"Cumhurbaşkanımıza en güçlü desteği vereceğiz"

Ak Parti'nin 70. İl Dnaışma Meclisi toplantısında 2019'daki yerel seçimler için önemli mesajlar verildi

Haber Resmi
Haber Resmi
+11
Haber albümü için resme tıklayın

Ak Parti'nin 70. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısı Serdivan Belediyesi Konferans Salonunda yapıldı.

Programda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ile çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

17-0'ı devam ettireceğiz

İl Başkanı Fevzi Kılıç, "Yerel seçimlerin arefesindeyiz. 24 Haziran seçimlerinde Türkiye geneline göre başarılı olduğumuzu beraberce görmekteyiz. Seçim sonuçlarımız gösteriyor ki AK Parti'ye ve Cumhurbaşkanımıza karşı Sakarya'nın iradesi ve sevgisi tamdır. Milletvekillerimiz ve Belediye başkanlarımızla zaman zaman bir araya geliyor, belli konularda kararlar veriyoruz. Dün gerçekleştirdiğimiz toplantıda aday gösterilmesek dahi beraber çalışacağımızın sözünü verdik. Sakarya teşkilatı birliğini ve beraberliğini her zaman gösteriyor. İnşallah Sakarya'da 17-0'ı devam ettireceğimize inanıyoruz" dedi.

Çalmadık kapı bırakmayacağız

İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, "Biz AK Kadınlar önümüze çıkan hiçbir engele takılmadan, yorulmadan çaldığımız her kapıda davamızı anlatıyoruz. Cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi her imtihan bir imkandır bilinciyle krizleri fırsata çevirmek için çaba gösteriyoruz.Bu konuda en büyük görev bize düşüyor. AK Kadınlar olarak kazanılmadık gönül çalmadık kapı bırakmayacağız. Biz siyasetin öznesiyiz" derken; İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer, "Önceliğimizi teşkilatlanma çalışmalarına ayırdık. Çat kapı ziyaretlerle esnaflarımızla bir araya geldik. Şehre yeni gelen öğrencileri terminalde açtığımız stantla karşılayarak bilgilendirmelerde bulunduk. Faaliyetlerimizde bizlere yardımcı olan herkese teşekkür ediyor toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

Özveriyle çalıştık

Başkan Zeki Toçoğlu, "Bir dönemin daha beraberce sonuna yaklaşıyoruz. Hamdolsun 17 belediye başkanı olarak başınızı öne eğdirmeden partimize ve misyonumuza zarar getirmeden işlerimizi bugünlere kadar getirdik. Tüm belediye başkanlarına ve ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Büyükşehir olarak gönlümüz ve vicdanımız rahat bir şekilde bugünlere geldik. 16 ilçemize imkânlarımız dahilinde hizmet götürdük" dedi.

150 milyonluk Akçay Barajı

Toçoğlu, "150 milyon liralık yatırımımız olan Akçay Barajını hizmete alacağımız günü heyecanla bekliyor, çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Maltepe Park ve ADAKULE'yi hizmete açtık. Geçtiğimiz hafta sonu Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nde ilk resmi yarışlar yapıldı. Gerek ülkemizde gerekse tüm dünyada spor kanallarında naklen yayınlanan yarışmalarla vadide faaliyetlerin başlangıcını gerçekleştirmiş olduk. 180 bin metrekare üzerine inşa ettiğimiz tesisimizi önümüzdeki günlerde düzenleyeceğimiz açılış programıyla inşallah hizmete almış olacağız."

Arifiye Büyükşehirle yenilendi

"Arifiye ilçemize bölgenin en büyük hal merkezini inşa ediyoruz. Arifiye Park'ı kısa süre içerisinde hizmete alacağız. Arifiye'de ki köprümüzü de çok yakında hizmete alacağız. Arifiye'de 20 metre genişliğinde yeni bir arteri altyapısıyla kaldırımıyla ve ışıklandırmasıyla inşallah Arifiyelilere kazandıracağız. Karasu'nun içmesuyuna 45 milyonluk yatırım yaptık. Atıksu arıtma tesisini devreye alarak atıkların denizle karışmasını önledik. Sahil düzenleme çalışmaları, sıcak asfalt serimleri ve grup yollarını tamamladık. Modern yapısıyla Karasu SGM tamamlandığında ilçemizin sosyal hayatına katkı sunacak."

Sapanca ve Kocaali

"Sapanca'ya SGM öğrencilerini ağırlıyor. Spor Tesisimiz açılışa hazırlanıyor. Sapanca'da içmesuyu ve arıtma tesisleri konusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar neticesinde Sapanca en sorunsuz ilçelerimizden biri haline geldi.Kocaali'nin tüm altyapısı Büyükşehir'le yenilendi. Kocaali Park için ihaleye çıkacağız. Kocaali'de gençlerimizin futbol sahası taleplerini de yerine getirdik. Önümüzdeki günlerde kullanıma hazır hale gelecek. Kocaali'de Kadınlar Plajı'nı hizmete sunduk."

