MHP Adapazarı destek istedi

MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, partisinin Adapazarı'nda aday çıkarmama kararı ve MHP'nin bundan sonra üstleneceği rol ile ilgili açıklama yaptı

AK Parti ile MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı gereği, MHP Adapazarı'nda Belediye Başkan adayı çıkarmayarak Ak Parti'nin adayı Mutlu Işıksu'yu destekleyecek.

MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak da konutla ilgili bir açıklama yaparak MHP'nin belediye yönetiminde üstleneceği rol ve hedeflerine yönelik bilgiler verdi.

MHP İl Başkanı Oturak'ın açıklamasının tamamı şu şekilde:

Bilindiği üzere 31 Mart 2019 tarihinde Türkiye genelinde Mahalli İdareler Seçimi yapılacaktır. Yapılacak olan seçimlerin önce ülkemize ve milletimize sonra partimize ve teşkilatımıza hayırlar getirmesini yüce Allah'tan dilerim.

Biz Milliyetçi Hareket Partisi Adapazarı ilçe teşkilatı olarak, seçim kararının kesinleşmesinden sonra teşkilat çalışmalarımıza hız verip, mahalli teşkilatlanmalarımızı güçlendirerek sandık görevlileri listemizi güncelledik. Bir yandan da belediye başkan aday adayı ve meclis üyesi aday adayı başvurularımızı almaya başladık.

Yüreği memleket sevdasıyla dolu, omuzlarında ecdat yadigarı sorumluluklar yüklü birçok arkadaşımız gerek belediye başkanı gerek meclis üyesi olarak Adapazarı'na hizmet edebilmek adına partimize başvuru yaptılar.

Bu ateşten gömleği giymeye cesaret eden kıymetli arkadaşlarımız; milletimiz görev verdiği taktirde Hak rızası için çalışacaklarına dair bizlere kamuoyu önünde söz verdiler.

Bizlerde ilçe teşkilatı olarak bütün mahalle teşkilatlarımızla birlikte, Adapazarlıların sorun ve taleplerini takip edeceğimizi, seçimi kazandığımız taktirde hiçbir mahalleyi diğerinden ayırt etmeden sorunların çözümü için mücadele edeceğimizi söyledik.

Buna ilaveten şiirlere, romanlara, sinemalara konu olmuş tarihi şehir Adapazarı'nı ismine yaraşır bir yere getirmek için gece uyumadan gündüz yorulmadan çalışacağımıza söz verdik.

Eğer olurda seçilemezsek, kazandığımız meclis üyelikleri ile aynı misyonu yerine getirmek için gayret göstereceğimizi belirttik.

Sahip olduğumuz bu vizyonla; mahalle temsilcilerimiz, ilçe teşkilatımız ve meclis üyelerimiz vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik hizmet taleplerini, içinde bulunduğumuz yüzyılın gereklerine uygun proje ve çalışmaları kamuoyu ile paylaşarak yöneticilerin Adapazarı'nı daha iyi idare etmeleri için her türlü çalışmayı yapacağımızı ifade ettik.

ADAY ÇIKARMAMA KARARI

Bugün gelinen noktada ise, Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakı kapsamında Adapazarı'ndan aday çıkarmama kararı almıştır.

Adapazarı'na hak ettiği hizmeti vermek noktasında gönüllü olan bizler bu kararı üzüntü ile karşılamakla birlikte şunları ifade etmek isteriz ki;

Çoğu zaman tek taraflı da olsa, vatanına ve milletine aşık Türk İslam Ülkücüleri olarak bizim sınırlarımız kendi bahçe avlumuzdan, kendi şehrimizden veya sadece Türkiye Cumhuriyetinden ibaret değildir. Hiçbir zamanda böyle olmayacaktır.

