Haftasonu bu olaylar oldu. Asayiş bülteni...

İl Emniyet Müdürlüğü Merkez ve İlçeler sorumluluk bölgesinde 31/05/2014 günü saat 08:00'den 02/06/2014 günü saat 08:00'e kadar meydana gelen olayların listesini açıkladı

ASAYİŞ OLAYLARI31/05/2014

ADAPAZARI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :30.05.2014 günü saat 23.00 sıralarında meydana gelen Kasten Yaralama olayı ile ilgili R.A.ifadesinde; kendisinin N.Ç.isimli şahıs ile taksi durağında bulunduğu sırada E.E. isimli şahsın alkollü iken telefon ile arayarak taksi çağırdığını ancak aşırı alkolü olması nedeni ile adres veremediği için şahsa taksinin gitmediğini, daha sonra oğlu olan E. E. ile birlikte gelerek kendisine saldırdığını beyan etmiştir.

OLAYIN ÖZETİ :14.05.2014 günü saat 12.00 sıralarında meydana gelen Konut Dokunulmazlığını İhlal olayı ile ilgili Müşteki G.Ş.ifadesinde; kendisinin olay adresi olan yeri kiraladıklarını ve sözleşmenin mevcut olduğunu. Sözleşmenin 01/06/2014 tarihine kadar devam ettiğini. 14/05/2014 günü binaya gittiklerinde binanın kilitlerinin değiştirilmiş olduğunu gördüklerini. Mal sahibi C. K.'ı aradığını ancak muhatabın emlakçı K.G. olduğunu söylediğini. Firmalarına ait olan yerin kilitlerinin değiştirilerek eşyalarını alamamalarından dolayı bu iki şahıstan da şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :30.05.2014 günü saat 18:00 sıralarında meydana gelen Tehdit olayı ile ilgili Müşteki S. B. A. isimli şahıs kendisini telefon ile arayarak tehdit ve hakaretlerde bulunan K.E. isimli şahıstan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş; tahkikata başlanılmıştır.
OLAYIN ÖZETİ : Fabrikada çalışan Müşteki İ.T.30.05.2014 günü saat:18:30 sıralarında fabrika tarafından düzenlenen futbol turnuvasında düşerek ayağını kırmış. Tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.
OLAYIN ÖZETİ :31.05.2014 günü saat 19.50 sıralarında Polis Merkezine müracaatta bulunan Müşteki R.B. alınan ifadesinde; ... Mağazasını işlettiğini. Daha önceden dükkanından alışveriş yapan N. A. isimli şahsın gelerek daha önceden aldığı ayakkabı nedeniyle dükkanda kendisine hakaret ettiğini beyan etmiştir. Tahkikata başlanılmıştır.
OLAYIN ÖZETİ :31.05.2014 günü saat:20.00 sıralarında boş arsada alkollü olan Müşteki-Şüpheli R.S. ile Şüpheli A.D. isimli şahıslar arasında daha önceden aralarında bulunan meselelerden dolayı tartışmışlar. Tartışma esnasında A.D. isimli şahıs falçata ucu ile R.S. isimli şahsı hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralamış. Tahkikata başlanılmıştır.
OLAYIN ÖZETİ :31.05.2014 günü Polis Merkezine müracaatta bulunan Müşteki N. A. alınan ifadesinde; eşi Ş.A.'nın sabah evden ayrıldığını ve bir daha geri dönmediğini. Eşinin kayıp olduğunu beyan etmiştir. Tahkikata başlanılmıştır.
OLAYIN ÖZETİ :31.05.2014 günü saat:23.00 sıralarında meydana gelen Tehdit ve Hakaret olayı ile ilgili olarakMüşteki-Şüpheli M.D. alınan ifadesinde; çocukların koridorda koşmalarından rahatsız olduğunu ve çocukları uyardığını. Daha sonradan S.Ö.ın ikametinin önüne gelerek kızını uyardığı için aralarında tartıştıklarını. Bu tartışma esnasında Sema'nın tehdit ve hakaret içerikli sözler kullandığını beyan etmiştir. Tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

