HAS Partiden Tıp bayramı açıklaması!

HAS Parti İl Başkanı İbrahim Baş, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir yazılı açıklama yaptı..

Açıklama şöyle..

Sözlerimedoktorlarımızınvesağlık çalışanlarınınTıp Bayramınıkutlayarakbaşlamak istiyorum. Bu gün14 MartTıpBayramı,

Son yıllardasağlık alanındapek çokbaşarılıuygulamalarınsözkonusuolmasına karşınsağlık çalışanlarınınçalışmaşartlarınındaha da iyileştirilmesiyönündedüzenlemelerinyapılması dabirzorunlulukolarak ortayaçıkmaktadır.

Günde60hastayabakandoktorunsağlıklı birmuayeneyapmayacağı çok açık ve nettir.

Doktoru bu sayıdahastaya bakmaya iten düzenlemelerinve uygulamalarınbir an öncedüzeltilmesivedoktorun muayene ettiği hasta sayısıçerçevesinde döner sermayedenpayalmasınınönünegeçilmesive daha sağlıklı bir ücretlendirme ilehastaların birerpara makinasıolmaktan çıkarılması gerekmektedir.

Buzorşartlar altında da olsagörevlerininkutsallığınıön plana çıkartarak çalışan tüm sağlıkçalışanlarınınbayramınıtekrar kutluyorum ve dahasağlıklıgünlerinönümüzdeolduğunuifade etmek istiyorum. .

Değerli basın mensupları, malumunuzolduğu üzere13.Mart.2011 tarihinde yani dünGeyve İlçemizinşirin beldesiAlifuatpaşa'dabelediye meclisüyeleri seçimiyapılmıştır.

SeçimlerinAlifuatpaşa'mıza ,ve şehrimizehayırlıolmasınıtemenni ediyoruz.Yeni seçilenbelediye meclisüyelerine deçalışmadönemlerindebaşarılıçalışmalara imza atmalarını temenni ediyorçalışmalarında başarılar diliyorum.

Alifuatpaşamızavaki siyasetçiakınıbu seçimlerden sonrasona ermişbulunuyor.Alifuatpaşa halkına verilmişolan sözlerin,vaatlerinyerine getirilipgetirilmediğinin takipçisiolacağımızı geçen haftaki basın toplantımızdaaçıklamıştık.

Verilen her sözünyerine getirilmesi şarttır.

Ve artık,şehrimizin vebeldelerimizinsorunlarının her seçim arifesindegündemegelmemesini,bu sorunların giderilmesi içinşimdiden yetkili ve sorumlumevkii de olan herkesingayret sarfetmesini,sorunlarıngiderilmesi için seçimdönemlerininbeklenmemesigerektiğini tekrarhatırlatmak istiyoruz.

Aksi taktirdesorunlarıayyukaçıkmış olan vebir türlü giderilemeyen beldeveilçelerimizinsorunlarının giderilmesi çözülmesi içinher belediye meclisi veyaherbelde ve belediye başkanıistifa ederekbu sorunların çözülmesi içinseçimyapılmasınıister halegelmeortamında kalabileceklerdir.

Değerli arkadaşlar,

Geçen haftaki bazın toplantımızda daifade ettiğimiz üzere,ülkemizin önündeki en büyük sorun işsizlik,yoksulluk ve gelirdağılımındaki adaletsizliktir.

Hafta içerisindeaçıklananbir araştırmanın sonuçlarıbu hususugözler önüne sermektedir.

Ülkemizinsanı maalesef almaktaolduğu maaş ileçok zorbir ortamdageçinmeye çalışmaktadır.

Yoksulluk her geçen gündaha daartmaktadır.

İşsizlikazalıyor denilse de toplumumuzun kanayan yarası halindedirvemaalesefbu konuda ciddi adımlar mevcutiktidartarafındanatılamamaktadır.

Ekonomimizdışabağımlılıktan bir an öncekurtarılmalımillive yerliüretim arttırılmalıdır.

Değerli basın mensupları,ülkesorunlarınıntespitindeveçözüm yollarınınnelerolduğununortaykonulması hususundaHas Parti'ninortayakoyduğu tavırhalkımız tarafından takdirlekarşılamaktadır.

HasPartibu anlamdasiyasetiyeniden formatlayan birüslüp içerisindedir.

Öncelikli olarak bizi diğer partilerden ayırt eden en önemli husus kullandığımız üslup ve siyaset farkımızdır.

Bütün siyasi partiler, özellikle iktidar ve ana muhalefet Türkiye'nin hiçbir meselesini ciddi bir şekilde tartışmadan, sürekli kamplaşma, kutuplaşma, ötekileştirme ve hatta karşı tarafa hakaret ederek siyaset yaparken biz siyasette birleştirici, toparlayıcı ve yol gösterici bir üslupla yolumuza devam ediyoruz.

Arkadaşlarmalum 12. Haziran seçimleri ile ilgiliolarak Partimizde seçim startını vermişbulunmaktadır.

Partimizeadayadaylığıiçinmüracaat eden arkadaşlarımızile ilgilideğerlendirmelerimizdevam etmektedir.

BU konudaki bilgilerimizikamuoyumuzilebu süreçtepaylaşacağız.Şunu ifade etmek istiyorum kihalkımızıen iyi biçimde temsil edebilecekhalkımızınsorunlarını bilen çözümyollarınıortayakoyup Has Parti iktidarındabu sorunların giderilmesi-çözülmesi içingayret sarfedecekarkadaşlarımızımilletvekiliadayıolarak göstereceğiz.

Basın toplantımızaiştirakinizden ötürühepinizeçok teşekkür ediyoruz. Sağ olun sağlıcakla kalın.

14 Mar 2011 - 12:45 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.778.672 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.
Anket İlerleyen hayatınızda memleketinize (köyünüze) yerleşmek gibi bir planınız var mı?