Memleketin en ücra köşesine uzanan bir elin hepimizin birlik ve beraberliğine uzanmış olarak görülmesi; Türk dünyasına yönelen bir zulmün bizzat bizim bedenimizde hissedilmesi; İslam alemini yok etmek isteyenlere karşı her daim bir taarruz hazırlığı içinde olmak vazifesi; dili, dini, ırkı ve rengi ne olursa olsun dünyanın neresinde bir mazlum varsa onu kanatlarımızın altına almak gayesi biz Türk milliyetçilerinin var oluş sebepleridir.

NE KADAR SAKARYALI İSEK...

Bu düşünceler ışığında belirtmek isterim ki bizim memleketimiz Adapazarı'ndan veya Sakarya'dan ibaret değildir.

Biz ne kadar Sakaryalı isek o kadar Mersinliyiz, Adanalıyız, Diyarbakırlıyız, Samsunluyuz, Erzurumluyuz, Manisalıyız, İstanbulluyuz, Ankaralıyız.

Devletimiz büyük bir imparatorlukken, nasıl Edirne'nin savunması Belgrad'tan, İzmir'in savunması Selanik'ten, Hatay'ın savunması Trablus'tan başlıyorsa bugünkü resmi sınırlarımız dahilinde bulunan illerimizden Adana'nın savunması Kayseri'den, Mersin'in savunması Konya'dan, İstanbul'un savunması Tekirdağ'dan, Ankara'nın savunması da Sakarya'dan başlamaktadır.

ANKARA'NIN SAVUNMASI SAKARYA'DAN...

Bu bağlamda, kırk yıldır Türk devletinin bütün kurum ve kuruluşlarına sızarak devleti içeriden ele geçirmek isteyen FETÖ ve uzantılarına, yine kırk yıla yakın bir süredir memleketimizin en güzel köşelerinden Doğu ve Güneydoğu üzerinde yaptıkları bölücü faaliyetlerle bizim insanımızı ve toprağımızı bizden ayırmak isteyen PKK ve siyasi uzantılarına, bütün Müslüman ülkeleri kan gölüne çevirip sınırımıza kadar dayanan küresel emperyalist zihniyetlere ve iktidar değişsin de nasıl olursa olsun diyerek, bu üç odaktan her birisi ile farklı ilişkiler içerisinde olanlara karşı bizim Ankara'nın savunmasını Sakarya'dan yapacağımıza kimsenin şüphesi olmasın.

İçeride sosyal, ekonomik sıkıntılar söz konusu iken, dışarıda her an bir savaş tehlikesi ile burun buruna olduğumuz bir dönemde, Türk devletinin ayakta kalması ve yeniden yapılanması hususunda devreye alınmış olan Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemini korumak noktasında, her türlü fedakarlıkta bulunacağız.

HAK YOK, VAZİFE VARDIR

"Türk töresinin en önemli bir vasfı da yüksek vazife duygusudur. Vazifeyi her ne pahasına olursa olsun yapmaktır." diyen Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in kurduğu; her türlü kapitalist, komünist, sosyalist, emperyalist sisteme karşı mücadeleyi kendine görev edinmiş ülkücü hareket; maddi karşılıkların, şahsi çıkar ve arzuların, ben olmazsam olmaz diyenlerin çoğunlukta olduğu modern dünya düzenine karşı "Hak yok! Vazife vardır, sen ben yokuz, biz varız!" düsturu ile; elle tutulur, gözle görülür ancak, kendisine dahi faydası olmayan bütün putlara karşı Hz. İbrahim (a.s)'ın tavrıyla hareket edecek, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'in gösterdiği doğruluk ve ahlak yolundan asla ayrılmadan huzuru mahşere kadar mücadelesine devam edecektir.

İnanıyorum ki Türk milleti, ülkücülerin bu fedakarlıklarını, bu tarihi tavırlarını asla unutmayacak, Milliyetçi Türkiye'yi kurmak ve Turan yoluna çıkmak noktasında daima bizlerin destekçisi olacaklardır.

Bu kutlu yolda yüce Allah bizimledir!