ARİFİYE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :31.05.2014 günü saat 08.00 sıralarında meydana gelen Kayıp Şahıs olayı ile ilgili Müşteki Y. K.ifadesinde; Z.B. isimli kız çocuğunun olmadığını tespit ettiklerini beyan etmiştir. Tahkikata başlanılmıştır.
OLAYIN ÖZETİ :31.05.2014 günü saat 16.15 sıralarında yüksekten düşme neticesinde EX olmuş bir şahsın geldiğini bildirmesi üzerine hastaneye intikal edildiğinde EX olan M.Ö.'in hastane morguna kaldırıldığı öğrenilmiş. Hastanede bulunan kurum görevlileri ile yapılan ön mülakatta olayın saat:15.50 sıralarında gerçekleştiği, M. Ö.'in kurumun 1. katından zemine düştüğü bilgisi alınmış. Toyota Hastanesinde Cumhuriyet Savcısı tarafından yapılan ön otopsiden sonra maktul M. Ö.R görevli memur nezaretinde İstanbul ili Adli Tıp Kurumuna gönderilmiştir. Tahkikata başlanılmıştır.

SERDİVAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :Müşteki B.B.27.05.2014 günü saat:10.00 sıralarında evde yediği mantardan dolayı rahatsızlanmış.Şahıs gece saat:23.00 sıralarında ağrılarının artması üzerine Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine buradan da ileri tetkik için Gebze Medikal Park Hastanesine sevk edilmiş. Şahısla yapılan görüşmede hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenilmiştir. Tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

ASAYİŞ OLAYLARI
GEYVE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :31.05.2014 günü saat 14:00 sıralarında kendi kendine priz ile oynayarak elektrik çarpması sonucu hastaneye getirilen D. B. isimli çocuk burada yapılan ilk müdahalesinin ardından Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiş. Alınan geçici raporunda; genel durum orta, hayati tehlikesi mevcut, BTM ile giderilemez, sağ el baş parmak ucunda 0,5x0,5 cm'lik cilt açıklığı ve yanık izleri mevcut şeklindedir. Tahkikata başlanılmıştır.

KARASU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :29/05/2014 günü Polis Merkezine müracaatta bulunan N.B.İ isimli kişi komşusu olan Z. D. isimli şahıs tarafından darp edildiğini, kendisinden şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.
OLAYIN ÖZETİ :Müşteki T.G. alınan ifadesinde; 31/05/2014 günü ikametindeyken karşı komşusu olan İ.Y. isimli kişinin almış olduğu alkolün etkisiyle kendisine ait ruhsatlı olan av tüfeği ile havaya ateş etiğini ve bu ateş etmesinden dolayı kendisi ile aralarında tartışma yaşadığını. Bu tartışmada kendisine tehdit ve hakaret eden İ. Y. ve kendisini daha sonra yaşanan kargaşada darp etmek isteyen yeğeni E. Y. isimli kişilerden şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

PAMUKOVA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :31.05.201 günü saat:16:15 sıralarında Polis Merkezimize gelen Müşteki-Şüpheli Z. A. alınan ifadesinde; Şüpheli-Müşteki M. A. T. isimli bayana 1 ay kadar önce eşini telefonla rahatsız etmemesini söylediğini ancak şahsın kendisine hakarette bulunduğunu. 29.05.2014 günü M.A.'yı görüp yanına giderek konu hakkında konuşmak istediğinde şahsın kendisini darp ettiğini beyan etmiştir. Tahkikat evrakları ikmalen gönderilecektir.
OLAYIN ÖZETİ :31.05.2014 günü saat 21:35 sıralarında Pamukova Devlet Hastanesi görevlilerinin Zehirlenme olayı intikal ettiğini bildirmeleri üzerine hastaneye intikal edildiğinde 2012 doğumlu M. S. K. isimli çocuğun ilaç içmek suretiyle zehirlendiği, Sakarya Doğumevi Hastanesine sevk olduğu anlaşılmıştır. Alınan geçici Dr. Raporu hastanın Sakarya Doğumevine sevki uygundur şeklindedir.Tahkikata başlanılmıştır.

