SAÜ'de 1120 öğrenci işletmelere yerleşti

Mesleki uygulama yönetim sistemi, Meslek yüksek okulları koordinatörlüğü tarafından yürütülen 3+1 eğitim modeli kapsamında öğrenci yerleştirme töreni düzenlendi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+9
Haber albümü için resme tıklayın

Haber:Tuğba CAMCI - Azim ÇELİK

Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre merkezi salonunda gerçekleştirilen törene; SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Prof. Dr.Mehmet Sarıbıyık, YÖK yürütme kurulu üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar katıldı. İkinci dönemin başlamasıyla 1.80 not ortalamasını geçen 1120 Meslek Yüksek okulu öğrencisi bir dönem boyunca yapacağı işletme eğitimine başladı.

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas ; "Meslek Yüksek okullarımızda bu projeyi başlattık. Sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bu kadar az bir öğrencinin ortalamayı geçesi diğerlerinin geçememesi. Bu çalışmaların bir kısmı kısa sürede sonuçları alınan bir kısmı uzun sürede sonuçları alınacak işler. Bu yolda ne yapılması gerekiyorsa üniversite olarak yapma arzusundayız" şeklinde konuştu.

SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul; "Öğrencilerin 3 dönem okulda ders olarak 1 dönem ise işletmelerde olmak üzere yapmalarına destek olduk. Sakarya Üniversitesi, SATSO'nun işbirliği ile Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin bilgi ve deneyimini ve meslek uygulamalarını eğitmek ve pekiştirmek imkanına kavuştu.Çalışmada emeği geçen başta Sn. Muzaffer Elmas'ı ve eğitimcileri kutlar öğrencilerinde bu çalışmaya en iyi şekilde kullanmalarını arzu ederim" dedi.

YÖK Yürütme kurulu üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay "Mesleki eğitim için çok çalıştık ve fakültelerle ilgili bir takım projeler geliştirmeye çalıştık bir taneside bu meslek yüksek okulunun çalışması oldu.Beceri eğitimi konusunda üniversitemizde hep bir zaafiyetten ve eksiklikten şikayet ediliyordu, bilgi konusunda fazla sorun yok hatta fazlaca teorik bilgi verildiğini söyleyebiliriz.Bu sorunlarıda yakın zamanda çözmeye çalışacağız katılan herkese teşekkür ediyorum saygılarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.

Prof. Dr.Mehmet Sarıbıyık'' Geldiğimiz noktaya baktığımızda gerçekten iyi bir mesafe aldık. Bu projeyle ilgili yardımlarını esirgemeyen hocalarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Biraz buruk bir sevinc yaşıyoruz. Öğrenci sayımız işletme sayısına yetmiyor. İşletmelerin talep sayısı bizim öğrencilerin iki katı. Çoğunluğu gönderemiyoruz 1.80 not ortalamasını tamamlayamadıkları için.Ama seneye hepsi gidecek'' dedi.

07 Şubat 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.993.580 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.



Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?