Kenan Sofuoğlu: "Kararımı vermiştim, istifa edecektim"

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu son dönemde kamuoyunda kendisiyle ilgili tepki çeken tartışmalar üzerine TV'de ilk kez açıklamalarda bulundu. Sofuoğlu, sosyal medyada yayılan 'Emir erlerim' paylaşımının ardından gelen eleştiriler üzerine “eğer partiden farklı bir tepki gelseydi; izin isteyecektim, istifa edecektim, kararımı vermiştim” dedi.

Sofuoğlu geçtiğimiz günlerde sosyal medyada, "Emir erlerim" mesajıyla paylaştığı, TBMM'deki çalışma odasında ayaklarını masaya uzatmış çekilen fotoğrafının geri planını anlattı.
Fotoğraf çekiminin uzun bir çalışma günü sonrasında yorgunluk atarken gerçekleştiğini, ayaklarının bu yüzden masasının üzerinde olduğunu, bu sırada danışmanlarından aynı zamanda teyzesinin oğlu Semih Bostanoğlu'nun telefonunda Kemal Sunal ve Şener Şen'in rol aldığı "Süt Kardeşler" isimli filmini izlediğini, bu filmden esinlenerek kendilerinin "emir erim" espirisini yaptıklarını ve fotoğrafın böyle bir mizansen ile çekilmiş olduğunu söyleyen Sofuoğlu, fotoğrafı aslında paylaşmak amaçlı çekmediğini, normalde spor yaşantısında da hatalı paylaşımlarını fark ettiğinde sildiğini ancak "işlerin siyasette farklı olduğunu", gerek basın gerekse diğer siyasiler tarafından fotoğrafın başka mecralara çekildiğini söyledi.

"İSTİFA EDECEKTİM"

Fotoğraf üzerinden kendisine yöneltilen eleştiriler sonrasında AK Parti'den gelecek tepkiye göre istifa etmeyi düşündüğünü belirten Sofuoğlu "partili büyüklerinin" kendisini arayarak fotoğrafın şaka olduğunun anlaşıldığını ancak seçim öncesi siyasi rakiplerin açık aramalarının, kamuoyundan, basından ve diğer siyasilerden tepki görmesinin normal olduğunu söylediklerini ve bir süre bu konularla ilgili görüş belirtmemesini öğütlediklerini söyledi.
Fotoğraf üzerine yapılan haberlerle ilgili "Habercilerin, haber aramasının" normal olduğunu düşündüğünü söyleyen Sofuoğlu kendisini asıl üzerin "toplumun bu kadar sevdiğini söylediği bir insanı birden bu kadar yerden yere vurması" olduğunu belirtti.
Sofuoğlu istifa kararıyla ilgiliyse "eğer partiden farklı bir tepki gelseydi; izin isteyecektim, istifa edecektim, kararımı vermiştim" dedi.

"AK PARTİ GRUP BAŞKAN VEKİLİ TURAN'A AÇIKLAMASINDAN DOLAYI KIRILDIM"

Sofuoğlu, AK Parti Grup Başkan Vekili Bülten Turan'ın kendisine sorulan bir soru üzerine "Bu fotoğraf AK Parti ruhuna, felsefesine uygun olmadı" açıklamasını hatırlatması üzerineyse Turan'ın açıklamasının "hiç hoşuna gitmediği"ni belirterek, "Diğer büyüklerim gibi beni arayıp konuşabilirdi" dedi ve Turan'a kırıldığını, bunu "saklama gereği görmediğini" söyledi. Konuyla ilgili "aslında söyleyecek çok şeyi" olduğunu ancak bir parti mensubu olduğunu için istediği gibi hareket edemeyeceğini belirten Sofuoğlu, "Bana ağabey şefkatiyle yaklaşan AK Partili büyüklerim dolayısı ile o dönem sustum" dedi.

