Şehirde bu olaylar oldu. Asayiş raporu

İl Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde meydana gelen olayları açıkladı.

ADAPAZARI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :09.09.2014 günü saat 05:15 sıralarında meydana gelen 6136 SKM olayı ile ilgili Şüpheli İ. A. alınan ifadesinde; polis ekiplerince alındığını ve cebinde metal parçanın ne olduğu sorulduğunda kendisi bir adet tabanca mermisi olduğunu ve bunu yolda bulup elinde sallamak amaçlı taşıdığını, kendi rızası ile polis ekiplerine teslim ettiğini beyan etmiştir. Tahkikat evrakları ekte gönderilmiştir.

OLAYIN ÖZETİ :04.09.2014 günü meydan gelen Tehdit olayı ile ilgi Müşteki E.A. alınan ifadesinde; T. P. isimli şahsın kendisini tehdit ettiğini. Kendisine tehdit ve baskı yapan T. P. isimli şahıstan şikayetçi olmadığını beyan etmiştir.

OLAYIN ÖZETİ :16.08.2014 günü meydan gelen Taksirle Yaralanma olayı ile ilgili M.P. alınan beyanında; cemiyeti için arsa üzerine çektiği elektrik kablolarına çocukların oyun oynarken ipli mısır koçanı takmaları üzerine zarar vermemesi için almak istediği sırada muhtemelen kaçak olması nedeni ile elektrik çarptığını. Kontrol amaçlı hastaneye gittiğini. Yapılan kontrollerinde önemli bir durumu bulunmadığı için taburcu edildiğini şikayetinin bulunmadığını beyan etmiştir. Tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

OLAYIN ÖZETİ :Müşteki S.Ç ifadesinde; 08.09.2014 günü ismini B. olarak bildiği bir arkadaşıyla Orman Parkta otururken şahsın cep telefonunu alarak ayrıldığını ve geri getirmediğini, şikayetçi olduğunu beyan etmiş, tahkikat başlatılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :Müşteki F. D. alınan ifadesinde; 09.09.2014 günü Kentpark içerisinde yürürken bir anda başının dönüğünü ve yere düştüğünü. Düşme neticesi kafasından yaralandığını beyan etmiş, tahkikat başlatılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :09.09.2014 günü saat 12.42 sıralarında ATM'de meydana gelen kaybolmuş veya hata sonucu ele geçmiş eşya üzerinde tasarruf olayı ile ilgili Müşteki S. K. alınan beyanında; bankamatikte unuttuğu kartından bilgisi dışında 1.000 TL parasının çekildiğini beyan ederek şikayette bulunmuştur. Tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ : Müşteki Abdullah L.O. alınan ifadesinde; 06.08.2014 günü ikametinde otururken başının ağrıması üzerine ağrı kesici diye aldığı 4-5 tane antibiyotik sebebiyle rahatsızlandığını SEAH'ta tedavi olduğunu, kimseden şikayetinin olmadığını beyan etmiş, tahkikat başlatılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :09.09.2014 günü saat:16:00 sıralarında idaremiz dahilinde meydana gelen Taksirle Yaralama olayıyla ilgili Müşteki A.A.J. ifadesinde; evinde eşya taşırken kolunu cam kesmesi neticesinde hafif şekilde yaralandığını beyan etmiştir. Tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

OLAYIN ÖZETİ :09.09.2014 günü saat:13.30 sıralarında idaremiz dahilinde meydana gelen Dolandırıcılık olayı ile ilgili Müşteki Y.K.beyanında; 34 AP ? plaka sayılı aracını satılık olduğunu ve H.A. isimli şahsın arayarak aracını almak istediğini söylediğini. Şahıs ile anlaşarak 3. notere gittiğini, burada şahıs aracı eşinin üzerine alacağını ve bu nedenle kendisinden sadece vekalet istediğini söylemesi üzerine şahsa vekalet verdiğini. Daha sonra şahsın telefon ile konuştuğunu ve kendisinin yanından para vermeden ayrıldığını. Kendisine geleceğini söylediğini ancak gelmeyince dolandırıldığını anlayarak notere vekaleti geri almak için gittiğini. Noterde aracının başkasına satıldığını öğrendiğini beyan etmiştir. Tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :Müşteki Ş. A. ifadesinde ;08.09.2014 günü sat:16:00 sıralarında S.E.A. Hastanesi'nin otoparkına 54 ZT ? plakalı aracını koyduğunu. Yarım saat sonra aracının yanına geldiğinde yağan yağmur nedeniyle aracının yarı kısma kadar su içerisinde olduğunu ve koltuklarının komple su içerisinde kaldığını gördüğünü. Aracındaki zararın kaskodan karşılanmasını istediğini beyan etmiştir. Tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :10.09.2014 günü saat:00.40 sıralarında idaremiz dahilinde meydana gelen 6136 SKM olayı ile ilgili Şüpheli S. T. alınan ifadesinde; polis ekiplerinin kendisini Vagon Fabrikası'nın önünde durdurduğunu ve belinde bulunan silahı polislere teslim ettiğini. Tabancayı yaklaşık beş altı ay kadar önce plaka sayısını bilmediği ismini bilmediği tanımadığı tır şoföründen 1500TL karşılığında aldığını. Tabancayı hısımları olduğu için taşıdığını beyan etmiştir. Tahkikata başlanılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :08.09.2014 günü saat 12.00 sıralarında meydana gelen Kayıp Şahıs olayı ile ilgili Müşteki Y. A.Ç. alınan ifadesinde; T.K.isimli çocuğun olmadığını tespit ettiğini. Nereye giderebileceğine dair herhangi fikri olmadığını, bulunarak teslim edilmesini istediğini beyan etmiş olup; tahkikata başlanmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :09.09.2014 günü saat: 20:30 sıralarında meydana gelen Kasten Yaralama ve Hakaret olayı ile ilgili olarak Müşteki M. G. ifadesinde; Şüpheli E. M.'in bıçak istediğini. Kendisinin de cebinden İsviçre çakısı olarak tabir edilen bıçağı çıkararak E.'a verdiğini, E.'ın da bıçak ile saldırdığını, bıçağın sağ bacak baldır kısmına geldiğini, E.M. isimli şahıstan şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Şahsın alınan doktor raporunda hayati tehlikesinin olmadığı anlaşılmış, evrak ikmalen gönderilecektir.

