İhale sorusuna Akcan'dan cevap: Allah bile bizden hesap sormaz

Akyazı Belediye meclis toplantısında MHP'li Murat Öz'ün, ‘20 milyonluk hibe kredi fırsatı varken neden basit bir ihaleyle Aksartepe'yi verdiniz?' sorusuna Başkan Akcan, “Hep doğru işler yaptık o nedenle korkmayın bizden Allah bile hesap sormaz” dedi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Alaattin Onur/AKYAZI

Akyazı Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısı, bir süredir bu toplantılara katılmayan Belediye Başkanı Hasan Akcan başkanlığında yapıldı.

Gündemin 1. maddesinde yer alan Akyazı Belediyesi 2019 mali yılına ait hazırlanan performans programı Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 2.maddesinde yer alan Akyazı Belediyesi 2019 malı yılı gelir tarifelerine ilişkin hazırlanan rapor Plan Bütçe komisyonuna havale edildi.

Gündemin 3.maddesinde yer alan8 1/25000 ölçekli Kuzuluk Termal Turizm Merkezi Çevre düzeni planlarında belirtilen alanlara ulaşımın sağlanabilmesi için Orman Müdürlüğünden yol tahsis talebi için başkan ve encümene istenen yetki oybirliğiyle verildi.

Gündemin 4.maddesinde yer alan 03.07.2018 tarih ve 70 sayılı meclis kararıyla komisyona havale edilen "kırsal yerleşim alanlarının" yeniden düzenlenmesine ilişkin teklifle ilgili komisyon çalışmasını tamamlayamadığı için bu hususun gelecek meclis toplantısında tekrar gündem maddesi yapılarak görüşülmesi talebi oybirliğiyle kabul edildi.

Gündemin 5.maddesinde yer alan Adapazarı RES (Rüzgar Enerji Santrali) projesi kapsamında proje bazlı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı onama yetkisinin Sakarya Büyükşehir BelediyeBaşkanlığına devredilmesi, gündemin 6.maddesinde yer alan Akyazı'nın Vakıf Mahallesinin belirtilen sınırlar içinde1/1000 ölçekli uygulama imar planlarının yapılması hususu,gündemin 7.maddesinde yer alan Akyazı'nın Topağaç (Ramaslı) Mahallesinin belirtilen sınırları içinde 1/1000 ölçekli imar uygulama planının yapılması hususu,Gündemin 8.maddesinde yer alan Akyazı'nın Dokurcun mahallesine ait 1/1000 ölçekli ilave + revizyon uygulama imar planı onama yetkisinin Sakarya Büyükşehir Belediyesine devredilmesi hususu,Gündemin 9.maddesinde yer alan Akyazı'nın Seyfeler mahallesi 1/5000 ölçekli kısmi revizyon nazım imar planına esas hazırlanan 1/1000 ölçekli imar uygulama planı hususu görüşülmek üzere İmar komisyonuna havale edildi.

İLAVE GÜNDEM

İlave gündemin 1.maddesinde yer alan Dokurcun mahallesinin bölünmesi ile ilgili olarak İmar komisyonundan gelen rapor MHP'li Meclis Üyesi Ruhi Yılmaz'ın isteği üzerine bir kez daha görüşülmek üzere Komisyona iade edildi.

İlave gündemin 2.maddesine göre Topağaç (Ramaslı) Mahallesinde bulunan 15.2 hektarlık arazide 1/1000 ölçekli uygulama imar planına ilave yapılabilmesi için kamu yararı kararıyla ilgili teklif İmar Komisyonuna oybirliğiyle havale edildi.

İlave gündem 3.maddesinde yer alan 5 adet hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu alınması hususunda Belediye Başkanına yetki verilmesi hususu oylandı ve oybirliğiyle istenen yetki verildi. Verilen yetkiye göre Belediye Başkanı Has an Akcan İller Bankasından Belediye adına 3 milyon lira kredi alacak.

Bu gündem maddesinin görüşülmesi sırasında MHP'li Meclis Üyesi Harun Köymen çöp toplanmasını ihaleyle verdik. Ama her türlü hizmeti belediye olarak biz veriyoruz. Kamyonlar bizden, işçiler bizden, mazot bizden öyleyse çöpü belediye olarak neden biz toplamıyoruz. Çöpleri biz toplayalım ve aracıya para ödemeyelim şeklindeki talebi dikkat alınmadı.

İlave gündem 4.maddede yer alan Pazarköy Mahallesinde Doğalgazla ilgili olarak yapılacak olan üst yapı çalışmasının Belediye en İşleri Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak yapılması teklifi oybirliğiyle kabul edildi.