"KUZENİMİ EN GÜVENDİĞİM KİŞİ OLDUĞU İÇİN DANIŞMANIM YAPTIM"

Sofuoğlu, kendi kurguladığı fotoğraf sonrası tepkilere "Bazı milletvekilleri danışmanlarının maaşlarından pay alıyor, Kenan abim hep bizim yanımızda" diyerek cevap veren ve başka bir tartışmanın fitilini ateşleyen danışmanı ve kuzeni Semih Bostanoğlu'nu neden danışmanı yaptığı sorusunaysa "Semih zaten 7-8 yıldır yanımdaydı. Acemisi olduğum, tanımadığım bir dünyaya giriyorum ve yanımda en güvendiğim insanı istiyordum. Sürekli ziyaretçi kartı ile de Meclis'te rahat çalışamayacaktık. O nedenle zaten kullanmadığım, boş olan danışmanlık kadrosuna aldım, ben de tecrübesizim, o da tecrübesiz birlikte öğreniriz dedim" diyerek cevap verdi. Daha tecrübeli başka bir danışmanı daha olduğunu belirten Sofuoğlu onun maaşını kendi cebinden verdiğini, milletvekili kadrosundan da kendisinin maaş almadığını söyledi.

"SENATÖR" YAZISI İÇİN ÇIKAN ELEŞTİRİ HABERLERİNE SADECE GÜLDÜM

Sofuoğlu aynı fotoğraf içinde masasında duran ve üzerinde "senatör" yazan kartviziti içinse "O kartın iki yüzü var. Bir yüzünde Türkçe milletvekili yazıyor. Diğer tarafındaysa İngilizce. Kartı ilk başladığım dönemde danışmanlarım bastırdı. Daha sonra o danışman da ayrıldı zaten. Ben görünce 'Milletvekilinin tam karşılığı bu mu, sorun olmasın sonra' diye sordum; yurt dışında kullanım örnekleri olduğunu belirtti. Bu da bir acemilik, iş kazasıydı. Bunu bir CHP milletvekili aldı ve kullandı. O dönem çıkan haberlere sadece güldüm. Sporcular kart kullanmaz. Ben hala kullanmıyorum. Siyasette daha dikkatli olmayı öğrendim" dedi.

"ARABA ÇİZİLMESİN DİYE CAMİ YOLUNA PARK ETTİM"

Sofuoğlu, Kübra Par'ın TBMM'ye 1 milyon Euro'luk Lamborghini marka bir otomobille gelmesi üzerine yapılan eleştirileri sormasına karşılık ise "Herkes benim vekil olmadan da böyle imkanlarım olduğunu bilsin diye yaptım, o otomobille okullara gidiyorum. Böylece çocuklara örnek olduğumu düşünüyorum. 'Benim sizden farkım yok' diyorum. Çok çalışırlar ve Allah da nasip ederse onların da başarılı olabileceklerini anlatmaya çalışıyorum" diyerek cevap verdi.

Sofuoğlu"Otomobili neden milletvekillerine ayrılan park yerine değil de TBMM'deki cami yoluna park ettiniz?" sorusuna karşılık ise "Bu özel bir otomobil, yanına park etmiş birisi kapısını açarken çizilsin istemem. Ayrıca odamdan baktığımda orayı görebiliyorum. Otomobil gözümün önünde oluyor, odada penceresinden bakıyorum" dedi.

SİYASETE GİRDİĞİME PİŞMAN OLDUĞUM DÖNEMLER OLDU

Programda "Siyasete girdiğime pişman olduğum dönemler oldu. Bunu saklamayacağım" diyen Sofuoğlu "Milli sporcuyken herkes tarafından sevilen saygı duyulan bir insanken, bir günde, sadece aday olduğum için bile o kadar çok tepki aldım ki siyasette bir kısım insan sizi sever, bir kısım insan da karşı tavır alır. Nereye bağlıysanız. Ben bunu kırmak için elimden gelen çabayı gösteriyorum. Beni seven insanlar CHP'den de İYİ Parti'den de MHP'den de var. Hatta Meclis'e gittiğimde bir çoğu geldi bana sevgi gösterdi. Fotoğraf çektirdi. Hatta 'Biz HDP'ye oy verdik, onları görmeye geldik buraya' diyenler bile, kendi aralarında konuşurken duydum, 'Ben bu çocuğu seviyorum, gidip onla fotoğraf çektireyim' dedi. Ben de o zaman dedim ki ben buraya sadece AK Parti'ye değil, diğer bütün partilerle birlikte, bildiğim konuda ülkeme hizmet etmek için geldim. Kendime aslında Meclis'e ilk girdiğim gün bir yol haritası çizdim. Milletvekili seçildikten sonra, hatta adaylık sürecinde de çok baskılar geldi, eleştiriler geldi. Oradaki eleştirilere henüz hazır değildim. Milletvekili olduktan sonra da hayatım daha da zorlaştı" dedi.