Altyapı çalışmaları devam ediyor

"Taraklı'da sokak ve meydan düzenlemeleri, asfalt çalışmaları gerçekleştirdik. Geyve ve Taraklı'da üst mahalleleri için çalışmalarımız var. Şu anda Taraklı'da ki çalışma tamamlanmış durumda. Taraklı'da yaptığımız su yatırımının bedeli yaklaşık 25 milyon. Erenler ve Serdivan'da gerçekleştirdiğimiz içmesuyu çalışmalarıyla yüzde 73 olan su kaybımızı yüzde 5'lik seviyeler çekilmiş durumda. Söğütlü ve Ferizli'de kanalizasyon çalışmalarımız devam ediyor. Karapürçek'i tüm haliyle yeniledik. Üstyapı çalışmalarının ardından ilçemiz daha modern bir görünüme kavuşmuş olacak."

100 bin ton asfalt

"Hendek'te geçtiğimiz sene 100 bin ton asfalt çalışması gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra köprü ve ilçemize yakışır bir park alanını hizmete aldık. Akyazı'nın yol ve su ihtiyacını giderdik. Akyazı SGM ile hemşehrilerimiz kendilerini geliştirmeye devam ediyor. Kaynarca'nın 48 mahallesine 10 milyon yatırımla tertemiz Sapanca suyunu ulaştırdık. Pamukova'ya Esentepe Park'ı kazandırdık. Pamukova'nın tüm altyapısını 40 milyonluk yatırımla yeniledik. Türkiye'de yüzde 86 oranında arıttığımız sular ile ortalamanın üzerindeyiz. Atıksu arıtmada Türkiye'nin en önde gelen iliyiz."

Tüm ilçelere SGM

"Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerimizdeki eksiklikleri gidermeye çalıştık. Karaman Park çalışmalarımız devam ediyor. Tepekum-Kuyudibi arasına kazandıracağımız 4 kilometrelik bir ana arter çalışmalarımızın büyük bir kısmı tamamlandı. Sosyal Gelişim Merkezlerime vatandaşlarımızın gösterdiği ilgiden memnunuz. Türkiye'de örnek bir proje haline geldi. Kayıt zamanlarında kontenjanlarımız ilk günde doluyor. SGM'lerimizi 16 ilçemize de kazandırmayı düşünüyoruz."

Sahayı boş bırakmayacağız

Toçoğlu, "Siyaset, sahaya hakim olmak dışarı açılmaktır. En kötü siyaset ise içe kapanmaktır. Siyasette içe kapandığınız anda artık üretmeyen, dedikodunun peşine takılan sıradanlaşan insan olursunuz. İşte bu nedenle biz her zaman üreten tarafta olacağız. Dışarıya açılıp sahayı boş bırakmayacağız. Saflarımızı sıklaştıracağız. Kendi aramızda birlik sağlarsak her şeyi başarırız. Genel başkan yardımcımızın 17-0 yaparız sözünü yerde bırakmayız inşallah. Gündemimiz oyları yükseltmek ve sahaya hakim olmak olmalı. Bize yakışan 2019'da Cumhurbaşkanımıza en güçlü desteği vermektir" dedi.

Dava şuuruna bezenmiş insanlarız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "Hendek'te 3 sorunun cevabını aramıştık. Tayyip beyi niye bu kadar çok seviyoruz? Çünkü o kimsesizlerin kimsesi sessizlerin sesidir. 'One minute' ve Dünya 5'ten büyüktür dediği için. Peki, yabancılar neden Tayyip beyi sevmiyor? Tam tersi olduğu için. Bizim Tayyip Erdoğan'ı sevme nedenimiz onların sevmeme nedenidir. Biz niçin buradayız? Bütün insanlığın vicdanı olacak gerektiğinde elini masaya vuracak bir lidere insanlığın muhtaç olduğu için bu lider daha fazla güç alsın diye buradayız. Yarınlarımız ve neslimizin geleceği için buradayız. İttifakla hepimizin geldiği nokta şudur; partimiz bize neyi takdir ederse tereddüt etmeden var gücümüzle gece gündüz çalışarak büyük ustamıza güç vermek üzere kararlaştık. Biz dava şuuruna bezenmiş insanlarız" dedi.

150 yıl sonrası

"Büyükşehir 150 milyon TL'lik yatırımla Akçay barajını hayata geçirdi. Türkiye'nin en güzel suyunu bizlere içiren Belediyemizin su sıkıntısı var mı? Yok. Peki derdi nedir Büyükşehir Belediyesinin 150 milyon TL'lik yatırım yapacak. 150 milyon vererek 150 yıl sonrasında ki su sorununu çözüyor. Belediyelerimiz Sakarya'da destan yazmıştır. Başarısız belediyemiz yok. Eksikliklerimiz olabilir. Bundan sonra da daha güzelini yaparak milletimizin beklentilerine cevap vermek üzere çalışacağız. Statü asla çalışmalarımızın önüne geçemeyecek. Kardeşlik ruhunu ortadan kaldıracak adımlar atmayacağız. Bugüne kadar göstermiş olduğunuz emek için teşekkürlerimi sunuyorum."