SAPANCA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :31/05/2014 günü saat 10.00 sularında aralarında husumet bulunan Şüpheli A. D. ve A.A.arasında sözlü tehdit meydana gelmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.
OLAYIN ÖZETİ :30/05/2014 günü saat 19.00 sularında işyerinde meydana gelen Sahtecilikolayı ile ilgili Müşteki Z. S.alınan ifadesinde; bahse konu iş yerinden bir önceki gün alış veriş yaptığını. Olay günü tekrar alışveriş için gittiğini ve bir gün önce para üstü olarak almış olduğu 100 TL'lik banknotu verdiğinde paranın sahte olduğunu kendisine söylediklerini. Kendisine bir gün önce bahse konu parayı veren işletme sahibinden şikayetçi oyduğunu beyan etmiştir. İş yeri sahibi Şüpheli-Müşteki İ. Ç. üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini, şahsa parayı kendisinin vermediğini beyan etmiştir. Tahkikata başlanılmıştır.

TARAKLI İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ
OLAYIN ÖZETİ :30.05.2014 tarihinde Akyazı ilçesinden Taraklı ilçesine kendi araçları ile gelen Şüpheliler E. Y.ve F. K. isimli şahıslar araçlarını Pazaryerine park ettikten sonra E.Y. araçtan ayrılmış. Araçta kalan Şüpheli F. K.'nın araçta bulunan ruhsatsız tüfeği patlatmış. Tüfeğin patlamasıylaŞüpheli E.Y.'ın aracının camının kırılmış ve aracın yanında bulunan Müşteki N. Ö. 'ün aracında da maddi zarar meydana gelmiştir. tahkikata başlanmıştır.

ASAYİŞ OLAYLARI01/06/2014

ADAPAZARI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :Müşteki K.O. ifadesinde; kendisinin hurda durumunda bulunan profil demirleri söktüğü sırada merdivenin kayması sonucu düşüp yaralandığını beyan etmiş. Konu ile ilgili olarak tahkikata başlanmıştır.
OLAYIN ÖZETİ :30.05.2014 günü saat:11.00 sıralarında meydana gelen Tehdit olayı ile ilgili olarak Müşteki Şüpheli Y.T.isimli şahıs facebookta ve telefonda kendisine tehdit ve hakaret eden L. O. isimli şahıstan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.
OLAYIN ÖZETİ :30.05.2014 günü saat 12.00 sıralarında meydana gelen Kasten Yaralama olayı ile ilgili Müşteki N. M. ifadesinde; oğlu M. M.' nin kendisine okulda bir arkadaşının sağ gözüne vurduğunu, ardından okul müdürünün de kendisinin sağ yanağına tokat attığını söylediğini beyan etmiş olup, konu ile ilgili olarak tahkikata başlanmıştır.
OLAYIN ÖZETİ :01.06.2014 günü saat:16.50 sıralarında meydana gelenMotosiklet Hırsızlığı ile ilgili olarak Müşteki R.Y. isimli şahıs çiğ köfte dükkanın önüne park ettiği 54D... plakalı motosikletini Şüpheli F. S. isimli şahıs alarak götürdüğünü ancak motoru çalıştıramadığını görünce koşup yakaladığını ve motoru da aldığını, polisi arayıp teslim ettiğini beyan etmiş, şahıs gözaltına alınarak mevcutlu olarak getirilmesi talimatı alınmıştır.
OLAYIN ÖZETİ :31.05.2014 günü saat:12.00 sıralarında M.G.isimli şahıs baş ağrısı için birkaç tane aferin isimli ilaçtan içtiği, rahatsızlanması sonucu hastaneye getirildiği, sağlık durumunun iyi olduğu anlaşılmış olup olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.
OLAYIN ÖZETİ :01.06.2014 günü saat: 20.00 sıralarında Müşteki A.Ş. ifadesinde; 54 B plaka sayılı aracıyla çarşıdan ikametine geldiğini, ikametine çıktıktan kısa bir süre sonra aracının ön kısmından akü kablolarının şase yapması sonucu çıktığını tahmin ettiği alevlerin çıktığını gördüğünü, yangını söndürdüğünü, maddi zararının olduğunu, şikayetçi olmadığını beyan etmiş olup olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.
OLAYIN ÖZETİ :03.05.2014 günü saat 18.30 sıralarında M.B. isimli şahsın pazar yerinden aldığı mantar, arkadaşı H.Ö. ile iş yerinde pişirerek yedikleri, bir süre sonra ikisinde de mide bulanması olduğunu, hastanede giderek tedavilerini olduklarını ve şikayetlerinin olmadığı, pazar yerinde kimden mantar aldığını hatırlamadığını, tarif edemeyeceğini beyan etmiş olup; tahkikata başlanmıştır.