Zira ecdadımızın dediği gibi; biz bunca meşakkate alkış uğruna katlanmadık tek derdimiz rızayı ilahidir.

ÇOK DAHA AĞIR SORUMLULUK

Şunu da ifade etmek isterim ki, önümüzdeki süreçte Milliyetçi Hareket Partisi Adapazarı ilçe teşkilatı olarak halkımızın yerel yönetimden alacağı hizmetler hususunda sorumluluğumuzun çok daha ağır olduğunun farkındayız.

Bu minvalde kurmuş olduğumuz mahalle temsilcisi, ilçe yönetimi ve meclis üyelerinden oluşan çalışma ağımız "mahallelerde şikayetleri dinleme, gerekli hallerde ilçe yönetiminin yerinde tespit ve değerlendirmeleri ile meclis üyelerimize iletme, meclis gündemine getirilen sorun ve taleplerin meclis çoğunluğu sağlanarak her mahalleye eşit ve zamanında hizmet sağlama" görevlerini yapmak için gayret gösterecektir.

Teşkilatımız bütün birimleri ile; yüce Allah'ın emrettiği üzere halkımız güneşte yanarken yöneticilerin gölgede oturmasına, milletimiz soğukta donarken idarecilerin sıcacık odalarında kalmasına müsaade etmeyecektir.

Genel başkanımızın dediği gibi "Hizmetse edeceğiz, hakikatse söyleyeceğiz, hedefe mutlaka varacağız."

Bu görüşler ışığında tüm teşkilat mensuplarımız bir meclis üyesi daha fazla çıkarabilmek için azami gayret sarf edeceklerdir.

BELEDİYENİN ŞEFFAF YÖNETİLMESİ

Adapazarı belediyesinin şeffaf ve samimi hizmet anlayışı ile yönetilmesi noktasında daima destekçi ve takipçi olacağımıza söz vererek, ilçe meclisinde hedeflediğimiz bu hizmetleri verebilmek adına mecliste güçlü bir MHP için Adapazarlı hemşerilerimizden destek talep etmekteyiz.

Duamız o dur ki;
Yüce Allah milletimizle, milletimiz hak yolunda hakikat yolunda bizlerle birlikte olsun.

Varlığımız Türk varlığına,
İslam alemine,
Sakarya'ya armağan olsun.

Ne mutlu Türk'üm diyene.

İlçe Yönetim Kurulu adına;

Halil Hakan Oturak

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ ADAPAZARI İLÇE BAŞKANI

17 Oca 2019 - 12:48 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.766.200 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

14

Ali Kara - Hala insan içine çıkıp vır vır konuşup duruyorsunuz

.meğer sen AKP şube başkanlığına atanmissın.birilerinin yalakaları...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Ocak 12:48
13

Ülkücü - Sayın ilçe başkanım. Size göre belki herşey dogrudur.fakat MHP.ye gönül vermiş büyük bir camiayı kusturdunuz.buyuk sehir haricî butun ilçeler secime girecekti.ben bu güne kadar hiç bir partiye oy vermimis birisi olarak başka bir partiye oy vermek icimden gelemiyor. MHP.yeoy vermek icin kaydimizi TARAKIYA mı aldirmamiz gerekiyor .MHP.nin tüzüğünde olan eyt.af konusu ve andimiza sahip cikmadiniz.Ben sahsen baska partiye oy vermeyi icime sindiremiyirum.MHP.ye gönül verenlerin gönlünü bu gunden sonra nasil alirsiniz bilemiyorum.hayirlisi olsun diyelim.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Ocak 12:48
12

Ülkücü Reisçi - Ülkücüyüm diyen bir kişi CHP hdp iyi partiye mi verecek o zaman sen ülkücü değilsin yada ülkücülük nedir bilmiyorsun. Geçmişte sırf ülkemiz karışmasın diye başbuğumuz 1 bakanlık koltuğu verilmesine rağmen mevcut hükümeti desteklenmiştir ayrıca hak ve dava buna örnek tir şimdi o atıp turanlar gidin kumda oynayın

