Başkan Kurtulan'dan AK Partiye'ye salvo!

MHP Serdivan İlçe Başkanı Muharrem Kurtulan kamuoyuna AKP Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik'in konuşmalarına cevap niteliğinde bir açıklama yayınladı.

MHP Serdivan İlçe Başkanı Muharrem Kurtulan'ın yaptığı açıklama şu şekilde;

"Boyunu aşan sözler sarfetmiş, bu sebeple 2 gün beklenmiş, fakat özür dilemenin erdemini gösteremediği için, bu açıklama zaruri hale gelmiştir.

Siyaset, ahlak kuralları içinde, edep ve haya ile olmalıdır. Hele ki bir ilçe Başkanı, söylemlerinde daha dikkatli olmalı ve seçtiği kelimelere daha çok özen göstermek zorundadır. Osman Çelik, cevap veremeyip çok kızdığında, haddini aşarak, siyasi terbiyeye hiç yakışmayacak bir şekilde, Şahsıma ve onur ile gururla Bağlı olduğum MHP,"Söylenene bakarız lafmı diye söyleyene bakarız adam mı diye " cümlesini kullanmıştır. Kendi terbiye seviyesini ortaya çıkardığı için ona tavsiyem, artık kendisine örnek aldığı kişiyi değiştirmesidir. Siyasette, yarın pişman olacağın sözleri, söylememek gerekmektedir. Bizim adamlığımızı sorgulamak, Osman Çelik'in hem boyunu hemde çapını aşar. Adamlık, ulaşması zor, kaybetmesi çok kolay bir mertebedir.Adamlık, hele ki siyasette, dürüst olmaktır.

29 Mart 2009 seçimleri neticesinde Serdivan Halkı, % 41 ile MHP.ne muhalefet görevi vermiştir. Bu sebeple bizler, doğru yapılmayan işler için kendilerini uyarmaya, yolsuzluklar ve yanlışlıklar varsa ortaya çıkarmaya, Kendileri çok rahatsız da olsa devam edeceğiz.Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı gurur duruyoruz" dedi.

Kurtulan sözlerine, "Milliyetçilik öz de olur demişsin, Ne hikmetse,Milliyetçilik aklınıza, Seçim dönemleri yaklaştığında gelmekte. Serdivan belediyesinin tabelasında ki, T.C. ibaresini kaldırdığınızda, Biz öz'ünüzdeki Milliyetçiliği zaten anladık.MHP İlçe Teşkilatı olarak gösterdiğimiz tepkiden sonra tabelanın nasıl alelacele değiştirildiğini biz unutmadık.Türk kelimesine karşı ne kadar hassas yaklaştığınızı, T.C. ibaresini nasıl kaldırmaya çalıştığınızı, Andımızı kaldırarak ne kadar Milliyetçi olduğunuzu zaten gösterdiniz. Bu Milletin hiçbir sorunu yokmuş gibi, sadece Türk kelimesinin geçtiği her konu ile gündemi meşgul ettiğinizi bizler unutmadık.

Sorulan soruları, cesurca cevaplayarak, Milletimize cevap vereceğin yerde, hala bir ilçe başkanına yakışmayacak şekilde, lafı dolandırmak, kendilerine mahsus bir özelliktir. 6-7 yaşındaki yavrularımızın, sabahın 7 sinde, Beşköprü den E-5 yolu kenarına buzlu yoldan inmeye çalışması, kendisi için sorun olmayabilir. Ama zat-ı muhterem bilmelidir ki, Milletimizin her derdi, bizim için çok önemlidir. Kendilerini kötü havalarda da, ara sırada olsa sırça köşklerinden biraz çıkıp,Milletimizin arasına karışmaya davet ediyoruz. Daha önce de Serdivan'la ilgili tespit ettiğimiz eksiklikler ve yapıcı eleştirilerden oluşan basın açıklamalarımızın hiçbirine cevap veremeyip, adeta sessizliğe gömülen bir teşkilat başkanı olan vekonu'yu "şahsa hakaret" e kadar getirip, feveran eden mevkidaşımı, aklı selim davranmaya davet ediyor, 11 yıldır iktidar olmalarının verdiği şımarıklık ve egolarından arınarak, % 41'i temsil eden bu iradeye kulak vermesini, saygı duymasını tavsiye ediyoruz. Bu vesile ile, kendisinin Adamlığı veya kişiliği ile ilgilenmeden, Akp ilçe Bşk. olduğu için, Şimdi bir kez daha soruyoruz;

1-Çubuklu köyündeki onlarca dönüm arazi olayının, ne olduğunu,
2-Ramazan iftarları ile gölpark işletmesi arasındaki bağlantıyı,
3-Ruhsat ve imar kanununun hangi müteahhitlere UYGULANMADIĞINI,
4-Sadece 2012 yılında peyzaj işlerine nasıl 400.000 TL nin harcandığını,
5-Belediye'nin hangi işini yapan firmanın , Belediye Bşk. Yrd.na hangi gerekçe ile Makam aracını tahsis ettiğini,
6-2009 dan bu güne, Serdivan Belediyesi olarak Reklam harcamalarının ne kadar olduğunu açıklamaya,

Senin ve seni konuşturan ağabeylerinin yüreği yetiyorsa, Milletimizin Gerçekleri öğrenmesi için, cevap verin!

Bilinmelidir ki; Akp ilçe Bşk. nın bu günlerde, sinirlenmesi gayet normaldir. Maalesefdünya basınında bile, Ülkemizdeki Rüşvet ile Yolsuzluk olayları manşetlere geçmiştir. Üstüne birde MHPİlçe Teşkilatı olarak, bizim yaptığımız çalışma ve açıklamalarla moralinin oldukça bozulduğu görülmektedir. Ama sinir ve asabiyet, bir siyasetçinin ağzını kesinlikle bozmamalıdır. Siyasetteki erdemlerden biriside terbiyedir. İyi bir Yönetici, kaos ortamındaki hareket ve yönetim tarzında kalitesini belli eder. Son olarak, Atasözlerini çok seven Osman Çelik, yine aynı açıklamada yaptığı 'Eşek ölür kalır semeri, yiğit ölür kalır eseri' demiştir. Bende kendisine' Adam, adamdır olmasada pulu, Eşek Eşektir olsada çulu' atasözümüzühatırlatıyor ve boyundan büyük laflar etmemesini tavsiye ediyorum.

Yüce Rabbimizden bizleri, Milletimize cevap verememe durumuna sokmamasını temenni eder, Milletimize saygılarımızı sunarım"

21 Aralık 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.109.908 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?