Seksenler dizisi oyuncuları Taraklı'da

İlçedeki ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla 2012 yılının Kasım ayında başlayan ve değişik konaklarda ve mesire yerlerinde yapılan akademi eğitimi Taraklı'da yapılan kapanış ile sona erdi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Taraklı Belediyesi ve Taraklı Kaymakamlığı işbirliğiyle düzenlenen "Akademi Taraklı", eğitimi sona erdi "Taraklı'nın 100 yeteneği 20 sanatçıyla buluşuyor" sloganıyla Türkiye'de ilk kez bir ilçede organize edilen "Akademi Taraklı", Taraklı'da düzenlenen kapanışta TRT 1 ekranlarında yayınlanan "80 ler (seksenler)" dizisindeki Pastacı Sami (Berat Yenilmez) ve Bekçi Bekir (Hacı Ali Konuk) dizi oyuncularını öğrencilerle buluşturdu.

Akademi başkanı ve Taraklı Kaymakamı Ömer Yılmaz, kapanışta yaptığı konuşmada, asıl hedeflerinin geleceğe tohum atmak ve Taraklı'nın kültürel değerlerinin kamuoyunda yer almasını amaçladıklarını söyledi. Yılmaz, "Gayemiz alanında belli bir mesafe katetmiş uzmanları öğrencilerle bir araya getirmekti" diye konuştu.

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman'da program süresince hem Taraklı'daki gençlere, öğrencilere hem de Taraklı'dan Türkiye'nin çeşitli yerlerine gidecek insanlara fayda sağlayacaklarına inandıklarını kaydetti.

"Amacımız gençlerde farkındalık yaratmak"

Taraklı'nın çeşitli liselerinden seçilmiş edebiyata, düşünceye, tiyatroya, resime ve diğer sanat dallarına gönül vermiş 100 öğrenciyi 20 sanatçıyla biraraya getirdiklerini anlatan Özkaraman, amaçlarının gençlerde farkındalık yaratmak olduğunu belirtti.

Özkaraman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Öğrencilerimizin yeteneklerinin bilincine varmaları ve kendilerini geliştirmeleri. Ekranlarda gördükleri oyuncularla kitaplarını okudukları yazarlarla bir araya gelerek hemhal olmaları, onlarla iletişime geçmeleri, aynı zamanda o sanatçıların da Taraklı'yı ve gençleri tanımaları, bunları yaparak 20 yılda alacakları mesafeleri 5-10 yılda alabilmeleri için zemin hazırlamak." dedi

Akademi Duygu Karagöz Akademide çok güzel şeyler öğrendiğini belirterek,"Burada ufkum gelişti. Gelecekte yapmak istediklerimi gördüm. Benimde yazdığım şiirler var ve bu programa gelerek kendimi bu konuda geliştireceğim ve Taraklı'dan bir şair daha çıkacak" şeklinde konuştu.

Programın sonunda "Akademi Taraklı" eğitiminde emeği geçenlere teşekkür belgesi verildi

Akademi Taraklı Eğitimi kapanışına Kaymakam Ömer Yılmaz,Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Belediye Meclisi Üyeleri, Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, daire müdürleri,siyasi parti temsilcileri,sivil toplum kuruluşları temsilcileri öğretmen ve öğrenciler katıldı

20 Haziran 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 5.108.986 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 7493260


Varnish cache server