SAÜ'de 'Kalite ve Akreditasyon' semineri

Amerika Eğitim ve İletişim Derneği Eski Başkanı ve Üyesi Ana Donaldson Sakarya Üniversitesi'nde (SAÜ) Yükseköğretimde Kalite ve Akreditasyon konulu bir seminer verdi.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleşen seminerde Ana Donaldson Yükseköğretimde Kalite ve Akreditasyon'u katılımcılara anlattı.

Çağımızda teknolojinin gelişmesiyle birlikte öğrenen kişinin kaynaklarının arttığını belirten Donaldson, "İçinde yaşamakta olduğumuz bilgi çağında öğreticiler, öğrenciler için bilgi kaynaklarından sadece birine dönüştü. Gelişen teknoloji ile bu kaynaklar çoğaldı ve çeşitlendi. Öğrenilen bilginin farklı kaynaklardan karşılaştırması yapılabiliyor. Bu nedenle geçmiştekinin aksine bilginin olduğu kadar kaynakta sorgulanabilir oldu" şeklinde konuştu.

Yükseköğretim kurumlarında akreditasyonun önemini vurgulayan Donaldson, "Amerika'da 100 yıllık geçmişe sahip olan Akreditasyon, standartlaşmayı sağlamanın yanı sıra yükseköğretim kurumlarının ve programlarının kalitesini yükseltti" dedi.

Ana Donaldson, seminerin devamında mesleki etik konusunun da bilgi verdi. Etik kuralların üç açıdan ele alındığını anlatan Donaldson, bunların bireyselliğe bağlılık, topluma bağlılık ve mesleğe bağlılık olduğunu söyledi.

29 Mart 2014 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.933.612 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?