Okulda Ana Sınıfı'na yer olmayınca...

Mehmet Nuri İlköğretim Okulu'nda, derslik yetersizliğinden dolayı ana sınıfı öğrencileri okulun karşısında bulunan Yeşil Caminin altındaki odada eğitim görüyor.

Haber Resmi
Haber Resmi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Tepekum Mahallesinde bulunan Mehmet Nuri İlköğretim Okulu'nda derslik yetersizliğinden dolayı ana sınıfı öğrencileri cami şadırvanında ders görüyor. Yeşil Caminin şadırvan bölümünde bulunan bir odada eğitim gören ana okulu öğrencileri, haftanın 5 günü okul diye caminin müştemilatında yer alan bu yere geliyor.
Öğrenci velileri ise yedi yıldır devam ettiği iddia edilen bu durumun iyileştirilmesini istedi. Çocuğunu Mehmet Nuri İlköğretim Okulu ana sınıfına gönderen anne Çiğdem Kaya, çocuklarının cami altında eğitim gördüğünü söyleyerek "Sınıfın bulunduğu koridorda aynı zamanda tuvalet ve şadırvan var. Bundan dolayı sınıflarımız kokuyor. Çocuklarımızın yeri okuldur. Cami altında ne işleri var. Bu durumdan şikayetçiyiz. Durumu dile getirdiğimizde bize İl Milli Eğitim Müdürlüğünün burayı uygun gördüğünü
söylüyorlar. Mili Eğitim Müdürlüğü bir cami odasını eğitim için nasıl uygun görür" diye konuştu.
Çocuğunu ana sınıfına gönderen bir diğer veli Mustafa Keskin de, yaşanan durumun son derece çağ dışı olduğunu ifade ederek yetkililerin duruma çözüm bulmasını istedi. Okula alışma sürecinin hızlandırılması ve kişisel gelişimin nitelikli bir şekilde devam ettirilmesi amacıyla faaliyet gösteren ana sınıfının camide olmasının çocukların eğitim sürecini olumsuz etkilediği belirtildi.
Konuyla ilgili soruları cevaplayan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, buradaki sıkıntının giderilmesi için çalışma yaptıklarını ifade ederek, "Mehmet Nuri İlköğretim Okulumuzda ikili eğitim verilmesinden dolayı bir derslik sıkıntımız var. Bu amaçla ana sınıfı öğrencilerimiz caminin okula tahsis edilen bölümünde eğitim görüyor. Amacımız çocuklarımıza daha iyi şartlarda eğitim verebilmektir. Çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

16 Aralık 2011 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.988.285 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?