Şehirde Pet-Shop denetimleri sürüyor

Sakarya'da bulunan 21 adet Pet-Shop (Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri) Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü yetkilileri tarafından düzenli olarak denetleniyor.

Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü yetkilileri, ev ve süs hayvanları satışına yönelik olarak kamuoyunda oluşan duyarlılıklar nedeniyle Sakarya'da bulunan 21 Pet-Shop'ta denetimleri sıklaştırarak sürdürüyor.

Denetimlerde ruhsatsız ev ve süs hayvanı satış yeri tespit edilmesi halinde Sakarya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne bildirilerek, ruhsatlandırma işlemleri yapılıyor. Ayrıca eğitim sertifikası olmayan işletme sahiplerine Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında idari para cezası uygulanıyor.

Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü yetkilileri, CİTES kapsamında yer alan ve belgesi olmayan hayvan tespit edilmesi halinde ise hayvana el konularak, 4915 sayılı Kanunun 26. maddesine göre idari yaptırım kararı uygulandığını ifade etti.

26 Eylül 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 5.134.482 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 15561642


Varnish cache server