Şehir siyasetinde son kulisler

Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları tamam, Ak Parti Milletvekili Şaban Dişli hangi adaya kızdı. Sakarya siyasetinde özellikle de Ak Parti'den kulis haberler

Gazete medyabar'dan alınmıştır

Yerel seçim sürecinde adaylık stratejisini sessiz ve derinden yürüten AK Parti Genel Merkezi çalışmalarını tamamladı. Şehirde bulunan 16 mevcut Belediye Başkanları ile diğer aday adayları hakkında hazırlanan detaylı rapor ve dosyaların Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın masasında olduğu ileri sürüldü.

Başkanlar hakkında hazırlanan karnelerde hizmet, güvenilirlik, anket çalışmaları, aday adaylarının da özgeçmişleriyle ilgili detaylı bir dosyanın tamamlandığı söylendi.

Sakarya Milletvekillerinden de Başkanlar hakkında görüş alındığı gelen bilgiler arasında.

Erdoğan'ın adaylıklar noktasında son kararı vereceği öğrenilirken, hatta bazı isimlerin şimdiden belirlendiği gelen bilgiler arasında.

KURTULAN KİMİ İŞARET ETTİ?
Serdivan'da MHP'den aday adayı olan Aydoğan Arslan, aday adaylığından çekilmesinin ardından ilçe teşkilatı karıştı.
İlçe Başkanı Muharrem Kurtulan ve bazı ilçe yöneticilerinin Arslan'a adaylık teklifi yapılmasının ardından başka isimlerle İl Yönetiminin yaptığı görüşmeler ortalığı karıştırdı.
"Arslan'ı biz davet ettik, sonra başka aday aramaya başladılar. Böyle şey olmaz" diyerek tepkilerini dile getiren İlçe Başkanı Kurtulan ve ilçe yöneticilerinin hatta istifa edeceği bile söylendi.
Kurtulan ise sosyal medya üzerinden çok ama çok ilginç bir ileti gönderdi. "En güvendiğim, dost ve kardeş bildiğim sırtımdan vursa bile, inandığım davadan vazgeçmem"sözünü söyleyen Kurtulan'ın ne demek istediği merak konusu oldu.
Bazı isimlere göre ise Kurtulan'ın İl Başkanvekili olan Ahmet Kazıcıoğlu'nun kast ettiği ileri sürüldü.

DİŞLİ HANGİ ADAY ADAYINA KIZDI?

AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, sakinliği ile tanınan bir milletvekili. Son zamanlarda parti içinde yaşanan bir olaya Dişli'nin büyük tepki gösterdiği gelen bilgiler arasında. Dişli'nin bir aday adayına büyük tepki gösterdiği ve hatta bir toplantıda kenara çekerek hararetli bir şekilde konuştuğu söyleniyor. Dişli'nin hangi aday adayıyla bu sohbeti yaptığı öğrenilemezken, bazı isimler üzerinde de yorum yapılmaya başlandı.

MEHMET İSPİROĞLU BASTIRIYOR

MHP'den Ak Parti'ye geçen Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Ak Parti'den aday adaylığı başvurusu yapmasının ardından Ankara'nın yolunu mesken tutmuş. Ahmet Genç başta olmak üzere parti içinde 3 rakibi bulunan İspiroğlu bazı yorumculara göre AK Parti'den yeniden aday gösterilecek. Bu durum ise ilçede memnuniyet yaratırken, İspiroğlu'na tepki amaçlı vatandaşın başka partilere yöneleceği de gelen bilgiler arasında. Yeniden aday olmak yoğun bir çalışma başlatan İspiroğlu Ankara'ya sık sık gidiyormuş.

BUNLARI DUYDUNUZ MU?

*CHP'de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya'da yaşanan süreçle ilgili Milletvekili Engin Özkoç'tan detaylı bir rapor istedi.

*CHP'li bir grup İl Başkanı Yüksel Büyükakten'i şikayet etmek için Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmeye gidecek.

*Ortadoğu'nun yıldızı olan Dubai'ye çıkarma yapan SASİAD ve 20 Sakarya'lı iş adamı yurda geri dönerken, Başkan Aydın Bahar geziyle ilgili değerlenme de bulunacak.

*Sakarya Barosuna bağlı avukatlar Adliye'nin yeniden şehir merkezine taşınmasıyla alakalı olarak karar alınmasından çok mutlu olmuşlar.

*MHP'de Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Orhan Ünver'in aday gösterilmesine kesin bakılıyor. Adapazarına ise Ahmet Tufan Demircioğlu ismi de kesinleşti.

*AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu'nun son zamanlarda sessiz ve sakin görüntüsü dikkat çekiyor. Uncuoğlu'nun basında da yer almaması dikkat çekiyor.

*Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, TTNET reklamlarıyla ünlenen Taraklı'nın kaymağını yiyor. Son yıllarda yıldızını parlayan Taraklı'da değişen bir şey olmadığını söyleyenler Özkaraman'a reklamların ilaç gibi geldiği söyleniyor.

*Yuvalıdere Belde Belediye Başkanı Adnan Keskin, belde belediyesinin kapatılacak olmasından dolayı sorulan sorulara, "Artık benimde son zamanlarım" diyerek cevap verdiği söyleniyor.

*Son aylarda büyük bir imaj yenileme çalışması yapan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, ilçede büyük tepki alıyormuş. Her yerde fotoğrafları ve afişleri bulunan Öztürk'ün kampanya sürecini iyi yürüttüğü de söyleniyor.

03 Aralık 2013 - Arka Kapı --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.971.194 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?