İlave gündem 5.maddede yer alan İmar Kanununa göre "Bina çekme mesafelerine" yapılacak olan uygulamalarla ilgili plan notu değişikliği teklifi İmar komisyonuna havale edildi.

GÜNDEM DIŞI KONUŞMALAR

Her z aman olduğu gibi gündem dışı konuşma isteği MHP grup sözcüsü Murat Öz'den geldi. Kürsüye gelen Öz 6 ay önce MHP grubu olarak Başkanlığa verdikleri "Göreve geldikten sonra belediyenin ne kadar alacağı, ne kadar borcu var, Belediyede siz göreve geldiğinizde işçi sayısı ne kadardı bugün ne kadar, yine sizin zamanınızda Akyazı'ya bağlanan Mahallelerde satılan yer miktarı ve satılan o yerlerden elde edilen para miktarı ne kadar ve yıkılan mezbahanın ne zaman yapılacağı" şeklindeki soru önergesine bugüne kadar neden cevap verilmediği sordu.

Yine Öz Akcan'a, Kuzuluk Mahallemizde bulunan Aksartepe ihalesinin son günlerde Akyazı'nın gündeminin ilk sırasında yer aldığına dikkat çekerek şu soruyu sordu " Aksartepe ile ilgili olarak Meclis üyesi arkadaşlarımız tarafından bulunan bir firma tarafından belediyenin kasasından tek kuruş çıkmadan o firma tarafından AB'den temin edilecek olan hibe krediyle yapmayı vaat ettiği ve yapım işlemi biter bitmez de tesislerin Belediyeye devredilmesine ilişkin firma yetkilisinin verdiği teklif neden kabul görmedi.Her ne kadar ihalesi yapılmış ta olsa projesi hakkında bilgi vermesi için o teklifi yapan firma yetkilisini meclise davet edebilir ve kendisinden geniş bilgi alabiliriz. Böyle bir projeyle müracaat eden bir firma varken Aksartepe basit bir projeyle neden ihale edildi"

MHP'li Meclis üyesi ve grup sözcüsü Murat Öz son olarak da Hükümetin almış olduğu tasarruf tedbirlerine uymamız lazım. Yayla şenlikleri başta olmak üzere giderleri Belediye tarafından karşılanan birçok etkinlikten Belediyenin elini çekmesi ve tasarruf yoluna gitmesi gerekiyor. Bu konuda hepimize görev düşüyor diye Akcan'a bir soru daha yöneltti.

AKCAN'IN CEVAPLARI

"Hep doğru işler yaptık. O nedenle yaptıklarımızdan Allah bile bize soru sormaz"

MHP'li Meclis Üyesi Murat Öz'ün sorularına "bu tür konuşmalar sokak ağzıdır ve merdiven altı konuşmalarıdır. Meclisimizin saygınlığı var. O nedenle bu tür konuşmalar saygınlığı olan meclisimizde yapılmamalı "diye cevap vermeye başlayan Akcan özetle şunları söyledi " Belediye olarak bizim her yaptığımız açıktır ve şeffaftır. Meclisten aldığımız yetkileri en güzel şekilde kullanıyoruz. Bire 5 iş yapıyoruz. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Her kurumun mahrem olan hususları vardır. Sorduğunuz sorular mahremiyet taşıyor. O nedenle cevap vermedik. Doğru bildiğimiz yoldan geri adım atmayız. Aksartepe de de doğru bildiğimizi yaptık. ihalesini de şeffaf bir şekilde yaptık. Hatta ihaleyi canlı olarak yayınladık. Tesisler 6 ay içinde tamamlanacak ve halkımızın hizmetine girecektir. Proje basit bir projedir ama ileride orası daha görkemli bir hale getirilecektir. Tasarruf tedbirleri nedeniyle özel sektör bu tür işlerden elini çekiyor. Onun için bizde açık bir şekilde ihalesini basit bir projeyle yaptık." Dedi ama AB'den sağlayacağı 20 milyon Euro'lukparayla yapmayı planladığı projeden hiç bahsetmemesi ve konuyla ilgili olarak tek kelam bile etmemesi dikkat çekti.

Akcan devamla " Görevde olduğumuz yıllar içerisinde hep doğru işler yaptık. Meclis üyeleri olarak hiç merak etmeyin 5 yıl içinde yaptıklarımızdan ötürü Allah bile bizden hesap sormaz. Biz bu 5 yıl içinde 5 kat fazla hizmet verdik. Yapmamışsak ve buda ispatlanırsa ben Akyazı'yı terk ederim.

