Toyota'dan çocuklara trafik yarışması

Toyota Plaza Sandıkçı Otomotiv Desteğiyle Sakaryalı Çocuklar trafik sorununa çözüm üretecek

Toyota Uluslararası Çevre ve Yenilikçi Fikir Yarışması'nın yeni dönemi başladı. Bu yılki teması "Sürdürülebilir Ulaşım" olan yarışma için ENKA Okulu öğrencileri ile Sakarya Toyota Plaza Sandıkçı Otomotiv 15 Mart Cumartesi günü saat 12.30 da ortak çalışma yapacak.

Çevre, güvenlik, sağlık ve sıkışıklık gibi trafik ile ilgili konular üzerinde uygulanabilir projelerin üretilmesini hedefleyen bu yarışma, Türkiye'de Toyota ve TÜRÇEV işbirliği ile 2007 yılından bu yana düzenleniyor.

Türkiye'de bulunan Eko Okulların, tüm dünyanın en büyük sorunlarından biri olan trafik konusunda yenilikçi ve yaratıcı fikirler geliştirip yarışacakları yarışma için ENKA Okulu öğrencileri, Sakarya Toyota Plaza Sandıkçı Otomotiv ile birlikte ortak proje üretecekler. Toyota Avrupa Fonu ve Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı'nın (FEE) 2005 yılından bu Eko Okullarda başlattığı Çevre ve Yenilikçi Fikirler Yarışmasının 2012-2014 yıllarını kapsayan yeni dönem teması "Sürdürülebilir Ulaşım" olarak belirlendi. Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından koordine edilen yarışma günümüzün büyük sorunlarından biri olarak karşımıza çıkan ulaşıma bağlı çevresel sorunlar, güvenlik, sağlık ve trafik sıkışıklığına yönelik projeleri kapsayacak.

Proje yarışmasıyla ilgili tüm bilgilere ulaşmak ve başvuru formu için www.eco-schools-toyota.org/innovation2012adresini ziyaret edebilirsiniz.
Yaratıcı ve uygulanabilir çözümlerin üretileceği yarışma ile Okul İsmi öğrencileri yaşadıkları çevrenin sorunlarına karşı duyarlılıklarını gösterirken, fikirlerini hayata geçirme fırsatını da elde edecekler.

ENKA Okulu öğrencileri, Toyota Plaza Sandıkçı Otomotiv ile birlikte hazırlayacakları uygulanabilir proje tekliflerini Mayıs 2013 tarihine kadar sunabilecekler.

ENKA Okulu öğrencileri konu ile ilgili proje önerilerini hazırladıktan sonra Toyota Plaza Sandıkçı Otomotiv, öğrencilere proje teklifi yazma, bütçe planlama, örnek proje uygulamaları ve değerlendirme konularında destek verecek. Tüm Türkiye'deki bu başvurular arasından ulusal uzman jüri proje fikirlerini değerlendirecek ve ardından aktarılacak fon ile projeler Mayıs 2014 tarihine kadar hayata geçirilecek. Haziran 2014'te de jüri değerlendirmesi sonucunda Türkiye şampiyonu belirlenecek ve ödüllendirilecek.
SakaryaToyota Plaza Sandıkçı Otomotiv Genel Müdürü Harun Sandıkçı, Toyota'nın çevreci girişimlere sürekli destek sağlayarak öncü rolünü devam ettirdiğini belirterek" Bu yıl ki yarışmanın teması sektörümüzü doğrudan ilgilendiren bir konu olan Sürdürülebilir Ulaşım. Bu konudaki yenilikçi ve yaratıcı fikirlerin projelendirilmesi ve uygulanması için Toyota olarak desteğimizi sürdüreceğiz" dedi.

14 Mart 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.257.113 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?