Fevzi Kılıç'tan gündeme dair

AK Parti Sakarya İl Başkanlığı, 28 Şubat postmodern darbesinin 21. yıldönümü nedeniyle basın toplantısı düzenledi.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Betül DEMİR'in haberi
MEDYABAR.COM

AK Parti Sakarya İl Başkanlığı'nın il binasında düzenlediği basın toplantısına, İl Başkanı Fevzi Kılıç, Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir ve parti üyeleri katıldı.

Bugün 28 Şubat darbesinin yıldönümü vesilesiyle tüm darbeleri bir kez daha şiddetle ve nefretle kınadıklarını dile getiren Fevzi Kılıç,"28 Şubat 1997 tarihinde Türkiye post modern bir darbeye muhatap oldu. Darbe bir insanlık suçudur. Zira, darbe eylemiyle insanların başta yaşama hakları elinden alınmakta, bireysel ve toplumsal her türlü özgürlükleri kesintiye uğratılmaktadır. 28 Şubat döneminde bireysel özgürlüklerbağlamında, insanların eğitim-öğretim, çalışma, düşünce, inanç ve ibadet haklarının elinden alındığını gördük. Bu milletin çocukları ilköğretimden üniversite çağına kadar eğitim hayatından yoksun bırakıldılar. Dini inançları sebebiyle çalışma hakları dahil tüm sosyal ve ekonomik hakları ellerinden alındı, haince fişlendiler. Başörtülü kadınlarımız örtülü oldukları gerekçesiyle kamu hizmeti alamadılar. Bazı firmalar ise yeşil sermaye denilerek ihalelere alınmayıp, teşebbüs hürriyetleri kısıtlandı ve ekonomiye, iş gücüne yapacakları katkıyı yerine getiremediler. Bankalarda milletin trilyonlarca parası hortumlanarak, illegal yapılara aktarıldı. Medya atığı manşetlerle meşru hükümeti devirdi, siyasi darbe yapıldı." dedi.

Darbeciler tarafından Başbakanlar, Bakanlar hükümetten tard edildiğini vurgulayan Fevzi Kılıç,"Partiler kapatıldı. Ankara sokaklarında tanklar yürütülerek siyasete, demokrasiye ve insan haklarına "balans ayarı" yapıldı. Bürokrasinin bir ayağı olan Milli Güvenlik Kurulu Kararlarıyla siyasiler hizaya çekilip, hükümet yönetimi vesayet odaklarına teslim edildi.Ancak, 15 Temmuz Darbe girişiminde de açıkça ortaya konulduğu üzere hükümetimiz ve milletimiz darbeler tarihine nokta koymuştur. Son hain örneğini 15 Temmuz'da bir kez daha yaşadığımız her türlü darbe ve darbe girşimini artık tarihin karanlık sayfalarına gömüyoruz." ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında Kılıç, "AK Parti olarak bu noktadaki kararlılığımızı, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizden aldığımız güçle her türlü vesayet odaklarına ve darbeci zihniyete deklare ediyoruz.Milletimizin feraseti, cesaret ve gayreti ile artık o günleri hiçbir zaman yaşamayacağımıza inanıyoruz. Milletin kendi kendine yönetme hakkının ve milli iradeye saygının ülkemizdeki siyasi, hukuki ve sivil tüm kurum, kuruluş ve bireylerce kabul görmesini diliyoruz." diye konuştu.

11 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek kongre öncesi yeni yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesi için iki gün önce yapılan mülakatlar hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Kılıç, "Koordinatörlerimizle birlikte görev almak isteyen arkadaşlarımızla tanıştılar.Hepsiyle beraber bir görüşme de oldu. Dolayısıyla onlarda bilgileri toparladılar. Ankara'ya götürdüler. Genel Merkezimizde bir güvenlik soruşturması gerçekleşecek. Güvenlik soruşturmasından sonra bizde havuz liste sonrasında bilgiler verilecek. O listenin içerisinden biz yönetim kurulumuzu taslak olarak hazırlayacağız. Muhtemelen önümüzdeki Pazartesi günü Ankara'da genel başkan yardımcımız sayın Mustafa Ataç başkanlığında bölge koordinatörümüz Murat Yıldırım ve il koordinatörümüz Düzce Milletvekili sayın Ayşe Kesir hanımefendiyle beraber bir masada oturup taslak listeyi hazırlayıp son halini göreceğiz. Ondan sonra da Allah nasip ederse de bu süreç öyle devam edecek." dedi.

İller Bankası'na en çok kredi borcu olan listede Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin üçüncü sırada bulunması hakkında konuşan Fevzi Kılıç, "Borcun tam rakamını ben blmiyorum. Ama şunu da söyleyeyim ki bugün belediyelerimizin normal şartlarda boırçlanabilmesi içinde bunun bir karşılığını göstermesi gerekiyor. Hiçbir belediyenin hiç kimsenin yani bireysel olarakta kendiniz bankaya müracaat etseniz karşılığında birşey ya da kefil göstermediyseniz, bir maaşınız yoksa bir ekstra durumunuz yoksa zaten size kredi vermezler. Bir belediyenin borçlanması demek mal varlığının var olması veya çok içten bir belediyenin olmasını gösterir. Yani ben öyle çok ciddi bir borcun olduğu kanaatinde değilim. " sözlerinin altını çizdi.

28 Şubat 2018 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.968.749 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.



Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?