İŞTE O ANLAR

04 Eyl 2018 - 18:46 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.151.749 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

35

hasan saglam - Hic merak etmeyin yârin secim olsa yine kazanir, Damat demisdi ya ay a dört seritli yol yapacaz desek yine inanirlar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
34

Ahmet gün - Lafa bak lafa Allah bile hesap sormazmış şuursuz adam utanmadan konusuyor bide geldiğinden beri ne yaptn akyazıya bi çivi çakmadn borçla seçime girdin be sen

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
33

Huseyin - Ne o yani haşa Allah sizden mi çekiniyor?dini değerlerimize saygılı olun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
32

Yunus - Dizinimizi itibarsızlastirma politikanız başarıyla devam ediyor.bu politikanın da arkasında dış güçler var.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
31

Ssssss - Bu adam bunamis.kimsin sen kendini ne saniyosun.allahin acelesi yok er yada gec hesap soracaktir

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
30

Deli çocuk - Merak etme Allah hesap sorar keşke seni aday koysalar da biz hesap sorsak senden şu işe bak yazık çok yazık

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
29

kertenkele - SAÇMASAPAN KONUŞUYOR...EY HASAN AKCAN EFENDİ..SEN BİR İDARECİ,BELEDİYE BASŞKANI OLARAK SOKAKTA AÇ YATAN TÜM CANLILARDAN MESULSUN..NE DEMEK ALLAH HESAP SORMAZ?.SEN BIRAK BU BELEDİYE İŞLERİNİ BIRAK EVİNDE OTUR..SENDEN BAŞKAN VS OLMAZ...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
28

Halid - Ve siz içinizde bulunanı açıklasanız da, gizli tutsanız da, her iki durumda da sizi onunla Allah hesaba çeker.. Bakara\ 284

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
27

SinanE - Söyleyecek söz bulamiyorum bu zındıkalara.. bu akp li aşagılık insan topluluguna şu ayeti kerimeyle cevap verecegım..

Bakara suresi 284.ayet

Bütün kâinatta Allah'ın ilminden gizli hiçbir şey düşünülemez. O hepsini bilir. Siz de bunlara dahil olduğunuz için sizin de içinizde ve dışınızda ne varsa, ne yaparsanız onu da bilir Ve siz içinizde bulunanı açıklasanız da, gizli tutsanız da, her iki durumda da sizi onunla Allah hesaba çeker..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
26

Mehmet aslan - .. sen kinsin ki allah senden hesap sormayacak be gafil tüyü bitmemiş yetimin hakkını başkalarına peşkeş çekeceksin sonra biz doğru yapıyoruz allah hesap sorman diyeceksin yatacak yeriniz yok ne bu dünya da ne de ahirette RABBİM Gören ve işitendir . Ahiret günü yaptığınız yanlışlardan tüyü bitmemiş yetimlerin elleri yakanız da olacak asıl hesabı o zaman vereceksiniz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
24

Serdvnli - AKP güruhu kadar insanlıktan çıkmış başka bir topluluk yeryüzüne gelmemiştir!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
23

Berber - Bunlar " biz akpli yöneticiler yarin miraca çıkıyoruz hakkinizi helal edin " deseler inanacak insanlar var.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
21

Saban - Sizden bu millet acı acı hesab soracak merak etmeyin sokaga bile cikamayacaginiz günler yakındir.. 16 seneden beri ülkeyi sömürdünüz.. Dolar 7 lira Benzin 7 lira.. hergun herseye zam zam zam.. Sizin yandaşlariniz size bu dünyayi mezar edecek merak etmeyin..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
19

Deli çocuk - Merak etme Allah hesap sorar keşke seni aday koysalar da biz hesap sorsak senden şu işe bak yazık çok yazık

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
18

Akyazılı - Akyazı 100 bin nüfuslu bir köy o görünüm değişmediği sürece ağzınla kuş yakalasan kafi değil. Yollar berbat bir çalışma yapıyorsunuz aylarca asfalt yok sonra uyduruk bir asfalt atıp 2 hafta sonra yine heryerinden parçalıyorsunuz giden paraya mı çekilen çileye mi neye yanalım? Ben yapılanları görmüyorum daha da geriye gittik en azından yollar kaldırımlar peyzaj çalışmaları güzel olsaydı da kapatırdı birşeyleri hep rezillik hep rezillik. Meclisiniz mahremdir biz göremiyoruz ama, Allah hesap sorar!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
17

SAKARYALI - Sen kimsin öyle laflar kullanıyorsun ahlaksız terbiyesiz adam yaptığın işler öyle doğru ki cennette kendine yer ayırmış gibi konuşuyorsun bak bakalım kğylele asfalt durumları nasıl .

