Yanık'ta miting gibi SİM açılışı

Milliyetçi Hareket Partisi Sapanca Yanık Köyü Seçmen İletişim Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Bülbül: "İçtiğimiz sudan daha önemli gündem mi var?"

SİM açılışı için Yanık Köyü'ne gelen MHP İl Başkanı Levent Bülbül yaptığı konuşmada Hükümetin uygulamalarını ve Sapanca Gölü ile ilgili İktidar Partisinin yaklaşımlarını eleştirdi.

Milletvekilleriningöldeki kirlilik ve çekilme ile ilgili meclise verdikleri araştırma önergesinin iktidar partisince reddedildiğini hatırlatan Bülbül, "Sapanca Gölü; içtiğimiz su, atalarımızın buralara gelip yerleşmesinin nedeni, varlık sebebimiz. Dünya harikası bir tane gölümüzün tükenişinin sebeplerinin araştırılması ile ilgili önerge veriyoruz, 'gündem darlığı' nedeniyle iktidar partisi milletvekillerince reddediliyor. Soruyorum içtiğimiz sudan daha önemli gündem mi var? Ama bunlar hepimizin bildiği gibi başka şeylerle meşguller. Su kaynaklarının nasıl satıldığı, Sapanca Gölü'nün sularının sanayiye nasıl verildiği bunların gündeminde yok. " dedi.

Taner: "Oya Arapoğlu taşocağı mücadelemizde yanımızdaydı"

Yanık Köyü'nde doğup büyüdüğünü ve halen burada yaşadığını belirten MHP Sapanca İlçe Başkanı Berat Taner, Yanık?ta açılmak istenen taşocağının meydana getireceği çevre felaketine karşı hep birlikte mücadele yürüttüklerini anlattı.

Taşocağına karşı yürüttükleri mücadelenin siyasi bir kimlikle yapılmadığını ifade eden Taner, "Ne bir siyasi girişim nede bir beklenti. Her şeyi Sapanca için yaptık. Konunun uzmanı ve Sapanca'yı seven bir insan olarak Oya Arapoğlu?da mücadelemize destek verdi, büyük katıklar sağladı.Belediye Başkanı olarak da aynı hassasiyette görev yapacağına tüm kalbimizle inanıyoruz." diye konuştu.

Arapoğlu: "Yanık dünyaya örnek"

MHP Sapanca Belediye Başkan Adayı Oya Arapoğlu ise konuşmasında Yanık?ın 30 mart tarihi itibariyle Sapanca'nın mahallesi olacağını hatırlatarak burada yaşayan vatandaşların köyleri ile ilgili endişeleri vehassasiyetleri olabileceğini söyledi.

Yanık'ı örnek bir mahalle yapmak istediklerini açıklayan Arapoğlu, "Tüzel kişiliği sona erecek bütün köylerimizde söylediğimiz gibiYanık da müsterih olsun, bütün sorunlara hakimiz. En doğusundan en batısına, dağlarından gölüne hep beraber sahip çıkacağız. Yanık halkı bu bölgede bunu en iyi başaran, dünyaya örnek bir köyümüz. Bizlerin görevi de bundan sonra Yanığı sahip olduğu değerlerle, doğal dokusunu koruyarak, kollayarak örnek bir mahalle yapmak." dedi.

Yanık Köyü için düşündükleri projeleri açıklayan Oya Arapoğlu, konuşmasının sonunda şu sözlere yer verdi:

"Altyapının sağlıklı bir yerleşim için en önemli konu. Koordineli bir şekilde su, kanalizasyon, doğalgaz çalışmalarını yapacağız. Planlama ve imar adaletsizliklerini gidereceğiz. Yanığa bitki müzesi kurmak, eski değirmeni restore ederekağaçlandırarak turizme kazandırmak istiyoruz. Tüm ilçemizi katılımcı belediyecilik anlayışımız ve ortak akılla yöneteceğiz. Meclisimizde her bölgenin eşit temsil edilmesi için gayret ettik."

Projeler uzun süre alkışlandı

Törende Sapanca için hazırlanan projelerin yer aldığı sunumizlenirken, her bir projeuzun süre alkış aldı, sunumun sonunda Arapoğlu ve ekibi çalışmalarından dolayıtebrik edildi. Arapoğlu Köy Muhtarı Sibel Baykal ve Yanıklılara kendilerine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti.

11 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.935.661 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?