Gola polemiğinde son haber!

Bazı gazetecilerle İMO Başkanı Hüsnü Gürpınar ve Başkan Zeki Toçoğlu'nu karşı karşıya getiren Gola Apartmanı tartışmasında, apartmanda oturanlar Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'na seslendi

Bazı gazetecilerle İMO Başkanı Hüsnü Gürpınar ve Başkan Zeki Toçoğlu'nu karşı karşıya getiren Gola Apartmanı tartışmasında söz bina sakinlerinin. Gola sakinleri, "Evlerimizin sağlamlığına güveniyoruz. Aksi bir durum söz konusuyla Başkan Toçoğlu gereğini yapsın" dedi.

Yenihaber Gazetesinin haberine göre Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve bazı gazetecilerle İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Şube Müdürü Hüsnü Gürpınar'ı karşı karşıya getiren Serdivan'daki Gola Apartmanı B Blok'un eski ve yeni yöneticisi çarpıcı açıklamalarda bulundu. Apartman sakinleri iddiaların ardından görüştükleri Gürpınar'a güvendiklerini söylerken, şayet bina çürükse Büyükşehir Belediyesi'nin gereğini yapması gerektiğini belirtti.

Gazete haberleri sonrası evlerinin değerinin düştüğünü de ifade eden apartman sakinleri, artık yaşanan polemiğin son bulmasını istedi. Apartman yöneticisi Kemal Tandoğan, "2002'den bu yana gönül rahatlığıyla oturuyorum" dedi. Eski yönetici Ziya Delihasan ise "9 yıldır niye kimse bir şey yapmadı. Bina çürükse Başkan Toçoğlu gereğini yapsın ve apartmanı yıksın" diye konuştu.

'Binamız hasarlıysa belediye gelip yıksın' Gola Apartmanı sakinleri evlerinin sağlamlığına güvendiklerini ifade ederken, aksi bir durum söz konusuysa Başkan Toçoğlu'nun gereğini yapmasını istediler. Binalarının polemik konusu yapılmasından rahatsız olan vatandaşlar, "Binamız hasarlıysa gelip yıksınlar." dedi.
Gola sakinleri teptili Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve bazı gazetecilerle İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Şube Müdürü Hüsnü Gürpınar'ı karşı karşıya getiren Serdivan'daki Gola Apartmanı'nın eski ve yeni yöneticisi çarpıcı açıklamalarda bulundu. Her iki apartman sakini de Hüsnü Gürpınar'a güvendiklerini söylerken, şayet bina çürükse de Büyükşehir Belediyesi'nin gereğini yapması gerektiğini belirtti.

Gazete haberleri sonrası evlerinin değerinin düştüğünü de ifade eden apartman sakinleri, artık yaşanan polemiğin son bulmasını istedi.

Kemal Tandoğan: (Apartman yöneticisi) 2002'de daireyi satın aldım. Gönül rahatlığıyla oturuyorum. Doğalgaz bağlatırken falan bir sorun yaşamadım. Hatta buradan yakın zamanda banka kredisiyle ev alanlar var. Banka da kendince bir araştırma yapmıştır herhalde. Çürük binaya kredi verecek halleri yok! Apartmanımızla ilgili haberler gündeme gelince tüm sakinler olarak bir toplantı yaptık ve Hüsnü Gürpınar'la görüşme kararı aldık. Daha sonra kendisiyle görüştük. Ve görüşmemiz neticesinde binamızın sağlam olduğuna ikna olduk ve bununla ilgili rapor hazırlayıp apartmanın duyuru panosuna astık. Bizim açımızdan herhangi bir sorun veya tereddüt yoktur. Yusuf Ziya Delihasan:

(Eski yönetici) 2002'den beri burada oturuyorum. Geldiğim gibi doğalgazım bağlandı, suyum, elektriğim açıldı ve o dönem Zeki Toçoğlu Serdivan Belediye Başkanı'ydı. Bir sorun çıkartılmadı bize, hatta apartmanın yöneticisi oldum sonra. Zeki Toçoğlu'na oy da verdim. 7 sene onun başkanlığında Serdivan'da bu evde ikamet ettim. 2002'den 2011'e kadar binam sağlam mı, iskanım var mı falan diye kimse arayıp sormadı bizi. Neden bu olay şimdi gündeme geliyor? Bir ölçüm yapılmış, betonlar sağlam değilmiş deniliyor. Beton numunelerinin apartmanın neresinden alındığı ise belli değil. Başkan Toçoğlu gereğini yapsın. Bina çürükse, hasarlıysa beni çıkartıp binayı yıksın. Yeter ki şu belirsizlik ortadan kalksın.

'Hüsnü Bey'e güveniyorum'

Ben Hüsnü Bey'e güveniyorum. Güvenmesem zaten burada oturmam. Hüsnü Bey'le Büyükşehir'in sürtüşmesi bana zarar veriyor. Evimin değeri düşüyor. Binayla ilgili mahkeme kararı da var, belediye neye itiraz ediyor? Huzurumuzla evimizde oturalım. Yarın öbür gün ne olacak diye kafamızda soru işaretleri var. Serdivan'da ne binalar gördüm ben. Tüm binaları incelensinler, diğer bina sahipleri nasıl güçlendirme yapmış onu da araştırsınlar. Siyasi ihtiraslarına bizi kurban etmesinler!

15 Aralık 2011 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.109.908 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?