SİYASİ KAZALAR YÜZÜNDEN ANTREMAN KAZALARINI ÖZLER OLDUM

"Siyasette çok üzüldüğüm günler geçirdim" diyerek motosiklet sporu yaparken yaşadığı kazalar ile siyasetteki yol kazalarının karşılaştırılamaz olduğunu belirten Sofuoğlu, "Sporculuğum bittikten sonra inanın o kazaları özler oldum, ama hayatım boyunca yapacağım şeyden vaz geçmedim. Güzel günler umarım yakında gelecek" dedi.

24 Şubat 2019 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.741.193 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

40

kenan saruhan - Sakarya gibi bir meleketten 5 Dünya şampiyonluğu çıkartmış bir sporcuya demediğini bırakmayan bir memleket

binlerce km öteden bunları görmek beni üzmekte Çok merkat ettiğim Kenan sofuoğlu nun kime ne zararı olmuştur ?

nedne bu kin neden bu öfke neden bu çekmememzlik ?

bütün mesel gariban bir aileden çıkıp dünyanın en iyi motosiklet yarışcısı olup para şöhret kazanması

gurur duyulacakken ken yerden yere vurulması hangi vicdan hangi düşünceye bağdaşıyor

ben hala ısrarla Kenan Sofuoğlu nun ülkeye faydası olur zararı olmaz düşüncesindeyim .

Kenan sofuoğlun dan zarar gören varsa gelsin beni bulsun karşılayacam

yerim yurdum belli çakma rumuzlada yazmıyorum söylediğim herşeyın altına imzamıda atarım .

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
39

Vatandas - Yok kardeş niye istifa edecen ne gerek var.. Sakaryalı tüvasaş kararlılardan verilirken Gitttin temellerini attın.. Sen olmasan napardık.. Üzme sen kendini.. Bu milletin kanı dökülerek kurulan Meclis?in masasına ayaklarını koymuşsun çok mu.. Ne var yani.. Yer yutarız biz sen sakın üzme kendini biz senin yerinede üzülürüz..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
38

Ahmet - Olsaydıyla bulsaydı evlenmiş zırtla bırt çıkmış... Saygıdeğer hemşehri lerim bir yere faydan olmuyorsa zarar veriyorsann büyük bir erdemlilik gösterir gereğini yaparsın istifa eder yerine bu işi gerçekten hakkaniyetiyle yapacak kimse gelir

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
37

çakan şimşek - nalbur dükkanına

çiftçi tarlasına

motorcu piste

milletvekilide milletine !

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
35

sakaryam54 - Izın almak ne demek! Koskoca vekil secilipte izin alacak isen o koltukta oturma, hemen istifa et, huzuru bul

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
34

Ali karadeniz - Herkes bişeyler yazıyor.Bazıları kendini fasulye gibi nimetten zannediyor.Moturcu sakın ha kesinlikle arkana bakma.Gelecekte güzel günler varsa geçmişteki herşeye bedeldir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
33

kertenkele - İSTİFA ETMEK YERİNE İSTİFADE ETMEYİ TERCİH ETMİŞ...HER FIRSATTA ''BEN FAKİR BİR AİLE'NİN ÇOCUĞUYUM'. EDEBİYATI YAPIYOR FAKAT YETİM'İN,GARİP GURABA'NIN HAKKININ VE EMEKÇİ'NİN ALINTERİNİN GASP EDİLMESİ SAYESİNDE ELDE EDİLEREK ,DİĞER VEKİLLER İLE BİRLİKTE KENDİSİNE DE SUNULAN DEVLET'İN YAĞLI BALLI TÜM İMKANLARINI KULLANMAKTAN VAZGEÇEMİYOR...HAYDİ SOFUOĞLU,DİĞER İŞ GÖRMEZ 3 VEKİL İLE BİRLİKTE İSTİFA EDEREK.BİR DEFA OLSUN VATANDAŞI MUTLU EDİN..BU MUTLULUĞU SAKARYA HALKI'NA ÇOK GÖRMEYİN..BİTSİN BU PSİKOLOJİK İŞKENCE VE ZÜLÜM, ARTIK...HAYDİ BE,,NE OLUR BE?..BAŞKALARINA YAPTIĞNIZ KIYAKLARIN BİR TANESİNİ DE BİZE YAPIN...!!!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
32

Sakaryalı54 - Siyasete ihtiyacin mi var be kardeşim,siyaset adamı yıpratır,baş istifanı huzuru bul,dünya ya kendini siyasetlemi ya da akp ile mi tanıttın,sen zaten yaptığın işin zirvesindeydin,bundan sonra saçlarının hızla beyazladigini göreceksin...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
31

adamdır kenan - ya boşverin kenanı sebze nasıl ucuzladı ama??

