Ukrayna'da üniversite okumak ister misiniz?

Ukrayna'da üniversite okumak isteyen Sakarya'lılar... Bu haberi kesinlikle okuyun

Haber Resmi
Haber Resmi
+12
Haber albümü için resme tıklayın

*İLANDIR

TIP,Mühendislik,Diş hekimliği,Ezacılık,avukatlık ve nice bölümleri okuma fırsatı ön kayıtlarımız başlamıştır.
TEK IŞIK YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI (TED)
Üniversiteye giden tek yol ÖSS değil!
Pek çok öğrenci ÖSS'den arzuladıkları üniversitelerde okumak için yeterli puanı alamadıklarından, ilgi alanları dışında farklı bölümlerde eğitim almak zorunda kalmaktadırlar. UKRAYNADA eğitim veren universitelerin ÖSS koşulu aramıyor olmasından dolayı öğrenciler istedikleri bölümü okuma şansı elde ediyorlar. İSTER SÖZEL, İSTER SAYISAL, İSTER EŞİTAĞIRLIK MEZUNU OLUN FARK ETMEZ 1 YIL HAZIRLIK EĞİTMİNDEN SONRA İSTEDİĞİN BÖLÜMÜ OKUMA FRSATINIZ VAR.
Hayallerinizden ve gelecekle ilgili planlarınızdan vazgeçmenize gerek yok.
Sizde Sınavsız Üniversite'li olmak istiyorsanız, sistemimizden iletişim Formunu Doldurmanız yada çağrı yapmanız yeterli olacaktır. Ülkemizde 2 yıllık veya istemediğiniz bir üniversitede kayıt yaptırmak yerine size Doktorluk, Diş Hekimliği, Eczacılık, Makina Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Gemi Mühendisliği, Kaptanlık, Pilotluk, uçak mühendisliği, Fizik Tedavi Uzmanlığı dahil '' 350 ''bölümü 18oo$ - 25oo$ arası değişen fiyatlarla sunmaktayız...

Ukrayna'da universite okumanın avantajları ;
* Eğitimin öneminin giderek arttığı günümüz dünyasında verdiği hizmetin ve sorumluluğun bilincinde olan TED, öğrencilerinin istek ve eğilimlerini dikkatle analiz etmekte ve onlara en uygun üniversite seçeneklerini sunmaktadır. Nitekim eğitim tercihleri yaşamın her aşamasında bireyleri etkileyen en önemli kararlardan biridir, bu kararları verme aşamasında TED sizlere en kolay ve en hızlı olarak hed
efe ulaştırma yollarını gösterecektir.

* Ukrayna'daki üniversitelerle samimi ilişkiler yürüten TED, öğrencilerine yurtdışı deneyimleri boyunca destek olmakta, Ukrayna'da bulunan uzman danışmanları ile her sıkıntılarında yanlarında yer almaktadır.

* Türkiye'de herhangi bir üniversite bitirip iş bulamamaktansa, yurt dışında bir üniversiteden mezun olup işinizi kendiniz seçebilirsiniz.

* Türkiye'de ilk 1000'e girmiş üniversite sayısı henüz 5 iken, gideceğiniz üniversiteler ilk 500'lerde üniversiteler olacaktır.

* En az bir yabancı dil avantajınız olacaktır.

* Lise diplomanızla Ukrayna'da istediğiniz bölümü seçme şansına sahipsiniz, herhangi bir ek koşul olmadan..!

* Ukrayna üniversiteleri Avrupa Birliği ve YÖK tarafından tanınır. Diplomanıza denklik alabilirsiniz.

* Yeni yüzler, yeni milletler, yeni topraklar görmek düşünce ufkunuzu açacaktır.

* Ukrayna'nın eski baskenti olan Harkov, aynı zamanda eğitimin de başkenti sayılabilir. Ülkede çok sayıda üniversite ve yüksek öğrenim kurumu vardır. Ukrayna'daki üniversiteler yüksek teknoloji eğitimi vermelerinin yanında hukuk ve diğer sosyal alanlarda uzmanlaşmıştır.

* Ukrayna'da HARKOV, Kiev, Odessa, gibi üniversite şehirleri aynı zamanda zengin bir kültür ve sanat şehridir. Ukrayna'da eğitim öğrencilere vizyon ve kişisel gelişim kazandırır.

* Ekonomik olarak Türkiye' deki en ucuz DEVLET ÜNİVERSİTELERİNE denk olan Ukrayna üniversitelerinde okumak için ve istediğin hedefe daha kısa yollardan ulaşmak için sende gel katıl bize durma!!!

* Ukrayna üniversitelerinin kayıt, kabul ve vize işlemleri diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha kolaydır ve kısa bir zaman alır.
-----------------------------------------------------------------------------------

