Özel Konak Sakarya Hastanesi açıldı

Özel Konak Hastanesi Sakarya'nın resmi açılış töreni Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın teşrifleri ile gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Bakan Işık, "Sakarya bugün açılışını yaptığımız hastane ile büyük imkana kavuşuyor. Ben inanıyorum ki çalışanlarınızın güler yüzü ve ilgisi Sakaryalılar için mutluluk kaynağı olacak" dedi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+36
Haber albümü için resme tıklayın

YOĞUN KATILIM

Konak Hastanelerinin 4. Hastanesi olma özelliği taşıyan Özel Konak Hastanesi Sakarya'nın resmi açılış töreni gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen açılış törenine Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba, Garnizon Komutanı Albay Emin Dursun, Sakarya Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, MHP İl Başkanı Levent Bülbül, Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Salih Sağlam, Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagu, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, SATSO Meclis Başkanı Akgün Altuğ, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Erdem Ercan, Özel Konak Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu, Özel Konak Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Metin Göklü, ilçe kaymakamları, parti temsilcileri, STK Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. Düzenlenen açılışın ev sahipliğini ise Özel Konak Hastanesi Sakarya Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Şahin Talus ile Başhekim Op. Dr. Kamil Köse yaptı.

ŞEHRİN EN YENİ ÖZEL HASTANESİ

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Başhekim Op. Dr. Kamil Köse, "20 Yılı aşan meslek hayatım boyunca bir hekim olarak, bu şehrin güzel insanlarına hizmet etmenin bahtiyarlığını bugün Sakarya'nın en yeni özel hastanesinin başhekimi olarak yaşamaya devam ediyorum. Mesleğimin aşkını, bu şehre hizmet etmenin gururu ile birleştirirken hastanemizin hizmete girmesinde emeği geçen herkese teşekkürü birçok biliyorum" dedi. Köse sözlerini şöyle sürdürdü: "Sakarya bugün Türkiye'nin en hızlı göç alan illerinin başında geliyor. Şehrimizin ihracat rakamları göz doldururken, üretim kapasitesi ve istihdam hızı da göz kamaştırıyor. Milli Savunma Bakanımız Sayın Fikri Işık'ın himayelerinde prototip çalışmaları devam eden ilk yerli tank Altay'a da ev sahipliği yapan Sakarya'mız, yerel yönetimlerin mükemmel uyumu ile büyüyen Türkiye'de rol model olarak öne çıkıyor. İşte biz Konak Hastanesi olarak, Sakarya'da hizmete aldığımız bu sağlık kompleksimizde bu şehre ve ülkemize destek vermek, gelişmemizi sağlık alanında da sürdürmek için hayata geçirdiğimiz eserimizi bugün sizlerin teşrifleri ile açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Özel Konak Hastanesi Sakarya'nın bu şehre ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum."

HEKİM KÖKENLİ HASTANE

Köse'nin ardından kürsüye gelen Özel Konak Hastanesi Sakarya Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Şahin Talus, "Biz hekim kökenli bir hastaneyiz. İzmit'te Nevzat Doğan, Kazım Gündoğdu, Metin Göklü, Gölcük'te benim ve Veysel Besnili'nin öncülüğünde, 4. Hastanemizi açmış bulunmaktayız. 2006 yılında Sayın Bakanımız o zaman il başkanıydı, o zaman Milli Savunma bakanımız Vecdi Gönül'dü. 14 Şubat'ta, yine bir Milli Savunma Bakanının teşrifiyle hastanemizi açmıştık ve o hastane birçok şeye öncülük etmişti. İzmit'te ilk kardiyovasküler yoğun bakımından tutun yeni doğan yoğum bakımına kadar hep ilkleri gerçekleştirdi. Demek ki Milli Savunma Bakanı açılışı yapınca çok bereketli oluyor, inşallah bu hastanemiz de çok bereketli olacak" dedi. Talus sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz yönetim kurulu olarak Türkiye sevdalısıyız. Sonuçta hekim kökenli bir hastane olarak yatırımlarımızın başarılı olacağına inanıyorduk. 15 yol arkadaşı olarak çıktığımız bu yolda, şuanda 200'ü doktor olmak üzere bin 500 kişilik ekiple yolumuza devam ediyoruz. Bu başarıda, başta sağlık politikalarında bizim önümüzü açan hükümetimize, bunun nezdinde Milli Savunma Bakanımıza, Sakarya'da gönül bağı kurduğumuz Valimize, hem devleti hem de özel sektörü desteklediği için Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Serdivan Belediye Başkanımıza, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Şaban Dişli ve milletvekillerimize, bunun dışında il sağlık müdürlüğümüze, SGK'ya, bize güvenen ortaklarımıza, değerli ekip arkadaşlarımıza, bu binayı bize 12 ayda yetiştiren Sayın Kenan Köse'ye ve bizi bağrına basan Sakarya halkına teşekkürlerimi sunuyorum."

HİZMET KALİTESİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli ise, "Allah inşallah bu hastaneyi hayırlı uğurlu eylesin. Sakarya'da hem devlet hem özel hastanelerimiz güzel bir yarış sergiliyorlar. 16 Nisan'da kritik bir referandumumuz var. Burada inşallah şer odaklarına Türk halkı iyi bir cevap vermiş olacak" dedi. Vali Hüseyin Avni Coş'da, "Bugün gerçekleştirmiş olduğumuz açılışın Sakaryamıza ve hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu hastane sayesinde vatandaşlarımızın hekim ve hastane seçme imkanları daha da artmıştır. Bu hizmet yarışı içerisinde vatandaşlarımız daha da iyi hizmet alacaktır. Aynı zamanda kamu hastanelerimizin gelişmesine de katkı sağlayacaktır" diye konuştu.