30 Eyl 2018 - 12:54 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.151.749 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

16

Rapsody54 - ''DAVA'' Dedikleri ''ŞEY'' nedir acaba??? ya da öyle bir şey kaldı mı???

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 12:54
15

Ssssss - Memleketin koyunlarina guveniyolar adamlar.bu memlekette bu kadar koyun olmasa,bunlar bu kadar rahat konusabilirlermi.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 12:54
14

Hüsrev Derin - Cumhurbaşkanımızın Herzaman yanındayız Büyükşehir belediye başkanımızın herzaman yanındayız millet vekillerimizin yanındayız.Son 15 yıllda yapılan hizmetler elle sayılamayacakkadar çok,bu millet daha iyisini hak ediyor muhakkak ama yapılanları göz ardı etmemek lazım,Akpartinin Ak belediyeleri 150 yıl sonrasına yatırım yapıyor örnek akçay barajı 150milyon tl lik yatırım,Sosyal Gelişim merkezleri milyon tl lik yatırım,milyonlarca Tl lik yatırımlar sakaryamıza az bile,Teşekkürler Büyükşehir

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 12:54
13

muallim54 - Büyükşehir belediyesinin yapmak zorunda olduğu hizmetleri sanki keyif bağışlayıp yapıyormuş gibi sunmaları çok tuhafıma gidiyor. Yapmanız gereken hizmetin paraları biz vatandaşların cebinden çıkıyor, Hizmeti elbet yapacaksınız neden seçildiniz ?O zaman bırakın daha iyi yapanlar gesin. Yaptığınız hizmetler sapır sapır dökülüyor.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 12:54
12

nihat muriç baş - bize ihtiyacınız yok yani ;)

buyrun siz destek olun bizde izliyelim :)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 12:54
11

Dilmenli - Saski su metreküp fiyatlarında indirim yapması lazım sulak bölgedeyiz sonuçta suya çok para veriyoruz,

Asıl konumuza gelelim yeni yüzler genç siyasetçiler o 17 Lik karede yine yok.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 12:54
09

selçuk85 - Nedendir bilmem a partisi b partisi pek durum fark etmiyor benim için fakat bir tane siyasetçi görünce sanki bir yam yam görmüş oluyorum çook moralim bozuluyor. yani belediyede temizlik biriminde çalışan bir vatandaş bana müdürlerden başkanlardan daha sevimli daha mütevazi ve yurtdaş geliyor.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 12:54
08

Menderes Tuna - Ayhan sefer Üstün ve avanelerini göremedim salonda... Gören varmı... Nasıl 17_0 olacak...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 12:54
06

Serdivan - Bu millet akıllanmaz ............... yere gider. Bunlar kendilerini ne görüyorlarki bulunmaz hint kumaşımı vatandaş bitmiş seçim derdinde değil karnını doyuramıyor aç karnına geziyor halimiz ortada bakalım ne olacak Allah aşkına kendinize gelin dolduruşa gelmeyin yollayın akp'yi gitsin yeter artık bu gidişle damadın eline düştük piyasa ortada her kötü durumda.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 12:54
05

Selim - SİZ AKEPEYE OY VERDİKCE BU ÜLKE DAHA ÇOOOK GERİYE GİDER

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 12:54
04

Hasan - Fetö ile aynı menzile giden bir partiye asla oy vermedim vermem de

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 12:54
03

Cans - En güzel desteği şehrimize verin önce 81 il arasında en borçlu 6. İliz. Her yagmur da şehri sel götürüyor otobüslerde millet kucak kucağa gidiyor şehirde kazılmadık sokak yok bütün mahalleler paralı otoparklar la kuşatılmış her gün şehirde silahlı bıçaklı çatışma çıkıyor Suriyeliler şehri istila etmiş terör estiriyor şehrin suç oranı yüzde 92 artmış önce bunları halledin bırakın desteği falan hep kendinizi düşünme birilerine yaranma peşindesiniz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 12:54
02

Kalabalına54 - kafamız karıştı.abd tu dedik.rusya oranın KUCAGINA OTURDUK.inmeden almanya kucagina OTURDUK..aaaaa birde baktık zaman abd finans şirketi ile ekonomi duzeltecekmis..trump demiştir.anlas türkiye ile iyice ac kalsınlar..ha salça yaptinizmi beee.domates 8 tl olmuş..SALÇA BIZ OLDUK DESENE...81 il..950 ilçe sizin olsun..tepe tepe KULLANIN..BIZI BIRAKIN SURIYELILERE BAKIN..GEÇEN BIR AFIS GÖRDÜM IHH SURIYELI AC KALMASIN BIR ÇUVAL UN.90 TLYAZIYOR..ZANNEDERSEM IHH.YONETIMI SURIYELI

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 12:54
01

hakan - milletin anası ağlamış. 17 de 0 yapsan ne yazar.ekonomin için ne çözüm üreteceksin kalkıp bunu anlar bana.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 12:54Anket Aşı karşıtlarına soruyoruz? Neden aşı olmak istemiyorsunuz?