Uslu haberinin çok konuşulan ayrıntısı!

Ak Parti'nin Sapanca'dan yeniden aday göstermediği İbrahim Uslu için gün içerisinde seçim sonrası Ankara'ya çağrılacağı konuşuluyor...

MEDYABAR.COM.-özel

İşte bu kulis haberinde ayrıntıları ortaya çıktı.

O ayrıntılarBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan'a,yapılan karşılamaya Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu'nunda yer almasıyla başladı..

Başbakan Erdoğan Adapazarı mitingi geldiği stadyumda helikopterle iniş yaptığı esnada karşılamaheyeti içinde bulunan Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu'yu görünce 'İbrahim bir sorun varmı?'diye sorar.

O esnada Aile ve Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'da oradadır.

Bu soru üzerine 'Yok başbakanım'der ve Başbakan'a Ak Parti otobüsüne kadar eşlik ettikten sonra Kent meydanındaki mitinge gitmek yerine İstanbul'a gider..

Miting başlar ve miting sırasında eski başkanlarla yeni başkanların aynı anda sahneye davet edilir.

Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu anons edilir, ancak yoktur.
Miting biter, Başbakan Kent meydanında sahne arkasında Ak Partililerle toplantı yapar..
Yaklaşık yarım saat süren toplantı sırasında Pazar günü yapılacak seçimler
konuşulurken, konu Sapanca'daki seçimlere gelir..
Burada Başbakan Erdoğan'a, Uslu'nun Ak Parti Sapanca Belediye başkan adayı Dr.Aydın Yılmazer'e destek vermediği, başka oluşumların arkasında olduğu söylenir..

Başbakan, Başkan Uslu'dan böyle bir davranışı beklemediğini, söyleyerek İbrahim Uslu ile yaşanan sorunun çözülmesini ister..

Hatta oradaseçimler sonrasında yeniden aday gösterilmeyen belediye başkan adaylarının belirli yerlere atanacağı konuşulur..

Başbakan'ın Kent Meydanından ayrılmasındansonra Aile ve Politikalar Bakanı Ayşenur İslam , İbrahim Uslu ile görüşmek üzere programında olmadığı halde Sapanca'ya gelir..

Ancak görüşemez. Daha doğrusu İbrahim Uslu görüşmekten kaçınır.

Ancak Ak Partilileraday gösterilmeyen İbrahim Uslu'nun gönlünü alarak Sapanca'da seçimleri kaybetmemek için ısrarla Uslu ile görüşmek isterler.

Bazı görüşmelerde Uslu 'Ben Ak Partiliyim' derken, kulislerde Uslu'nun başka oluşumlara destek verecegini söylemesi yeterli gelmemiş olacakki Ak Parti'de hala bunun huzursuzluğu yaşanıyor.

Son olarak daha bugünbile Uslu ile görüşmek için Adapazarı'ndan Sapanca'yabir Ak Parti heyeti gelir. O heyette Uslu ile görüşemeden Adapazarına dönerler..

Şimdi Sapanca'da İbrahim Uslu'nun kulislerdeAk Parti'ye gönül koyması konuşuluyor..

Ak Parti için önemli olan bu sorun Pazar gününe kadar çözülebilirmi, bunu da önümüzdeki saatlerde görecegiz..

Ancak Başkan Uslu'nun adaylık süreçinde yaşananlardan dolayı tepkili olduğu biliniyor.

Son ayrıntı ise;
İbrahim Uslu'nun yeniden aday gösterilecegini ancak adayların açıklanacağı son gün Ak Parti'de etkili olan iki bayanın ısrarıyla yeniden aday gösterilmediği öğrenince tepki gösterdiği de konuşulanlar arasında..

24 Mart 2014 - Arka Kapı --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?