Hak-İş Genel Başkanı Sakarya'da konuştu

Hizmet-İş Sendikası şubesinin genel kuruluna katılan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, yeni dönemde sendikacılıkla ilgili değerlendirmelerde bulundu

Haber Resmi
Haber Resmi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, kentteki bir otelde düzenlenen Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şubesi'nin 6. Olağan Genel Kuruluna katıldı.

Arslan, Hak-İş'in ülkenin en temel kurumlarından birisi haline geldiğini, bunun gerçekleşmesinde etkin gücün üye sayısının değil, Hak-İş'in temsil ettiği değerler olduğunu söyledi.

Konfederasyonun 43 yıl önce başladığı tarihi yürüyüşüne, yola çıkarken önüne koyduğu hedef ve ilkeler doğrultusunda devam ettiğini vurgulayan Arslan,
"Hak-İş'İn kurulduğu andan itibaren Türkiye'de farklı bir sesi, farklı bir misyonu, farklı bir sendikacılığı seslendirmiş olması ve bu istikamette 43 yıldır mücadelesini sürdürmüş olması, bizim en büyük farkındalığımız, en önemli özelliğimizdir ancak 20. yüzyılın sendikacılığını hortlatarak sadece slogan atarak, 'biz bunu istemezuk' diyerek artık sendikacılık yapılamıyor. Hepimiz kendimizi yeniden dizayn edeceğiz. Bu yeni anlayışa kendimizi alıştıracağız. Artık masaları yumruklamak, ayaklarımızı masaya uzatma devri ne yazık ki 20. yüzyılda kaldı. Yeni sendikacılık mücadele ve müzakereyi beraber getirir. Müzakere etmenin yolu da müzakere edecek kapasiteye sahip olmaktır. O yüzden Hak-İş büyüyor, o yüzden Hak-İş emekçilerin taleplerinin odak noktasını oluşturuyor." şeklinde konuştu.

- "Kim doğru yaparsa teşekkür edeceğiz"

Hak-İş'in iktidarın, muhalefetin, parlamentonun ya da siyasetin alternatifi olmadığını dile getiren Arslan, şöyle devam etti:

"Hak-İş, siyaseti, hükümetleri, devleti ve ilgilileri, kendi mensuplarının hakları için yönlendiren lobi yapan, onları etkilemeye çalışan bir yerde duruyor. Tarih boyu böyle olmuştur. Bu çizgide bundan böyle devam edeceğiz. Kim doğru yaparsa teşekkür edeceğiz. Kim yanlış yaparsa itiraz edeceğiz ama bunu yaparken dengede olmaya ve üslubumuza dikkat edeceğiz. Bugünkü hükümetle 15 yıllık ilişki biçimimiz de budur. Biz bu ilişki biçiminde ısrarlı ve kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Birileri bizim için ne söylerse söylesin, biz doğru olanı yapmaya çalışacağız. Bunu yaparken de muhataplarımızı doğru bilgilendireceğiz, doğru istikamette yürümeye devam edeceğiz."

03 Şubat 2018 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.008.812 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

Ertan Şen - Sarı balon bir işçi kuruluşunun sarı sendikacıları.Memur-sen de bunun memur versiyonu. İşleri güçleri atamalara, kurumları yönetmeye karışmak. Sendikacılık maalesef kan ağlıyor.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 03 Şubat 15:11
05

Erol Taş - Sendikanın baş ağası Adem ÖZBADEM.Adam emekli maaşı süper. Sendikalardan da 5000 lira maaş. Altında özel arabasi var sendikaya ait. Maaşlı özel şöförü de var. Yahu çalışanlar içinde bir tane adam çıkmıyor mu eyyyyy Adem sen git evinde otur biz bu işi senden daha iyi yaparız. Hemde aktif çalışan biriyiz

Ama imparatorluk başka birşey. Helal haram bana sana değilmiş.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 03 Şubat 15:11
04

Ali KANDAZ - Havanız kime acaba ? Bu atar, gider kime Mahmut efendi ??!. Zaten bütün koltuklar, sizler gibi düşünen zevât ile dolu değil mi 15 yıldır ? İktidarlar ile işbirliği içinde olmak, geçimli, uyumlu ve uzlaşmacı olmak başkadır, görev sorumluluğuna sahip olmak başka. Uyum ve uzlaşmanın sınırlarını ve çerçevesini, temsîl ettiğiniz kitlenin umûmî menfâatleri tâyin eder. Aslî görevinizi biz mi öğreteceğiz size ? İster 15 yıl olsun, ister 150 yıl.. hiçbir zulüm ilelebed bâkî olmadığı gibi, MAHKEME DE KADIYA MÜLK DEĞİLDİR !. Siz bu artistliği bırakın da, TAŞERONA KADRO diye kandırılan şu bir milyon emekçinin yıkılan hayalleri ve çarçur edilen umutları hakkında söyleyecek BİR SATIR SÖZÜNÜZ varsa(!) onu söyleyin !!!..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 03 Şubat 15:11
03

işçi - bunlar sarı sendika bunların işçiye ne faydası olmuş biri söylesin resimlerdeki bir ayrıntı dikkatimi çekti ADEM KÜMBET sen türk iş temsilcisi değilmisin hak işin kongresinde ne işin var belediyebaşkan vekili ola bilirsin gitme bırak şenay sakal gitsin derhal istifa ettirmeleri lazım ben utandım

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 03 Şubat 15:11
02

Baydoktor - Bunlarmi sendikaci koltuk isgalcilerinden baska bisey deyil

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 03 Şubat 15:11


Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?