Kızamık aşıları bakın hangi yaş aralıklarına yapılacak

Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Dr. Şenay Avcı Şentürk, Kızamık Bilim Danışma Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda 9 aydan büyük 12 aydan küçük tüm bebeklere ilave bir doz KKK aşısı uygulanacağını belirtti.

Şentürk yaptığı açıklamada, "Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığının Kızamık Bilim Danışma Kurulu Kararı doğrultusunda 9 aydan büyük ve 12 aydan küçük olan tüm bebeklere ilave bir doz KKK aşısı uygulamasının tüm illeri kapsayacak şekilde yaygınlaştırılmasına karar verildi. Buna göre 9 aydan büyük ve 12 aydan küçük tüm bebeklere bağlı oldukları Aile Hekimleri tarafından 1 doz KKK aşısı uygulanacak. Bu doz rutin aşı şemasındaki doz yerine geçmediğinden KKK aşısı uygulamasından en az dört hafta sonra olacak şekilde 12?inci ay dolduktan sonra KKK aşısı tekrarlanacaktır" dedi.

09 Nisan 2013 - Kadın --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.858.781 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?