Alemdar bu kez Kent Ormanı'nı anlattı

Aralık Mahallesi'ndeki kahve toplantısında konuşan AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, seçim çalışmalarına 50 gündür devam ettiklerini ifade ederek, Serdivan'ın tüm mahallelerini ve köylerini gezerek yeni dönemde hayata geçirmeyi planladıkları projeleri paylaştıklarını söyledi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+8
Haber albümü için resme tıklayın

645 Milyar Dolarlık Yatırım

Konuşmasında AK Parti iktidarının 12 yılda Türkiye'ye büyük yatırımlar kazandırdığını vurgulayan Çelik, "Sayın Başbakanımızın öncülüğünde; eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, enerji sektöründe, aile ve sosyal politikalarda önemli hizmetler yaptık. Sayın Başbakanımız bu ülkeye 645 milyar dolarlık yatırım yaptı. Cumhuriyetimizin 100. yılı için de160 Milyar dolarlık yatırımla 21 projemiz daha hizmete sokulacak. Yapılan yatırımlarla amacımız ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak" dedi.
AK Parti'nin hizmet anlayışında insan odaklı hizmetin olduğunu ifade eden Çelik, "Bizler hizmetkarız, efendi hiçbir zaman olmadık. Hepinizin içinden birisiyiz. Muhalefet partileri gibi sadece seçimden seçime gelmiyoruz. Biz her zaman hemşehrilerimizle omuz omuza, yan yanayız." dedi.

1.Sınıf Tarım Arazileri Korunacak

AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar da, tarım ve hayvancılığın ağırlıklı olduğu Aralık Mahallesi'ndeki projelerin de bu doğrultuda planlandığını söyledi.

Serdivan'ın yapılan hizmetlerle sadece Sakarya'da değil, Türkiye'nin her yerinde adından söz ettirdiğini ifade eden Yusuf Alemdar, Serdivan'da vatandaşların hayat standartını daha da yukarılara çıkarmak için çalıştıklarını söyledi.

Tarihi İpekyolu Serdivan'dan Geçiyor

Yeni projelerde bazı noktalara önem verdiklerini ifade eden Yusuf Alemdar, daha önce olduğu gibi aynı şekilde katılımcı belediyecilik anlayışıyla hizmet etmeye devam edeceklerini, bu doğrultuda her mahalleden gönüllülerle birlikte mahallelere yapılacak olan yatırımlara beraber karar verileceğini söyledi. Diğer taraftan kültür ve tarih belediyeciliği yapacaklarını da dile getiren Yusuf Alemdar, "Tarihi eserlerimizi, kültürümüzü, medeniyetimizi ön plana çıkarmak istiyoruz. Serdivanımızın tarihi çok eskileri dayanıyor. Dünyanın en eski köprülerinden birisi olan Justinyen Köprüsü ilçemizde, yine tarihi İpek Yolu Serdivanımız'dan geçiyor. İki buçuk yıldır çalışıyoruz ve tarih ansiklopedilerine girdiğiniz zaman artık Serdivan'ı görebiliyorsunuz. Yeni projelerimizle tarihi mirasımızı gün yüzüne çıkartarak, hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız" dedi.

Serdivan Kent Ormanı

2014-2019 yılında uygulamayı düşündükleri projelerin odak noktasında yeşil bir Serdivan olduğunu dile getiren Yusuf Alemdar, bu bağlamda uygulanacak olan Serdivan Kent Ormanı projesinden de bahsetti. Proje ile her yeni doğan Serdivanlı'ya, her yeni evlenen çifte ve Serdivan'a yeni taşının her vatandaşa birer ağaç dikileceğini ve Serdivan Kent Ormanı oluşturulacağını söyledi.

Bölgedeki 1.sınıf tarım arazilerine asla dokunulmayacağını tam aksine korunacağını belirten Alemdar, "Biz 20 sene sonra, 30 sene sonra gençlerimize, çocuklarımıza beton yığını bırakmak istemiyoruz. Geçtiğimiz 5 yılda da bu sözümüzde durduk. Bundan sonra da aynı anlayışla hizmet etmeye devam edeceğiz. Köylerimizin merkezlerinde ev yapmak isteyen hemşehrilerimiz ise köy merkezini taşmamak koşuluyla ev yapabilecekler. Vatandaşlarımızın geçim kaynağı olan tarım arazilerini koruyarak, buna paralel olarak hayvancılığın devam etmesini sağlayacağız" dedi.
Ürünlerin Satışı Kervansaray'da

Serdivan Kervansaray Projesi ile ilgili de bilgi veren Alemdar projenin bitirilmesi ile birlikte geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan vatandaşların burada ürünlerini sergileyerek satışını gerçekleştirebileceklerini söyledi.

AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, yeni projelerle birlikte Serdivan'ın ticaret ve tarımın yanı sıra kültürel ve sosyal olarak da cazibe merkezi haline geleceğini, tarihi varlıkları ile de turizmde çekim merkezi olacağını söyledi.

18 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?