SAÜ öğrencilerine ''evlilik öncesi eğitim'' verildi

Toplumda sağlıklı evliliklerin oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla geliştirilen ''Evlilik Öncesi Eğitim Programı'' kapsamında Sakarya Üniversitesi işbirliği ile Fen Edebiyat Fakültesi toplantı salonunda 29.04.2013 tarihinde yapıldı.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof. Dr. Necmettin ÖZERKMEN, Başkan Yardımcısı Yrd. Doç.Dr. Hasan Hüseyin TAYLAN ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müşaviri ve Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç.Dr. Yusuf GENÇ'in katılımlarıyla 122 kişilik Sosyal Hizmet Bölümü öğrencilerine ''Evlilik Öncesi Eğitim'' verilmiştir. Bakanlığın hizmet politikaları hakkında bilgi vermiştir.

Eğitim, İl Müdür Yardımcı Elif Civan YÜCE'nin açılış konuşması ile başlamış olup Sayın Yüce: ''Evlilik Öncesi eğitim Programı'' ile evlilik çağına gelmiş ve aile kurmak amacıyla bir araya gelen çiftlerin, evlilik hayatına hazırlanmaları amaçlandığını,Evlilik Öncesi Eğitim Programının evlilik öncesi süreçte çiftlerin birbirlerini iyi tanımaları evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler oluşturabilmeleri amacıyla etkili iletişim kurma yollarını ve olası sorunlarla nasıl baş edeceklerini öğrendikleri bir program olup, çiftlere evliliğe '' iyi bir başlangıç yapabilme fırsatı verdiğini ifade etmiştir.

Açılış konuşmasının ardından '' Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri'' modülü İl Müdürlüğünde sosyal çalışmacı olarak görev yapan Seda KUZGUN ''Aile Hukuku'', ''Evlilik ve Sağlık'' modülleri İl Müdürlüğünde sosyal çalışmacı olarak görev yapan Mehmet AYKUL tarafından anlatılmıştır.

30 Nisan 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 5.134.482 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?