Engelliler meslek sahibi oluyor!

Büyükşehir Belediyesi, İŞKUR ve Adapazarı Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen Meslek Edindirme Kursları'na kayıtlar başladı.

Büyükşehir Belediyesi, İŞKUR ve Adapazarı Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen Meslek Edindirme Kursları'na kayıtlar başladı. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, "Kurslarımız sayesinde engelli vatandaşlarımız meslek sertifikalarına sahip olacak. Kayıtlarımız Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğümüzde devam ediyor" dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, İŞKUR ve Adapazarı Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle engelli vatandaşlar için düzenlenen Meslek Edindirme Kursları'na kayıtlar başladı. Engelli vatandaşların toplum hayatında daha fazla yer almaları için çalışmalar yaptıklarını belirten Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, "Engelli Meslek Edindirme Kurslarımızda günümüze kadar toplam 80 kursiyer katıldı ve 68 engelli vatandaşımız sertifika almaya hak kazandı. Meslek Edindirme Kurslarımız sayesinde kursiyerlerimiz cep harçlıklarını alıp yol ve yemek masraflarını çıkararak ve kurs sonunda meslek sertifikalarına sahip olabilecek. Engellilerimizin istihdamdan pay alabilmeleri kendilerine olan güvenini artıracak. Tüm engelli vatandaşlarımızı kurslarımıza davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Kayıtlar başladı

Kurslar hakkında bilgiler veren Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Nurcan İris, "Düz Dikiş Makinecisi Yetiştirme, Ev Büro ve Kurum Temizliği Görevlisi Yetiştirme ve Aşçı Yardımcısı Yetiştirme branşlarında açılacak kurslarda amacımız; engellilerin kapasitelerini geliştirmek, yaşam koşullarını iyileştirmek, bağımsızlaşmalarına destek olmak ve toplumsal gelişmelerden pay almalarına yardımcı olarak üretime katkıda bulunmalarını sağlamaktır. Engelli bireylerin engel durumu, vasıf ve yetenekleri göz önüne alınarak düzenlediğimiz kurslarda istihdamı hedef alıyoruz. Meslek Edindirme Kursları için kayıtlar, Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Cumhuriyet Mah. Hüseyin Rahmi Sk. No: 19 adresimizde alınmaktadır." diye konuştu.

16 Nisan 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 5.134.482 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?