Genişletilmiş istişare tanışma toplantısına hoşgeldiniz.bu toplantıyı yapma amacımız; geçmiş yıllarda davamıza hizmet etmiş büyüklerimizi ve arkadaşlarımızı kısmende olsa bir araya getirerek,teşkilat çatısı altında sizlerle fikir alışverişinde bulunmak ve doğru stratejilerle Serdivanda, hep beraber MHP'yi zirveye taşımaktır.

Biz MHP olarak ülkemizin iyi yönetilmediğini düşünüyoruz. 11 yıldır yol ve sağlık tan başka övündükleri birşey olmayan AKP hükümeti, halkımızı yardımlara muhtaç hale getirmiştir.bu günlerdeülkemiz, çok kritik bir süreçten geçmekte. Büyük ortadoğu projesi şekillenmeye başladı. Müslüman kanının aktığı her yerde tabii ki bizimde yüreğimiz yanmaktadır, maalesef akepe hükümeti daha önce libya'ya müdahalede bulunulması için haçlı ordularına çığırtkanlık yapmıştı, şimdide suriye için abd ve ingiltereye adeta yalvarmakta. Rusyada, kerkükte, türkistanda türkmen soydaşlarımız katledilirken, ses çıkarmıyanlar, maalesef bazı ülkeler için adeta yas tutmakta. Dış politika berbat durumda iken, ülkemiz içinde de maalesef durum parlak gözükmemekte. Pkk ile yapılan pazarlıklar sonucu, TBMM'de bile, bazı kesimler bölünmekten bahsetme cesaretini hükümet sayesinde kendilerinde bulmuşlardır. Ülkemizin zenginlikleri, özelleştirme adı altında yabancı şirketlere, ve yandaşlara peşkeş çekilirken milletimiz maalesef fakirleştirilmektedir. Yandaş basının katkısıylada mukaddes dinimizi siyasi emellerine alet ederek, halkımızın gözü boyanmaya çalışılmakta ve gerçekler saklanmaktadır. Sağlık sektöründe, eğitimde, adalet uygulamalarında problemler çığ gibi büyümektedir. Kısaca ülkemiz, çok zor bir virajdan geçmektedir. Çocuklarımıza iyi bir vatan ve gelecek bırakabilmek için daha önce sizler, bugünde biz taşın altına elimizi sokup 3 hilalli bayrağımızı taşıyoruz.

Bu sebeple zaman geçmişle hesaplaşma, dargın, küskün olma, birbirimizin kuyusunu kazma zamanı değil, birlik olma, kenetlenme zamanıdır. Bizim hiç kimseye küskünlüğümüz, kırgınlığımız yoktur. O bunun şu onun adamı olarak hiç kimseyi görmüyor, herkesi MHP ve davanın gönül fertleri olarak görüyoruz.

.Göreve geldiğimiz şubat ayından itibaren Sakarya ve Serdivanda basın açıklamalarıyla gündemi belirledik. Yeni belediye binasındaki tabelada, T.C İbaresinin olmaması ve çubuklu köylüsünün kullandığı meranın, kim olduğunu sizinde bildiğiniz kişiler tarafından bedelsiz olarak, 49 yıllığına kiralanmasının önüne geçtik. Buna benzer halkımızdan gelen tüm şikayet ve dilekleri gerek basın'la gerekse ilgili mercilere başvurarak gündemi oluşturmaya devam ettik. Yaptığımız çalışmalarda Serdivan halkının çok yoğun ilgisi ile karşılaştık. Halkımızın bu desteği bize önümüzdeki yerel seçimlerde çok büyük bir kuvvet vermektedir.

Biz bazıları gibi halkımıza hizmet etmenin, icraatla olacağını, milletimizin parasını reklamlara harcayarak olmayacağını çok iyi biliyoruz. Halkımızda çok şükür farkında. Ben yoğun katılımınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederek, sözlerimi rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş'in sözleriyle bitirmek istiyorum;
'Kendinizi küçük görmeyiniz, sizler büyük kuvvetlersiniz, vazifenizi hiçbir zaman unutmayınız. Kuvvet birliktir. Davamızın geleceği birlikteliktir. Birlik beraberlik içinde olmaktır.'" diye konuştu.

Eski Başkanların da söz alıp destek açıklamalarıyla devam eden istişare toplantısı, gecenin ilerleyen saatlerinde son buldu. Toplantıya olan yoğun katılım ve faydalı geçmesinden dolayı MHP Serdivan Teşkilatı, istişare toplantılarına devam etme kararı aldı.

08 Eylül 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.875.715 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?