Levent Bülbül, Milletvekili Üstün'e fena çattı!

MHP İl Teşkilatı bugün olağan basın toplansıtını gerçekleştirdi. Yapılan toplantıya MHP İl Başkanı Levent Bülbül, İl Teşkilat üyeleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Haber Resmi
Haber Resmi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Azim Çelik'in haberi..

MHP İl Başkanı Levent Bülbül, parti binasında düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuştu.

Levent Bülbül 23 Nisan kutlamalarında yaşananları,Ak Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'ün akil insanlar konusundaki yaptığı yorumu, 20 Nisan'da İzmir'de yapılan Bayrak Mitinginin kamuoyuna doğru şekilde yansıtılmamasını, Akil insanların çalışmalarını, Diyanet İşleri Başkanlığınca dinin kullanılarak insanlara verilmek istenen mesajları Ak Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'ün akil insanlar konusundaki yaptığı yorumu ve gündemdeki diğer olayları ele aldı. Yapılan toplantıda basın mensuplarına çeşitli açıklamalar yapıldı. Çarpıcı konuların ele alındığı toplantıda Levent Bülbül sinirlerine hakim olamadı.

BAYRAK ŞİİRİYLE GÖNDERME
Kent Meydanındaki çelenk sunma töreninin ardından Atatürk Kapalı Spor Salonunda devam eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında yaşananları anlatan MHP İl Başkanı Levent Bülbül, "Müfredattan bu sene çıkartılan bir şiir var. Her birimizin neredeyse ezberindedir, merhum Arif Nihat Asya'nın bayrak şiiri. O öyle büyük bir şiirdir ki bayrağa duyulan aşkı ifade etmiştir. O şiirin bugün militarist gözleme katkı yaptığı söylenerek müfredattan çıkarılmasının ardından oradaki öğretmen arkadaşımız bayrak şiirin ilk üç kıtasını atlayıp son iki kıtasını okuması da bizim dikkatimizi çekti. O üç kıtanın içerisinde militarist söylem dedikleri ki bunları söyleyenlere yazıklar olsun. Şiir 'Ey mavi göklerin kızıl ve beyaz süsü. kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık dalga dalga bayrağım, Senin destanını okudum. Senin destanını yazacağım. Sanabenim gözümle bakmayanın mezarını kazacağım. Seni selamlamadan uçan kuşun mezarını bozacağım." diyordu ama orada ilk kıtayı okuyamayan, ilk iki kıtayı atlayan arkadaşımızın biz sıkıntısın gördük. Ne yazık ki bugün bu memleket bu hale gelmiştir arkadaşlar" dedi.

MÜSLÜMAN MAHALLESİNDE SALYANGOZ
Ak Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'ün önümüzdeki günlerde ilimize gelecek olan Akil İnsanlar Heyeti'ne destek verilmesi gerektiği yönündeki açıklamalarına da tepki gösteren İl Başkanı Bülbül, 'Müslüman Mahallesinde Salyangoz Sattırmayız' dedi.

Bülbül, "Sayın Ayhan Sefer Üstün AKP Milletvekili ve Sakarya Milletvekili çıkıyor basına yaptığı bir açıklamada akil adamlar İlimize geldiği zaman en güzel şekilde karşılanacakmış aksi şekilde bir tavır sergileyenler hukuk önünde hesap vereceklermiş. Burdan ne anlamamız gerekiyor arkadaşlar? Bu milletvekilinin TBMM'de İnsan Hakları Komisyon Başkanı olduğunu unutmamak gerekiyor. Komisyon Başkanı olarak onların sırtlarını sıvazlayan bu kişiler ve başındasn. Ayhan Sefer Üstün kalkıp en iyi şekilde karşılamak zorundayızdiyor, ne yapalım sayın Ayhan Sefer Üstün kırmızı halımı serelim bunların altına? Bir talimat versinler bizde ona göre hareket edip ona göre karşılayalım bunu yapsınlar o zaman. Aksi takdirde hukuk önünde hesap verecekmiş bu şahıslar. Bu hesabı soracak savcılarıda merak ediyoruz. Elinde Türk Bayrağı ile bu yaptığınız yanlıştır diyen insanlara bu yaptıklarının ve koyduğu tavrın hesabını soracak insanları ve yargıyıda merak ediyoruz biz. Bu zırvalara artık milletin tabiri kalmamıştır. Ne olacağını göreceğiz. Buradan tehdit savurmuyoruz kimse başka şekilde anlamasın. Müslüman mahallesinde kimse salyangoz satmaya çalışmasın arkadaşlar.

İZMİR'DEKİ BAYRAK MİTİNGİ
Bülbül yaptığı konuşmada, "Vatandaşın yoğum katılımıyla gerçekleşen bir bayrak mitingi gerçekleştirmiş olduk. Verilen rakamlara bakacak olursak burada 2 Milyon insanın olduğu söylendi. Burada olay 1 Milyonun 2 Milyonun olması değil. Oraya gelen herkes şuurlu insanlardı. Bu mitingin kamuoyuna doğru şekilde yansıtılmaması bizi üzmüştür. 6 saatlik çözüm süreciyle alakalı yapılan Diyarbakır'daki mitingincanlı yayınla bütün yayın kuruluşlarına verildiği düşünüldüğünde bu konu çok üzücü bir hal alıyor.

İnsanların Apoya özgürlük diye bağıran bölücübaşına özgürlük diye bağıran kişilere karşı hiçbir tepkide bulunmadığı Öcalan'ın cani başının posterlerinin heryerde boy boy sergilendiği toplantılarda çıt sesi çıkmayanlar.

İzmit'te akil denilen sefillerin yapmış olduğu toplantılarda, tavrını ortaya koymaya çalışan bir kadının eğer kıyafetlerimin içerisine Türk bayrağını koymasaydım bu toplantıya alınmayacaktım diyebileceği bir noktaya gelmiştir arkadaşlar.

Dün haberleri seyrediyoruz ve 23 Nisan'da böyle bir şey oluyor; polis elinde bayrakla olan bir adamın çenesine öyle bir yapışıyor ki insanın sabrının çok zorlandığı bir olay olmuş. Bu olayın 23 Nisan gibi bir günde olması çok üzücü. İnsanların Apoya özgürlük diye bağıran bölücübaşına özgürlük diye bağıran kişilere karşı hiçbir tepkide bulunmadığı Öcalan'ın cani başının posterlerinin heryerde boy boy srgilendiği toplantılarda çıt sesi çıkmayanlar. Bunlara ümitli bir şekilde bakanlar, Bügün Türk bayrağını eline alıp bu haksızlıktır diye bağıran insanlara yaptığı büyük bir haksızlıktır. Bugün Türk Milletini ve Türk milletini yükseltecek tüm değerler yok sayılmaya çalışılıyor. Başbakanın itirafıyla ayaklar altına alınmaya çalışılıyor. Bugün
Milliyetçiliğin nasıl bir şekilde olduğu herkesce bilinmektedir.

Toplantı basın mensuplarının sorduğu sorularla son buldu.

Haberin Videosu

24 Nisan 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?