MEB-DER Tever'i Ziyaret Etti

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever'i ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Ziyarette konuşan MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Başkanı Ali Akıllı; "5 yıl önce; Önce Ahlak ve Maneviyat şiarıyla Sakarya merkezinde kurulmuş olan bir derneğiz. Eğitim ve sosyal sorumluluk konuları üzerine projeler yürütüyoruz.Ülkemizin maddi ve manevi kalkınmasına katkı sağlamak istiyoruz" dedi.

Eğitim ve sosyal sorumluluk üzerine çalışmalarına değinen Akıllı; "Geride kalan 5 yıl içerisinde İçişleri Bakanlığı tarafından 2 projemiz desteklenmeye değer görülerek kabul edildi. Bunlardan İlki Bi Dünya Kadın Projesiydi. Bu Proje İle; kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadınların karar alma mekanizmalarına dahil olması, kadınların siyaset ve demokrasiye katkısı, islamda kadına verilen değer, aile içi iletişimde annenin önemi, tarihsellik içerisinde ve kültürlerde kadının yeri gibi konuları 6 bin öğrenciye aktardık. bu konuda bir çok konferans ve çalıştay gerçekleştirdik.

İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen bir başka projemiz Akran Zorbalığı üzerine hazırlamış olduğumuz En Yakın Arkadaşım Akranım Projesi. Akran Zorbalığı Projemiz İle; Okullarda disiplin sorunlarının ve devamsızlıkların azaltılması, çocukların özgüven kayıplarının önlenmesi, öğrencilerin akademik başarılarının artırılması gibi konularda yaklaşık 10 bin öğrenciye eğitimler verdik. Sınıf öğretmenleri, okul öncesi ve özel eğitim öğretmenleri ile Suriyeli çocukların dersine giren öğretmenlerden oluşan bin kişiye eğiticilerin eğitimi semineri düzenledik. Dezavantajlı gruplara, mültecilere ve halka açık, akran zorbalığı ile mücadele yolları adıyla3 konferans ile etki alanımızı artırdık "şeklinde konuştu.

Akıllı; "Aile Ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne Bağlı Çocuk Evleri Sitelerinde kalan çocuklara yönelik; verimli ders çalışma, sınav kaygısı ile baş etme, sağlıklı beslenme ve spor, güvenli internet ve teknoloji bağımlılığı vb gibi her ay bir konu belirleyerek rehber öğretmenlerimiz aracılığıyla çalışma yaptık.Projelerimizin yanı sıra yönetim kurulu üyelerimizin farklı internet sitelerinde yazmış oldukları eğitim ve gündeme dair yazıların yer aldığı 'yetmez mi' adlı bir kitap yayınladık.Eğitim Günlüğü, Değerler Eğitimi Ve Eğitime Dair adlarıyla 3 farklı yazı dizimiz haftalık tam sayfa olarak yerel gazetede yayınlandı ve yayınlanmaya devam ediyor " diye vurguladı.

Proje ve yayınlarımızın yanı sıra söyleşi ve salon programları da yapıyoruz diyen Akıllı; "Gönül Coğrafyamızda Kanayan Yara Arakan, Suriye Meselesi, Mavi Marmara Belgesel Gösterimi, Kudüslü Saatler, 28 Şubat'ın Sosyolojik Etkileri, Kadın ve Adalet, Sosyal medya Mahremiyetigibi başlıklarla salon programları ve söyleşiler gerçekleştirdik ve bu yönde çalışmalarımız devam ediyor" şeklinde ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever; "Önce ahlak ve maneviyat diyen MEB-DER başkan ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diliyorum. Nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

21 Şubat 2019 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.741.193 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?