600 hastane çalışanına şoke eden teklif

Kamu Hastaneleri Birliği, kamuya bağlı hastanelerde dışarıdan hizmet alımını tek firmaya verdi. O firmanın da çalışan işçilere 7 yıllık tazminatlarıyla ilgili bir teklif sunduğu öne sürüldü..

[url= http://www.medyabar.com/haber/64700/hastanelerdeki-600-isciyi-rahatlatan-aciklama.aspx ]
KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİNDEN 600 ÇALIŞANIN DURUMU İÇİN BU AÇIKLAMA YAPILDI [/url]

Medyabar.com özel
Demiryol-İş Sendikası Başkanı Cemal Yaman'dan medyabar.com 'a yaptığı özel açıklamada Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin, ilimizde bulunan Kamu Hastanelerine yapılan tıbbı sekreterler, bilgisayar bölümü bilgi işlem temizlik gibi, ve diğer hizmetler için dışarıdan yaptığı hizmet alımını bu yıl için bir firmaya verdiğini söyledi.

CemalYaman medyabar.com'a yaptığı özel açıklamada 'Toyota, Yenikent Eğitim ve Araştırma gibi çesitli hastanelerdeçalısmakta olan tıbbı sekreterler,bilgi işlem merkezinde çalışan yaklaşık 600 kişi bundanönce hastanelerde iş yapan çeşitli firmalarca çalıştırılmaktaydılar.

Hastaneler birliğinin almış olduğu karar gereği tek firmadan sözleşme yapıldı. İhaleyi alan firma bu 600 kişinin çalışma sürelerini yok saymak suretiyle bu işçilere ''Yasal haklarını feragat edin bundan sonra ben sizi çalıştırırım ''diye evrak imzalatmak istiyor.

Bununla ilgili bize Türk-iş'e yapılan müracaatlar var. Bizde isçilere bu evrakları imzalamamalarını istedik. Kendilerine Türk-iş olaraksahip çıkacağımızı söyledik. Çünkü eğer bunu yaparlarsa bu imzayı atarlarsa bugüne kadar kıdem tazminatları ve tüm haklarının tehlikeye gireceğini bildirdik.

Böyle bir evrak kimsenin hakkı yok. Bu konuyla ilgili Kamu hastaneleri birliğini görevine davet ediyoruz.

08 Aralık 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.109.908 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?