EN BÜYÜK YATIRIM SAĞLIĞA

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ise, "Bir ülkenin eğitim sağlık gibi alanları en temel alanlarıdır. Bir ülkenin gelişmişlik seviyesi eğitimde ve sağlıkta aldığı mesafeyle ölçülüyor. Bu açıdan da eğitime ve sağlığa yapılan yatırım bir ülkenin en önemli yatırımlarıdır. 2002 yılında sağlıkta dönüşüm projesi Türkiye'nin sağlıkta büyük bir çığır açmasını sağladı. O dönemlerde memur SSK hastanesine gidemez gitse de şifa bulamazdı. İlaçlarını kendi cebinden almak zorunda kalırdı. Yani sağlık adeta o dönemlerde insanların ulaşımında en çok zorlandığı alanların başında geliyordu. Elbette imkansızlıklar vardı. Kolay değil. O günün gerçekleri sağlığın hastanelerin şifa kaynağı değil de sağlıklı insanların sağlığını kaybettiği yerler konumuna düştüğü dönemlerdi. Hamdolsun büyük bir program başlatıldı ve Türkiye sağlıkta büyük bir mesafe aldı. Şu an Türkiye Cumhuriyetinin bütçesinin neredeyse yarısı sağlık spor ve eğitime harcanıyor. Ve hakikatten bunun sonucunda eğitim altyapısını çok güçlendirdi" dedi.

TÜRKİYE SAĞLIKTA ÖRNEK ALINIYOR

Bakan Işık sözlerini şöyle sürdürdü: "Sağlıkta artık sadece devlet imkanlarını halkımıza sunmakta yetinmiyoruz. Artık sağlıkta özel sektörü de devletle rekabet eden konuma ulaştırdık. Bu vatandaşımız için büyük kolaylık. İsterse devlet hastanesinde muayene olup gerekli tetkikleri gerekirse ameliyatını olma imkanına kavuştu. İsteyende özel hastanelerde farkını ödemek kaydıyla ki farkı öyle büyük bir fark değil, aynı kalite hizmeti özel hastanelerimizden ve özel sağlık kuruluşlarından alma imkanına kavuştu. Artık ilaca ulaşım diye bir derdimiz kalmadı. Artık vatandaşımız Türkiye'de hangi eczaneden isterse alabiliyor. Bunlar Türkiye'nin dünyada sağlıkta örnek bir ülke konumuna gelmesini sağladı. Türkiye'nin sağlık dönüşüm programı pek çok dünya ülkesi tarafından örnek alınır hale geldi."

SAKARYA'DA YAŞAMAK BİR AYRICALIK

Bakan Işık son olarak şunları kaydetti: "Sakarya'da yaşamak bir ayrıcalık. Sakarya tarım ve turizmin yanında bir de sanayi sektöründe yükseliyor. ama bunların yanında bir sektör var ki o olmazsa hepsi amaçsız kalıyor. Bu da Hizmet Sektörü. 500 kişilik bir fabrikayı kurmak için en az 1 milyar dolar yatırım yapmak lazım. Ama burada daha uygun bir maliyetle 500 kişiye istihdam sağlanıyor. Hizmet sektörü en fazla istihdam sağlayan sektördür. Sakarya yere sağlam basan bir şehir haline geldi. 500 insanın burada hizmet vermesi akşam evine mutlu dönmesi Sakarya için büyük bir kazanç. Ayrıca Sakarya halkıda hizmetin en iyisine layık. Devlet olarak biz sağlıkta devlet olmanın gereğini yapıyoruz. Sakarya'da pek çok hastanemizi yeniledik ancak bunu da yeterli görmüyoruz. Sakarya'da özel sektörün daha fazla yer almasını istiyoruz. Sakaryalının alternatiflerin çoğalmasını istiyoruz. İsteyen insanın istediği yerde kendine şifa aramasını istiyoruz. Sakarya bugün açılışını yaptığımız hastane ile büyük imkana kavuşuyor. Konak Hastaneleri İzmit'te doğan bir grup ve Kocaeli'nde çok güzel bir hizmet veriyorlar. Şimdi Sakarya'da bu hizmet kalitesini Kocaeli'ndeki birikimi ile daha yukarıya taşıyacak ve daha iyi imkanlar sağlayacak. Ben inanıyorum ki çalışanlarınızın güler yüzü ve ilgisi Sakaryalılar için mutluluk kaynağı olacak. Hastanemizin Sakarya'ya hayırlı olmasını diliyorum."

BİRLİKTE AÇTILAR

Konuşmaların ardından hastanenin açılışı protokol ile birlikte yapıldı. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Milli Savunma Bakanı Fikri Işık poliklinikleri gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bakan Işık son olarak ise hastanede tedavi gören hastaları gezerek geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra verilen resepsiyona katıldı. Günün sonunda ise katılımcılar günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

11 Nis 2017 - 13:51 - Kadın --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.778.672 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

01

DoktorHouse - Ben şu açılış olaylarını anlamıyorum mekan açıldıktan aylar sonra açılış oluyor ne anlamı kalıyor ki açılan şeyi bidaha mı açıyolar burdan Kamiltosa sesleniyorum sende bişeyler söyle

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Nisan 13:51Anket İlerleyen hayatınızda memleketinize (köyünüze) yerleşmek gibi bir planınız var mı?