Akyazı Belediye Meclisi'nden jet kararlar...

Akyazı Belediyesinin Nisan ayına ait olağan Meclis toplantısı Başkan yardımcısı Mehmet Çakmak yönetiminde gerçekleştirildi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Akyazı Belediyesinin Nisan ayına ait olağan Meclis toplantısı yapıldı. Başkan yardımcısı Mehmet Çakmak tarafından yönetilen toplantıya sunulan 13'ü asıl v e 2'si ilave olmak üzere toplam 15 gündem maddesi jet hızıyla okundu ve aynı hızlılıkta da kabul edildi.

Gündemin ilk 6 maddesi seçimlerle ilgiliydi. Buna göre gizli oyla yapılan daimi encümen üyeliğine Kemal Kaliç ve Mahmut Baykan bir yıllığına seçildiler. Açık oyla gerçekleşen İmar Komisyonuna Kemal Özten, Meryem Sağlam, Alim Gül, A.Kadir Yıldırım (AKP) ve Harun Köymen (MHP), yine açık oyla gerçekleşen Plan Bütçe Komisyonuna Sait Beşir, Vedat Çağrı, Emrullah Kut, Tuncer Akbayrak (AKP) ve Ruhi Yılmaz (MHP) Marmara ve Boğazlar Belediyeler Birliği asil üyeliğine Kemal Özten yedek üyeliğine Alim Gül, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği asil üyeliğine Uğur Kılıçoğlu, yedek üyeliğe Emrullah Kut, Anadolu Medeniyetleri Belediyeler Birliği asil üyeliğine Mehmet Öztürk ve Rasil Buka, yedek üyeliğe ise Sait Beşir seçildiler.

Gündemin 7. Maddesine göre Belediye Meclis Denetleme Komisyonu tarafından hazırlanan rapor daha evvel üyelere dağıtıldığı gerekçe gösterilerek okunmadan oylandı ve oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 8. Maddesi Belediye Meclisine bir önceki toplantıda sunulan ve Meclis İmar ve Hukuk Komisyonlarına havale edilen Ada Caddesi isminin değiştirilerek yerine şehit Polis Memuru Mustafa Kılıç'ın isminin verilmesi ile ilgili isteğin Komisyonlar tarafından ret edilmesi ve Polis Memurunun isminin Cadde yerine Vakıf Mahallesindeki parka verilmesi oylandı ve oy birliği ile Komisyonlardan geldiği şekli ile kabul edildi.

Gündemin 9. Maddesinde yer alan İmar ve Hukuk Komisyonlarından gelen sokak ismi değişikliği oylandı ve Komisyonlardan geldiği şekli ile oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 10. Maddesi Geçmiş yıllarda olduğu gibi İhlas Kaplıca Evlerinin 2017 yılına ait Emlak ve Çevre temizlik vergilerinin İhlas A.Ş tarafından toplanarak Belediyeye toptan yatırılması hususunda Belediye Başkanına protokol yapma ve yapılan protokolü imzalama yetkesi oy birliği ile verildi.

Gündemin 11. Maddesi Akyazı Belediyesine ait 2014-İR-02 Numaralı Jeotermal Kaynak İşletme Ruhsatının Sakarya Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğüne devredilmesi hususuna MHP'li Meclis üyeleri karışı çıktı ve bu yetki verilmeden önce konunun Hukuk komisyonuna havale edilmesi ve Komisyondan gelecek olan rapora göre düzenleme yapılmasını istediler. Bu teklif önce benimsendi ama daha sonra bahse konu olan Jeotermal Kaynak İşletme ruhsatının SASKİ' ye devri için Belediye Başkanına yetki verilmesi şekline dönüştürülerek oylandı ve MHP'li 4 üyenin ret oyuna karşılık toplantıya katılan 22 AKP li üyenin oyları ile başkana yetki verildi.

Gündemin 12. Maddesinde yer alan Batakköy Mahallesinde bulunan 113 ada 4 No.lu, 113 ada ve 10 No.lu parsel üzerinde Maliye Hazinesi adına tescilli olan (32 bölme içinde) bulunan 9736.07 M2 lik alanın dini tesis alanına, İnönü Mahallesi 77 ada 12-13 ve 14 No.lu parsellere ait SBB 09.01. 2017 tarih ve 1/17 sayı ile onaylanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planında belirtildiği gibi bu alanın da Belediye Hizmet Alanına dönüştürülmesine ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planınında yapılan değişiklik oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 13. Sırasında yer alan Belediye Başkanlığının 2016 yılına ait faaliyet raporu raporun daha önce Meclis üyelerine gönderildiği gerekçesiyle okunmadan oylandı ve oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 14. Maddesine göre Mahalle yollarının bakım onarım ve asfaltlanmasında kullanılmak üzere İller Bankasından 10 milyon lira kredi alınması vu kullanılması hususunda elediye Başkanına istenen yetki oy birliği ile verildi.

Gündemin15. Maddesi Küçücek Mahallesi ile Karapürçek İlçesine bağlı Ahmediye Mahallesi arasında yapılacak olan yol genişletme çalışmalarında orman alanına isabet eden yerler için Orman Genel Müdürlüğüne müracaat edilerek gerekli iznin alınması hususunda Belediye Başkanına istenen yetki oy birliği ile verildi.

Gündem dışı konuşmalar

MHP li Meclis Üyesi Hikmet Kurt gündem dışı yaptığı konuşmasında 10 Nisan da kutlanacak olan Emniyet teşkilatının kuruluşunun 127. Yıldönümünü şimdiden kutladı, Şehit Polislere Allahtan rahmet diledi, iç ve dış terörle birlikte İsviçre'de açılan pankart olayını şiddetli bir şekilde kınadı.

Toplantıyı yöneten Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak gündemde görüşülecek başka madde olmadığını belirterek toplantıyı kapatıyorum dedi ve Mayıs ayı toplantısının da 2 Mayıs 2017 Salı günü saat 14.00e yapılacağını duyurdu.

Alaattin Onur

04 Nis 2017 - 16:36 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.505 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.
Anket Aşı karşıtlarına soruyoruz? Neden aşı olmak istemiyorsunuz?