Profesör Dr. Murat Tosun Avrupa'dan sonra Asya'da

Türk Dünyası Matematikçiler Birliği tarafından düzenlenen kongrenin 6.sı Kazakistan'ın başkenti Astana'da L.N. Gumilev Eurasian Üniversitesi ev sahipliğinde 02-05 Ekim 2017 tarihleri arasında tamamlandı.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Macaristan ın başkenti Budapeşte de gerçekleştirdiği başarılı konferansın ardından Matematik Profesörü Murat Tosunun katıldığı kongrede; Matematik alanında yeni teorilerin tartışıldığı ve Türk Dünyasındaki ülkeler arasında bilimsel köprülerin daha da sağlamlaştırılması kararı alındı.

Türk Dünyası Matematikçileri 2007 Yılında Sakarya Üniversitesinde Bir araya gelmişti.

18 yıldan beri her üç yılda bir düzenlenen Türk Dünyası Matematik Kongresinin 2.si Sakarya Üniversitesi'nin ev sahipliğinde, Matematik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Murat Tosun'un başkanlığında 2007 yılında Sakarya'da düzenlenmişti.

Yönetim Kurulunda SAÜ lü Matematik Profesörü Oy Birliği ile seçildi.

Sakarya Üniversitesinden Prof. Dr. Murat Tosun, Prof. Dr. Mehmet Ali Güngör, Doç. Dr. Soley Ersoy ve Yrd. Doç. Dr. Ayşe Zeynep Azak'ın katıldığı kongrede Prof. Dr. Murat Tosun , Türk Dünyası Matematikçiler Birliği'nin yönetim kurulu üyeliğine oy birliği ile tekrar seçildi.

Türk Dünyası Matematik Kongresi her üç yılda bir düzenleniyor ve hangi ülkede düzenleniyorsa, Türk Dünyası Matematikçiler Birliği Başkanı o ülkeden seçilirken, yeni yönetim kurulu üyeleri seçiliyor. 6.sı tamamlanan kongrenin başkanlığına Kazakistan'dan Prof Dr. Bakytzhan Zhumaguluv'un seçildiği kongrenin bir sonrakinin Özbekistan'dan katılan matematikçilerin talebi üzerine Taşkent'te düzenlenmesi kararı alındı.

11 Ekim 2017 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.858.781 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?