Doğalgaz hatlarının güvenliği için hafriyatçılarla toplantı

AGDAŞ, hafriyat çalışmalarında doğalgaz hatlarının zarar görmemesi için hafriyat firmalarının temsilcileriyle toplantı yaptı

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

2003 yılından beri Sakarya'da faaliyet gösteren AGDAŞ güvenli ve kesintisiz gaz arzı sağlamak için resmi ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliğine devam ediyor.

Şehrin birçok noktasına doğal gaz ulaştıran AGDAŞ hatlarının güvenliği için Hafriyatçılar Birliği Yönetimi ile doğal gaz hat hasarı olmaması için alınabilecek önlemler hakkında toplantı düzenledi.

1 Şubat Perşembe günü AGDAŞ binasında yapılan toplantıya AGDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Gürsel Yağan ve Teknik işler Bölüm Müdürleri ile Hafriyatçılar Birliği Başkanı Erol Kılıç ve Başkan Yardımcıları katıldı.

Yapılan görüşmede Sakarya'nın büyümesine paralel olarak inşaat ve alt yapı çalışmaları hızlı bir şekilde sürdüğü, bununda beraberinde doğal gaz hatlarına zarar gelme ihtimalinin artırdığı belirtildi.

Daha önce Çorum ve Samsun'da yaşanan doğal gaz hat hasarı kaynaklı gaz kesintilerinin Sakarya'da yaşanmaması için çalışmaların devam ettiği aktarıldı.

Bu kapsamda alt yapı için önemli STK'lardan olan Hafriyatçılar Birliği ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunulduğu belirtildi.

Hafriyatçılar Birliği Başkanı Erol Kılıç; "Kazı çalışmalarına ilgili belediyeden aldığımız yapı ruhsatı izni ile başlıyoruz. Bundan sonra kazılara başlamadan önce AGDAŞ ve ilgili alt yapı kuruluşları ile iletişime geçeceğiz." dedi.

Bayraktar; diğer bir sorununda daha önce kazı yapan kuruluşların kapatma işlemi sırasında bölgede doğal gaz olduğunu belirten sarı kum ve ikaz bandına dikkat etmeden hatları kapattığını, bununda sonraki kazılar için büyük risk olduğunu belirtti. AGDAŞ'ın kendilerine ilettiği talepleri geniş kapsamlı bir toplantı düzenleyerek üyeleri ile paylaşacaklarını aktardı.

AGDAŞ'ın doğal gaz bulunan tüm sokaklara uyarı tabelası koyduğunu ve yüksek basınç hatların da sarı plakalarla ile işaretlendiği paylaşıldı.

Özellikle sarı plakalı yüksek basınçlı hatların olduğu alanlarda AGDAŞ'tan izin alınmadan kazı yapılmaması gerektiği belirtildi. Oluşabilecek hat hasarlarının önüne geçmek için eğitim dokümanı hazırlayarak Hafriyatçılar Birliği üyeleri ile paylaşacakları aktarıldı.

Tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalındığında mutlaka Doğal Gaz Acil 187 Hattı'nın aranması gerektiği hatırlatıldı.

06 Şubat 2018 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.971.194 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

send işçi - agdaş şu yeni köyden dönme mahalkelere ne zaman hizmet vermeyi düşünüyor ?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 15:58


Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?