81 İl sadakat yemeğinde buluştu

Sakarya Kardeşlik ve Dayanışma topluluğu tarafından "Kardeşliğimize Sadakat" adı altında Adapazarı ilçesinde yaşayan 81 İl Temsilcisine yemek verildi.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Kültür ve Sosyal Yardım Vakfı'nda (SAKVA) düzenlenen programda topluluk adına konuşan Merderes Daşkıran, Türk Halkının asırlar boyunca oluşturduğu birikimin zayi olduğunu belirterek, " Türkiye?de akan kanın durmasını istiyoruz. Eti kemiğiyle imanı ve vatanı ile kanı töresiyle akraba hısımlığı ile aslında bir olan, bütün olan büyük bir ümmetin çocukları olarak maalesef birbirimize karşı kıskançlık duygularıyla şekillendirildik, kandırıldık, kışkırtıldık. Kin ve nefretle yakılan ateşlere atıldık. Çocuklarımız ve gençlerimiz savaş çığırtkanlarının elinde oyuncak oldu.

Akan her kan, toprağa düşen her can kardeşti. Oluşturulan puslu havada maalesef bu gerçek unutuldu. Tüm yapılanlar çılgınca intiharlara yol açmaktan başka bir sonuç doğurmadı. Tam da bu noktada yaşadığımız sorunların orta yerinde asil bir duruşla kardeşliğimizi birbirimize hatırlatmak, bu çılgın intiharlara 'dur' demek, bize bizliğimizi hatırlatmak önemli ihtiyaç olarak kendini hissettirmektedir" ifadelerini kullandı.

Sakarya'da "Kardeşlik Sofrası" adıyla sembolik bir katkı oluşturmak için kardeşlik sofrasında buluşmak istediklerini anlatan Daşkıran, etkinliğe katılanlardan ve gördüğü manzara karşısında mutlu olduğunu ifade ederek, "Bu programın hayırlara vesile olmasını ve İslam kardeşliğinin sağlanmasını istiyoruz" dedi.

Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Zülal Ünlü de Erzurum'u temsilen etkinliğe katıldığını dile getirerek, barış ve kardeşlik adına atılan adımları desteklediklerini bildirdi.
Kur'an-ı Kerim'in okunduğu etkinlikte konuşmaların ardından temsili olarak bölüştürülen ekmekler, bir tepsiyle konularak katılımcılara dağıtıldı.

25 Şubat 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.993.580 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?