ERENLER İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :08.09.2014 günü Polis Merkezi Amirliğimize gelerek 0216 ?. ve 0216 ? numaralı hatlardan arayan şahsın kendisine "sağlık hizmeti için onay verdiğinizden dolayı 1200 TL borcunuz bulunmaktadır, hemen öderseniz 450 TL ödemeniz yeterli olacaktır" diyerek kendisinden para talep ettiğini. Kendisinin de adına düzenlenmiş Yapı Kredi Bankasına ait kredi kartının bilgilerini paylaşması üzerine aynı hesabından 450TL parasının çekildiğini. Olay ile ilgili olarak kendisini zarara uğratan bahse konu hat kullanıcısından şikayetçi olduğunu beyan etmesi üzerine olay ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :05.09.2014 günü saat 22.00 sıralarında 17 yaşındaki M.G.. isimli şahsın daha önceden arkadaşı ile sözlü olarak tartışıp yolda ikametine doğru tek başına yürüdüğü sırada bir anlık sinirle elini trafik levhasına vurarak hafif bir şekilde yaralanması sonucu meydana gelen Taksirle Yaralanma Olayı ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

SERDİVAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :27.08.2014 günü saat:17.00 sıralarında Mağdur A.Ü. isimli çocuk tineri su zannederek ağzına götürmesi neticesi durumu fark eden ailesi tarafından Yenikent Devlet Hastanesine intikal ettirilmiş. Şahsın alınan Geçici Dr.Raporundan BTM ile giderilemez olduğu ve Kati Raporun Pediatri uzmanınca verileceği anlaşılmış. Tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

OLAYIN ÖZETİ :Müşteki H. B. 09.09.2014 günü saat:17.44 sıralarında Serdivan Polis Merkezine gelerek yapmış olduğu müracaatında; oğlu M. A.'ın 08.09.2014 günü saat:08.30 sıralarında evden çarşıya gidiyorum diyerek ayrıldığını ve şuana kadar dönmediğini. Oğlunun kayıp olduğunu beyan etmiştir. Tahkikata başlanılmıştır.

ASAYİŞ OLAYLARI

AKYAZI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :09.09.2014 günü saat.00.30 sıralarında meydana gelen "Tehdit - Hakaret İddiası" olayı ile ilgili H. K. müşteki/şüpheli sıfatı ile alınan ifadesinde; komşuları olan A. C. ve A.C. ile gürültü yaptıkları için tartıştıklarını, şahısların kendilerine küfür ve tehdit ettiklerini beyan etmiştir. Tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

GEYVE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :09/09/2014 günü saat:12:20 sıralarında Paketleme Fabrikasında çalışan Müşteki H.H. biber kasalama yaparken üzerlerinden geçen kasa teleferiğinden bir narenciye kasasının kafasına düşmesi neticesinde hafif şekilde yaralanmıştır. Tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

OLAYIN ÖZETİ :09.09.2014 günü Polis Merkezi Amirliğimize müracaatta bulunan Müşteki K. A.A alınan ifadesinde, eşi B. A.'nın yaklaşık bir hafta önce askerlik görevinden izinli olarak geldiğini. babası T. B. ile eşinin telefonda tartıştığını ve telefonu kapattıktan sonra eşinin kafasını dinleme amaçlı babasının ikamet ettiği Arifiye Kirazca Mahallesine gideceğini beyanla ikametlerinden ayrıldığını. Eşi gittikten sonra telefonda mesajlaştıklarını ve eşinin kendisine babasına gittiğini ve köyde olduğu şeklinde mesajlar gönderdiğini. Öğleden sonra eşini aradığında telefona bakmadığını ve mesajlarına cevap vermediğini, köyde olup olmadığını öğrenmek için kayınpederini aradığında da kayınpederinin B.'ın köye hiç gelmediğini söylediğini. Eşinin hayatından endişe ettiğini, polis marifetiyle bulunarak tarafına bilgi verilmesini istediğini beyan etmiştir. Tahkikata başlanılmıştır.

KARASU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

OLAYIN ÖZETİ :08/09/2014 günü Polis Merkezine müracaat eden S.B. isimli şahsın alınan ifadesinde; kendisine ait olan cep telefonunu kaybettiğini, telefonunu ne zaman ve nerede kaybettiğini bilmediğini beyan etmiş, tahkikat başlatılmıştır.

OLAYIN ÖZETİ :09/09/2014 günü Polis Merkezine müracaatta bulunan Y. T. isimli şahıs akrabası olan M. B. isimli şahsın kendisine hakaret ve tehditlerde bulunduğunu davacı ve şikayetçi olduğunu beyanla tahkikat başlatılmıştır.

15 Eyl 2014 - 17:22 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.508.570 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.
Anket Covid-19 vakalarının arttığı Sakarya'da sizce ne yapılmalı!