"Bunu yapan benim esnafımsa namussuz, şerefsizim"

Adapazarı Kasaplar Odası Başkanı Nihat Kopal ve Kasaplar odası üyeleri bugün basını açıklaması yapmak amacıyla bir yemek düzenledi.Reisoğlu Restoran'ında yapılan bu basın açıklamasında at ve eşşek eti söylemlerine açıklık getirildi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Haber/Görüntü: Azim Çelik

Adapazarı'nda 4 dönerci ve pide salonunda İl Tarım Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde at ve eşek eti tespit edilmesi sonrasında başlayan adli süreçle ilgili Adapazarı Kasaplar Odası Başkanı Nihat Kopal yaptığı açıklamada Adapazarı'nda 2011 yılında 630 kilo at etinin halka yedirildiğini öne sürdü.

Adapazarı Kasaplar Odası Başkanı Nihat Kopal Adapazarı'nda 4'ü dönerci 2'si kasap 6 kişinin at ve eşek eti satmasıyla ilgili olarak Asliye Ceza Mahkesinde haklarında açılan davayla ilgili olarak açıklama yaptı.

Hiçbir kasabında at eti olması ve satılmasının mümkün olmadığını söyleyen Adapazarı Kasaplar Odası Başkanı Nihat Kopal konuşmasına şöyle devam etti:

"Benim hiçbir kasabımda at eti olması, satılması mümkün değil. Eğer bir ersnafın at eti sattığını duyduğum an ben bu görevi yapmam bırakırım. Bırakmazsam da namertim. Bir arkadaşımızın dükkanında at eti, eşek eti yakalansın. Bu görevi yaparsam namussuz ve şerefsizim. Ama benim hiç bir arkadaşımın bunu yapmadığını bildiğim için bunu söylüyorum. Eğer benim kasap arkadaşım at eti, eşek eti satsın Tarım Müdürlüğü yetkililerinden önce ben o dükkanı da kapatırım. Eğer kapattırmazsam bu işi yapmam. Cezasını devlet yetkililerinden önce ben veririm. Ondan sonra devlet yetkilileri de gitsin cezasını versin."

NİKAT KOPAL'IN ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE
ÇOK TARTIŞILACAK AÇIKLAMALARI..

Haberin Videosu

27 Şubat 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.157.640 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?