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
30

Hilal trn - İstifa etmek kolay iş, işin zor olan kısmı bilmediğim bir alan dediğiniz o koltuğa sırf birirleri istiyor diye koltuk güzel koltuk diye oturmamakta. Her işi ehline teslim etmek lazım. Yoksa böyle elinizi yüzünüze bulaştırırsınız.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
29

Zekai başlı - Ben istemedim reis istedi, arabam var çok pahalı zaten param da çok var camın önünde de dursun arabam bakınca göreyim Eeee Sakarya için ne var koooocaa bir hiç kimlere kaldık !!!!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
28

mertt - Sen vitrin ve popüler olduğun için seçildin, İlmin ve hayat tecrübenle ilgili değil seçilmen.. Tamamen oy kaygısı.. iktidarın oyları her seçimde düşüyor hatta eriyor hızla.. ve bir gün yok olacak.. Sen şampiyon değil, Akpli Emirlerim milletvekili olarak hatırlanacaksım..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
27

Arnavut esnaf - Yahu kenan sen kendinini komutan mı zannediyosun. Hala emir erlerim diyosun. Battıkça batıyosun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
26

Serseri1 - Edecektin o zaman şimdi beni aşar Vekillik diyecektin geçmiş ola

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
25

Esinti - Kararından dönme sayın sofuoğlu endogru karar ve yaptığın bir iş olur sakarya için...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
24

Yenikentli - ETSEYDİN EKSİKLİK HİSSEDİLMEZDİ KEMİYETTE EKSİK OLUR KEYFİYETTE DEĞİL TABİ ANLAYANA

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
23

kertenkele - SOFUOĞLU,HEP ŞEVKAT BEKLİYORSUN SEN YAHU?.NE YAPACAĞIZ BİZ SENİNLE 4 YIL?..SİZ ORAYA 'SÜTKARDEŞLER' İZLEYİP MİZANSEN YAPMAYA MI YOKSA MİLLET İÇİN ÇALIŞMAYA MI GİTTİNİZ.?..ÇOLUK ÇOCUĞU DANIŞMAN YAPIP ONLARIN AKILLARINA UYARSAN HEP ZOR DURUMDA KALIRSIN...BÜLENT TURAN DOĞRU SÖYLEMİŞ..DOST ACI SÖYLER..SANA HEP GÜZEL SÖZLER SÖYLENSİN,,ŞEVKAT GÖSTERİLSİN,RUHUN,BAŞIN OKŞANSIN..HAYAT ÖYLE DEĞİL AMA SOFUOGLU..BÜYÜDÜĞÜN ZAMAN ANLARSIN..KEŞKE KANKİN ÇİÇEKÇİ LEVENT V SEN BİRLİKTE ,TEYZEOĞLUN KADAR CESARETLİ ( GERÇİ SEN KENDİSİNE İSTİFA ET DEDİN) OLUP İSTİFA ETSEYDİNİZ..AMA YAĞLI KAPIYI.MAKAMI,ÜNVANI BIRAKMAK İSTEMEDİN SN.SENATÖR SOFUOĞLU...!!!!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
22

Cavit öztürk - Adam gibi adam herkez pislik atmanin derdinde gayet duzgun bir insan.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
21

Astala vista - Timsah Gözyaşları Anlat Anlat Heyecanlı Oluyor.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
20

sakaryalı - sayın vekillllll anlat anlat heyacanlı oluyor....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
19

Eyyy - Bak şimdi bu röportajı vermeseydi biz çok 'tan unutmuştuk onu. Eyyy eyyy bu fakir bu görevde olduğu sürece o teröristi.. .falan fulun.. biz hepsini unuturuz siz yapın.. Sayın bahçeli 2 haziran 2015 konuşması.. .eyyy eyy

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
18

Nihat - AKP neleri içselleştimedi ki, neleri kanıksamadık ki. Sen rahat ol.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
17

Burhan Yıldız - Neye elini attıysan yüzüne bulaştırdın,Sakaryasporun sponsorluğunu doğru dürüst çözemedin,ayaklarını devletin masasına atıp milletle dalga geçtin iliklerimin son damlasına kadar Ak Partiliyim ama sana cocugumu üzerine yemin ediyorum bu secimde hayatımda ilk defa sandığa gitmeyeceğim, sende motor tutkunla yaşamaya devam et olur mu sofuoğlu...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
16

Esnaf - Eskilerde kaldın bırak eski halinle hatırlıyalım.