ARİFİYE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :29.05.2014 günü saat 13.00 sıralarında Müşteki C.S.ifadesinde, işçi olarak çalışmakta olduğu kurumlarının düzenlediği Futbol Turnuvasında dizini burkarak yaralandığını beyan etmiş olup, olayla ilgili tahkikata başlanmıştır.

ERENLER İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :29.05.2014 günü saat 12.00 sıralarında S.B. ile ilgiliilaç içmek sureti gerçekleşen Taksirle Yaralanma Olayı ile ilgili düzenlenen doktor raporuna istinadentahkikata başlanmıştır.
OLAYIN ÖZETİ :25.05.2014 günü saat 23.00 sıralarında A.B. isimli yaşı küçük şahsın başının ağrıyarak yere düşmesiyle hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanması neticesi ile meydana gelen Taksirle Yaralanma olayı ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

GEYVE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :01.06.2014 günü saat:10.00 sıralarında parka halinde bulunan 54 YD plaka saylı araca müşteki T.D. bisikleti ile çarparak hafif şekilde yaralanmış olup, olayla ilgili tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.
OLAYIN ÖZETİ :30.05.2014 günü saat 11:00 sıralarında Mağdur E.K. ifadesinde; ray yolu üzerine takılmak üzere yerde hazır bulunan metal çitlerin birine ayağının takıldığını ve geriye doğru düşerek başını yere çarptığını, kendi dikkatsizliği neticesinde kazanın meydana geldiğini beyan etmiş olup, olayla ilgili tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.
OLAYIN ÖZETİ :01.06.2014 günü saat 18.40 sıralarında A.B. isimli şahsın yüksekten düşme sonucu yaralandığı anlaşılmış, mağdur şahıs hayati tehlike kaydı ile sevk edildiğinden dolayı ifadesi alınamamış olup olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

HENDEK İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :02.06.2014 günü saat: 03.00 sıralarında Müşteki Y.E. ifadesinde; öz oğlu İ.E. 01.06.2014 günü saat: 09.00 sıralarında evden dışarı çarşıya gitmek için çıktığını ve kendisinden bir daha haber alamadığını, Hayatından endişe ettiğini, Oğlunun bulunarak tarafıma teslim edilmesini beyan etmiş olup olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

KARASU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :30.05.2014 günü Polis Merkezine gelerek müracaatta bulunan S.D. ifadesinde; şüpheli A.B. ın kendisini, daha önceki miras davalarından dolayı darp ettiğini beyan etmiş olup, olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

PAMUKOVA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
OLAYIN ÖZETİ :31.05.2014 günü saat 12:00 sıralarında müşteki A.G. ifadesinde; sağ el iç kısmını iğne battığını belirtmiş olup, olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakları ikmalen gönderilecektir.
OLAYIN ÖZETİ :01.06.2014 günü saat 15.19 sıralarında M.K., A.İ.D. isimli şahıslar ile T.S., E.Z., G.S. ve Z.S.isimli şahıslar arasında kavga yaşandığı anlaşılmış olup olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

02 Haz 2014 - 16:41 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.426.978 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.
Anket Covid-19 vakalarının arttığı Sakarya'da sizce ne yapılmalı!