TÜMSİAD 6.GİK toplantısına 30 iş adamı katıldı

TÜMSİAD Yönetim Kurulu Genel Merkez 6. GİK toplantısına tam kadro katıldı.

Haber Resmi
Haber Resmi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

6.sı düzenlenen TÜMSİAD GİK(Genel istişare Toplantısı)Ankara Kızılcahamam Asya Termal otelde 2.000 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.3 gün süren toplantıya 52 yurt içi, 6 yurt dışı şube ve temsilciliklerinden yönetim kurulları ve üyeleri iştirak etti.
Toplantıda, Avrupa birliğinden sorumlu Bakan Egemen Bağış, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, AKP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, Somali Milletvekili Mohamud M.Yahya ve birçok protokol hazır bulundu.
TÜMSİAD Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu ve Sakarya Genç Tümsiad? da toplantıya katıldı.
TümsiadGenel Başkanı Dr. Hasan Sert Yaptığı konuşmada,6.sı yapılan bu Genel İstişare Toplantısına iştirak eden tüm katılımcılara teşekkür ederek, Kalkınmakta olan Türkiye?nin, ülke ve insanımızın menfaatlerini öncelikli olarak gözetmek hedefi ile her platformda, dış dünyada çok önemli bir yer aldığını ve örnek bir ülke konumuna geldiğini ifade etti. TÜMSİAD olarak, insana hizmeti bir görev bilen bir zihniyete sahip olduğumuzu, bu anlamda da tüm Dünya ülkeleri arasında ekonomik, sosyal, ticari platformda büyük bir güce sahip olduğunu söyledi. Bu gelişmede, TÜMSİAD ın çok önemli bir yeri olduğunu 12.000 üyenin üzerinde bir TÜMSİAD ailesi ile insanımızın ve devletimizin yanında yer aldığını toplumumuzun ekonomik ve sosyal yapılanmasında her türlü fedakârlığı gösterdiğini ve göstereceğini vurguladı.
Sırası ile konuşmalarını yapan bakanlar, TÜMSİAD ın 6 yıllık bir geçmişi ve genç bir SİAD olmasına karşılık,Türkiye de ve dış Dünyada istikrarlı bir yapılanma sağladığını ve ülke ekonomisine kazandırdığı başarılı çalışmaları ile taktire şayan bir SİAD olduğunu ifade ederek,devlet ve hükümet olarak hep TÜMSİAD ın yanında olduklarını ve olacaklarını ifade ettiler.
KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan da konuşmasında hizmetlerini ve çalışmalarını takdirle karşıladıkları TÜMSİAD ı kurulma aşamasında tanıdığını,bu kadar kısa sürede bu güce sahip olduğunu hayret ve şükranla karşıladığını ayrıca TÜMSİAD la birlikte birçok projede birlikte hareket etmekten dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.
Daha sonra söz alan yerli ve yabancı konuşmacılar TÜMSİAD ın ekonomik ve sosyal gelişme alanlarındaki başarılarından söz ederek, insanımızın daha fazla huzur refah hakkına sahip olması gerektiğini, bunun içinde TÜMSİAD ın her platform da ülke insanımızın yanında yer aldığını ve alacağını ifade ettiler.
Kızılcahamam toplantısında, Tümsiad üyeleri arasında yapılan değerlendirmelere göre Tümsiad'a sağladığı katkılar, belirlenen kriterlere uyumu ve işindeki performansı nedeniyle Bektaş Ltd. Şti. sahibi Selahattin Bektaş'a da başarılı işadamı ödülü verildi.
Selahattin Bektaş'a başarılı iş adamı ödülü Tümsiad genel başkanı Dr. Hasan Sert tarafından verildi.

29 Şubat 2012 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.862.964 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?