Hendek Meslek Yüksekokulu inşaatı devam ediyor

Hendek Belediyesi, 2. OSB girişinde yapılacak olan Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu projesinin inşaatı hızla devam ediyor.

Haber Resmi
Haber Resmi
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, 2009 yılında söz verdiği projelerden birine daha başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Sakarya'ya hayırlı olsun" dedi.

OSB girişinde

Hendek'te 2. Organize Sanayi Bölgesi girişinde bulunan 17 bin 100 m2 alana kurulacak olan Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu'nun plan, proje, keşif ve uygulama çalışmalarının ardından yapımına başlandı.Hendek Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmaları inceleyen Başkan İnci, söz verdikleri bir projeye daha başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. İnci, Sakarya Üniversitesi'ne 16 derslikli iki bina, dekanlık binası ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü yaptıklarını belirterek, Meslek Yüksekokulu projesiyle ilgili uzun zamandır çalıştıklarını söyledi.

5 blok 15 bin 339 m2

Sakarya Üniversitesi Hendek Meslek Yüksek Okulu'nun öğrenci kapasitesini artırmak ve Hendek'te bulunan 2. OSB'nin ihtiyaç duyduğu kalifiye personeli yetiştirmek için 2. OSB girişine yapılacak olan Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu, toplan 4 bloktan oluşuyor. 1353 m2 olan A Blok'un kolonları atılırken, 990 m2 olan B Blok'un temel demirleri biterek beton dökme aşamasına geldi. 733 m2 olan C Blok ve 737 m2 olan D Blok'un ise temel kazı çalışmalarına başlanıyor. 1300 m2 olan E Blok'un temel çalışmaları ise önümüzdeki günlerde başlayacak. Toplam 5113 m2 tabana oturacak olan MYO 3 katlı ve 15.339 m2 kullanım alanına sahip olacak.

Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksek Okulu

Yaklaşık olarak 6 milyon TL'ye mal olacak olan yüksekokulun 3 milyon TL'si Ülker grubu tarafından finanse ediliyor. Hendek'in eğitim şehri olacağını söyleyen İnci, "İlçemizin hak ettiğine inandığımız üniversite şehri olmasına katkı sağlamanın mücadelesi ve uğraşı içersindeyiz. Biz buna gönülden inanıyor ve inandığımız yolda emin adımlarla ilerliyoruz." Diyerek önümüzdeki günlerde temel atma programını gerçekleştireceklerini belirtti. 6500 m2 olan Hendek Gençlik Merkezi'ni 124 günde tamamladıklarına dikkat çekerek Meslek Yüksekokulu'nu da kısa bir süre de tamamlayacaklarını belirtti.

05 Şubat 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.974.913 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?