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Ocak 12:48
11

Abhaza - Başkan ben senin yerinde olsam yönetimini topla ortaya bir kuran koy el bastır deki ittifak adayına oy verirmisin diye içlerinde Üç beş kişi çıkar geride kalan hiçbiri vermez zihni açbanın açıklamasına kalpler koyanlar başta olmak üzere hiçbiri vermez yani sen önce yönetimine söz geçir geçire bilirsen çünkü il başkanı gibi sende kendi fikrini söyleyemiyorsun eminim elin yazdığı gibi dilin öyle söylemiyor.

Seninde başını yaktılar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Ocak 12:48
10

İsmail - Türkücü AKkurtlardan zaten bu beklenirdi yakışmış mübarek olsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Ocak 12:48
09

Bukalemun - Sayın başkan seninde referandum sürecinde ve ittifakın ilk zamanlarında nasıl davrandiginizi biliriz açtırma kutuyu söyletme kotuyu kırk kişiyiz birbirimizi biliriz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Ocak 12:48
08

Sakaryalı - Hak yok onu anladık peki birileri hakkın olmadığı yerde vazifeyi kendine nasıl çıkarıyor mesela vekil gibi ona 1 sura olma vazifesini kim verdi...sıralamayı kendi taptı vazifeyide kendine hak gördü..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Ocak 12:48
07

Kafkasyalı - Hakan başkan boşuna nefesini tüketme anlayan anlar anlamayan baksın işine fakat dikkatimi çeken bir tane ilçe yöneticisi yorum yapıp destek olmamış yazık gerçi ilçe yöneticileri teşkilatta liderci başkalarının sayfasında isyancı olunca destek olmamaları yorum yapmamaları normaldir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Ocak 12:48
06

Araara - MHP nin Başkan adayı çıkarmadığı ilçelerde Meclis Üyesi çıkaracak sonucu çıkıyor bu açıklamadan.mhp Meclis Üyesi seçimlerine giriyor demekki.Sanmıyorum bi yanlışlık olmasın.O Zaman AKP li Meclis üyelerinin çoğunluk olacağı aşikar olan

taraklı belediye meclisinde MHP li Başkan Nasıl çalışacak.Bu işte bi terslik var gibi....hafi hayırlısı herşey birbirine karıştı zaten ya.....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Ocak 12:48
05

Vatandaş - Devletin bekası Akp nin kararlarına bağlıysa kapatın MHP? yi siz de Akp ye geçin. Geçmiyorsanız da koltuk sevdasından vazgeçip gerçekten bu vatanı seven ülkücülerin önünü kapatmayın. O koltuklar sizinle mezara gelmez

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Ocak 12:48
04

Beşikten mezara Ülkücü - Ülkücülere fatiha okumasını bile bilmezler diyene mi oy verelim. Devlet Beye zürriyetsiz diyene oy vermek onun dediklerini kabul etmek değil midir? Zihni Açba ne dediyse onu dinliyoruz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Ocak 12:48
03

54BOZKURT - Burda yorum kendini bilmez bazl kitleler mhpli görünüp mangalda kül bırakmlyonuz SAYIN İLCE BAŞKANIM TÜRKMEN BEYİMİN EMRİNDEYİZ HAK YOK VAZİFE VAR SEVGİLERİMLE CccMHPCcc

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Ocak 12:48
02

kazım - siz gidin artık akepe den destek dilenin. ÜLKÜCÜLER ARTIK MEVCUT YANDAŞ MHP İLE İLİŞKİLERİNİ KESMİŞTİR.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Ocak 12:48
01

alperen - akpye oy yok,sayın zihni açba duygularımıza tercüman olmuştur

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Ocak 12:48Anket İlerleyen hayatınızda memleketinize (köyünüze) yerleşmek gibi bir planınız var mı?