Siyasetçi olduğundan beri seni sevmiyorum Senin yüzünden tanem den Baklava bile almıyorum.

Hem Partiye hem Kendine zarar verdin istifa etsen de hayırlı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
15

ÜLKÜCÜ - Yapacaktım edecektim zaten ben istemiyordum falan filan adam bulunmaz hint kumaşı sanki onun suçu yok onu oralarda getiren ne bekleyipte bu arkadaşı vekil yaptı ayaklar baş oldu resmen

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
14

kabus - Edemezsiniz baba siz istifa falan edemezsiniz o anlayış yok akepeliler buyurun hakettiginiz sizi kurtaracak vekiliniz. bunun gibileri başımıza vekil diye getirdiniz ya yazıklar olsun oy veren ellerinize

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
12

laluna - bunu Tayyip oy için kadroya aldı, ama aslında Sakarya da o kadarda sevilmiyor...yanlış tercih.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
11

Özgür kartal - Etseydin tutan mi oldu Parti'nin ne dediği önemli değil vicdanın ve halkın ne dediği önemli partiye bırakırsan zaten onlar ölene kadar o koltuklarında oturmak isterler

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
08

Ahmit - açıklamalarına bakıyorum gerçekten tuhaf böyle vekil vallahi daha görmedim resmen zorla duruyosun hep ben istemedim reis aradı hep bi ben istemedimlerdesin kardeşim yapmıyosan çık istifa et bu kadar basit her konuşman lakayit hep darıldım kırıldım kimseyi umursamam arabam motorum kem küm zart zurt her satırın zarar veriyor partiye senin umursamadığın davanda ne insanlar var gecesini gündüzüne katıyor hemde beş parasız sana göre harbiden değilmiş bu iş.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
07

fesli KADİR - Sayın vekil...sen sadece cekilsin EMIRERLERIN için istifa edilmez.o sadece senle EMIRERLERIN ARASINDA.BU ÜLKENIN BAKANLARI $$$$ ZERRABIN ÖNÜNE YATILAR $$$$ ZAR ZOR istifa ettiler.seninkisi devede kulak..zafer caglayan egemen bağış muhamner güler.BEKA VARMI SIZDE BEKA .YOKSA .ZEKA.PARA.RÜŞVET..eyyy hayırsever ZERRAB hadi gel EKONOMI SEN GITTIKSEN SONRA ÇÖKTÜ.bu ülkeye 2 ADAM LAZIM..ZERRAPXCEM UZAN.IKI AYDA DUZELIR HERSEY

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
06

MERT SAKA - partinin vitrin için kullandığı içi boş bir vekilsin.sana vekil demeye bile utanıyorum çünkü sakaryaya hizmetin yok

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
05

Selim - Bi gitsede millet kurtulsa bıktık uyduruk gereksiz haberlerinden sofuoglunun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
04

Akyazılı - Sayın vekil hala ve ısrarla olayı anlamamaya devam ediyor.senin emirerleri demen insanları üzmedi,vatandaşları üzen babanın malı gibi yetimin hakkı olan devlet malına ayaklarını atıp keyif yapman.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
03

DELİ MURTAZA :) - ORAYA GİTTİĞİN GÜN DE BELLİYDİ HİÇBİR ŞEY YAPMAYACAĞIN ŞİMDİ DE... KUSURA BAKMA AMA SENİN BU ŞEHİR İÇİN YAPACAĞIN EN GÜZEL ŞEY İSTİFA ETMEK OLUR... GİT MOTORA BİN, YARIŞA GİT AMA SİYASET SENİN İŞİN DEĞİL. BUNU ARTIK ANLAMIŞ OLMAN LAZIM. SÜREKLİ SAÇMA SAPAN ŞEYLERLE GÜNDEME GELİYORSUN, SIKTIN ARTIK. ELLE TUTULUR Bİ İŞİN YOK, SİYASET SANA 5 BEDEN BÜYÜK GELDİ

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50
02

Cans - Biran önce istifa et sonra yarışıyormusun nabıyorsan yap hadi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 12:50


Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?