Baraj yapılmadan önce hatıra fotoğrafları çektiler..

Güzel Sanatlar Derneği 25 profosonel fotoğrafçı Üyeleri İle birlikte Kocaali Orta Köy ve çevre köyleri ziyret ederek yeni su barajının yapımından önce hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Güzel Sanatlar Derneği 25 profosonel fotoğrafçı Üyeleri İle birlikte Kocaali Orta Köy ve çevre köyleri ziyret ederek yeni su barajının yapımından önce hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Güzel Sanatlar derneği Başkanı Müjgan Zaman'ın başkanlığındadernek üyelerinden oluşansanat fotorafcı üyeleri ile birlikte Kocaali'yi ziyaret ettiler.

Güzel Sanatlar Derneği, önümüzdeki yıllardatamamen sular altında kalacakes elektirikte üretebilecek olansu barajıyerindeki başta Ortaköy ve çevresindeki köylerdekieski,yeni binaları,resmi kurumları ve esnafı ziyaret ederek çeşitli fotoğraflar çektiler.

Güzel Sanatlar DerneğiBaşkanı Müjgan Zaman, " Dernek üyelerimiz ile türkiyenin tüm illerine çeşitli turlar düzenliyoruzgectiğimiz toplantıdadailimizde 2013 2014 Yılı sezon açılışınıKocaali Ortaköy ve çevre köyleri önümüzdeki günlerdetamamen sular altında kalacağı baraj olacağı için bu bölgede birtarihi bir çalaışma yapalım. Elimideki çekeceğimiz fotoğraflarda gelecek nesillere bir kültür mirası olarak kalmasını istedik.25usta sanat fotorafcısı arkadaşımız ile birlikteorta köyde veçevre köylerindesokaklarını eski tarihi evlerini bahcelerde iş yapanbayanları erkekleri gençleri çocuklarınyaşıllarınne görülüyorsa beş bin kareyi aşkın resim çekildi. Önümüzdeki günlerdeçektiğimizresimleri bir sergi açarakbaşta bölge halkına vesakaryalılara göstereceğiz. Resimler arasında secip çeşitli yarışmalara katılacağız.Yaptığımızsanat kültür çalışmamız gelecek nesillere en güzel hediyemiz olacaktır" dedi.

Başkan Zaman,"Kocaaki Orta Köy'deyaptığımız çalaışmalardaher zaman yanımızda olanBaştaBüyük MelenHavzasıYaşatma ve Koruma Derneği Başkan VekiliOktay Sargın'a veŞenol Akın,Ramazan Avcı'ya vebaraj bölgesinde sabahpazar günü sabahı olmasına rahmen balıkcı lokantasınıdayöreslel kahvaltı hazırlayanserkan beye ve yo yaşında bizlereçay servisi yapan gazi amcaya ve diğer esnaflarımız köy sakinlerine teşekkür ediyoruzdernek olarak üyelerimizköyler tamamen sular altında kalana kadar zaman zan gelip gelişmelerin fotoğraflarını çekecekler son şekline kadar arşivlenecektir" dedi.

10 Eylül 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.008.812 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?