Bazı arkadaşlarına peşkeş çekmek den duramıyorsun daha bina yok ama asfalt atıyorlar gerekli yerlerde mıcır bile yok köylüler kendi imkan larınla yolları düzeltiyorlar millet sana oy verdi çalış diye vatandaşın parasını ye demediler bakalım daha ne kadar yiyecejsin .Ben bu dediklerini cimere yazacam göndereceğim bakalım bakalık ne diyecek bu sözlere

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
15

Akyazılı - Yetkisi olanın Bilgisi yok , Bilgisi olanın Yetkisi yok.Arap sevicileri dolu memleket

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
14

atilla ilhan - arkadaşlar sn. Akcan nın uslubu son derece yanlış orada çoğu kişiyle hem fikirim .eleştirilerinde azı var çoğu yok ona da eyvallah. bugüne kadar kaç kişi bimere cimere yada içişlerine şikayette bulundu. seçim bitmiş gitmiş bu adam tüm vatandaşın belediye başkanı akplilere kızıp bunu herkese mal etmek yanlış olur. duyarlı olup gerekli yerlere şikayetleri iletmek gerekir .

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
13

Mert saka - akyazılılara müstehak.hiç demiyormusunuz,sakaryanın en geri kalmış ilçesi bizim acaba neden diye?akp ye en çok oy çıkan yer, en geri kalmış yer.kimse bunu sorgulamıyorsa sebebi akyazılıların vurdumduymazlığıdır.lafa gelince herkes artis laf çok ama icraat yok.ancak vurdu kırdı,silah meşhur olduğunuz şeye bak.size bu kadarı bile çok demekki

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
11

Resul Başak - Gerçekten insan hayret ediyor. Sadece akyazı değil diğer belediye başkanlarının da bundan farkı yok. Mesela ERENLER belediye başkanına bir bakın. Bundan hiç bir farkı. Vasıfsız, yeteneksiz, bilgisiz, kapasitesiz, liyakat yok. Bu adamlar nasıl aday oluyor nasıl seçiliyor gerçekten insan hayret ediyor.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
10

kadir karabayır - **Kimse şimdi sızlamasın oy verirken herkes mutlu idi.. Şimdi oy verenler gitinler hasan Akcan'dan hesap sorsunlar bakalım sorabilecekler mi ?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
09

kamil - İşte bu yüzden Allah CC. en çok sana hesap soracak. Çakma müslüman seni.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
08

enderun - sakaryaya yakışır bu tarz adamlar. adapazarı seçmeni sorgulamıyor nası olsa veriyo oyu. diğer büyükşehirlere bakın bide bizim şehrimize bakın. sakaryanın köy olduğunu göreceksiniz. olsun namazında niyazında hepsi... gerisi mühim değil....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
07

YORUMSUZYORUM - Adam nerde ne konuşacağını bilmiyor (patavatsız).

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
06

AdemT - Gel kuzulukta gor millet ne durumda ha kuzuluga geliyor ama sadece yemek yemeye esnafa ugrada gor neler olacak Allah bile hesap sormaz mis yazık

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
05

kemal sen - yillardir hep merak ediyorum bunlara kimler oy verdi diye.Buraya yazan yorumcular bekliyorum.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
04

Serdar - başkan gelsinde kuzuluk orta mahalleyi görsün şırnak cizrede bile böyle bir yer yok ben akp liyim ama seçimlerde sakın kapımıza oy için gelmeyin avucunuzu yaşarsınız.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
03

Hasan - daha kaliteli ve kalifiye yöneticilere ihtiyaç var

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
02

mert merin - başkan allaha ortak koşmaya başlamış vay be bakarmısınız allah ile anlaşma bile yapmış cahilliğin dik alasıdeğilde nedir bu byle lisan sahibi bir zavallıyı bu mevkilere taşıyan zihniyete yazıklarolsun.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46
01

Serdivan - Allah sizlerden bir hesap soracak ama nasıl bütün vatandaşların hakkını nasıl vereceksiniz heraldığınız hava bile sizlere haram zıkkım olsun Allah öbür dünyada yakanıza sarılarak alacağız

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 18:46Anket Aşı karşıtlarına soruyoruz? Neden aşı olmak istemiyorsunuz?