________________________________________________________-

Sıkça sorulan sorular ;
ukrayna üniversitelerinden Türkiye üniversitelerine yatay geçiş varmıdır ?
evet bulunmaktadır ama bütün üniversitelerine değil yök denkliği buluna ünversitelerle türkiyedeki anlaşmalı üniversiteler arasınada öğrenci değişim programları bulunmaktadır bu üniversiteler aşağıdaki gibi sıralanır.
Not: 3 sınıftan sonra türkiyedeki bi üniversiteye yatay geçiş yapabilirsiniz .
* V.N.Karazian kharkiv national university ile Gaziantep üniversitesi
* Kiev Mili Taras Şevçenko Üniversitesi ile Gazi Üniversitesi
* Kiev Milli Politeknik Üniversitesi ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Tavriya Üniversitesi
* Simferopolile Ankara Üniversitesi
* Lviv Devlet Tıp Üniversitesi ve Lviv Milli Franko Üniversitesi ile İstanbul Üniversitesi
* Sumı Devlet Üniversitesi ile Muğla Üniversitesi
* Ukrayna Havacılık Üniversitesi ile Eskişehir Üniversitesi
* Ukrayna İçişleri Akademisi ile Türkiye Polis Akademisi arasında imzalanmıştır.
Ukraynada yök denkliği var mı?
Yök denkliği vardır .ukraynada 400 üniversite bunmaktadır ama yök bunların sadece 12 tanesinesine denklik verir ve firmamız sadece bu 12 üniversite ile ilişki içerisindedir bu nu (YÖK) 'e diekçede yazıp öğrenebilirsiniz.
YÖK denkliği önemli mi ?
Yök denkliği resmi dairelerde çalıanlar için önemlidir ama özel sektörde diplomanın yök denkliğine bakmazlar ve Ukrayandan mezun olan kişiere bildikleri yabancı diler ve aldıkları kaliteli eğitimden dolayı rağbet çoktur bu zamanda artık özel firmalar yurt dışında eğitim görmüş kişileri tercih etmektedirler.
Ukrayna'da ne kadar Türk Öğrenci Eğitim Alıyor?
1999 yılında Türkiye ve Ukrayna Milli Eğitim Bakanlıkları arasında başlamış olan çalışmalar eğitim sistemlerinde uyumluluk sağlama yolundadır ve halen bu ülkede 15 000 kadar Türk öğrenci bulunmaktadır. İki ülkenin üniversiteleri öğrenci değişimi programlarına imkan sağlamak için anlaşmalar yapmaktalar. Sadece Harkov'da 1000 kadar Türk öğrenci eğitim görmektedir.Yök denkliği resmi dairelerde çalıanlar için önemlidir ama özel sektörde diplomanın yök denkliğine bakmazlar ve Ukrayandan mezun olan kişier türkiyede çok iyi konumdadırlar bildikleri yabancı dilerden dolayı özel şirketler tarafından kapılırlar.
AVRUPA MAVİ DİPLOMA
Mavi diploma uluslararası diploma anlamında , yani yurt dışında ya da Türkiye'de diplomanızın geçerli olduğunu temsil ediyor. Anlaşmalı olduğumuz üniversitelerden aldığınız diploma hem avrupa hemde türkiyede geçerli olan mavi diploma veriliyor. Bu üniversitelerden aldığınız diplomayla ister türkiyede isterse avrupada rahatlıkla iş bulabilirsiniz .bilindiği üzere bu diplomayı türkiyede sadece bi kaç sayılı üniversite veriyor bunlar :
Hacetepe Üniversitesi
itü Üniversitesi
Bilkent Üniversitesi
Odtü Üniversitesi
Boğaziçi Üniversitesi
Sabancı Üniversitesi

Türkiyede 2 yılık mezunum 3 sınıfı Ukraynada devam edebilirmiyim?
Evet 3 sınıftan devam edebilirsiniz üniversiteye belgeleriniz gönderilir eğer kabul edilirse 3 sınıftan okuma imkanınız olur.bunun yanı sıra yatay geçiş yapmak isteyen öğrencilerimiz 9 aylık bi hazırlık eğitimi aldıktan sonraTED 3 sınıfa kayıt işlemlerini yapar

Türkiyedeki (TED) Hizmetleimiz
Türkiye'de iken size verilecek olan danışmanlık hizmetleridir. Türkiye'de iken size verilecek hizmetler aşağıdaki gibidir.
* Bireysel analiz ve akademik danışmanlık ile uygun ülke, üniversite ve bölüm tespiti.
* Üniversite başvuru ve kabul süreci yönetimi
* Vize başvurusu ve öğrencinin adına firmamız tarafından müracatı ve alımı
* Yolculuk organizasyonu ve yolculuk esnasındafirmamız tarafında guruplar halinde örencilerin üniversiteye getirilmesi
* Belgelerin firmamız tarafından tercümesi ve noter tastiği
* Üniversite davetiye işlemleri
Ukrayna'da (TED) hizmetleri
Gidecek olduğunuz ülkede TED temsilcileri ve anlaşmalı servis sağlayıcıları tarafından size verilecek olan danışmanlık ve destek hizmetleridir.
* Havaalanında karşılama ve transfer
* Şehir ve üniversite oryantasyonu
* Üniversite kayıt işlemleri
* Geçici ve kalıcı konaklama temininde danışmanlık
* İkamet izni ve diğer resmi başvurularda bütün işlemleri firmamız yapmaktadır
* Acil durum desteği
* Hazırlık sınıfı bitiğinde birinci sınfa kayıtları tarafımızdan yapmılmaktadır.
Ukraynada Eğitim Almak İçin 15 Süper Neden

Ukrayna Doğru Avrupa'nın en önemli ve dünyaca ünlü üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle Kharkivtam bir üniversiteler şehridir.
1. Ukrayna üniversiteleri çok güçlü akademik kadrolara sahiptir. Öğrenci başına düşen profesör sayısı özellikle ülkemizle kıyaslanamayacak kadar yüksektir.
2. Ukrayna üniversiteleri Avrupa Birliği ve YÖK tarafından tanınır. Diplomanıza denklik alabilirsiniz.
3. Ukrayna üniversitelerinde eğitim devlet tarafından desteklenir. Bu nedenle öğrencilerin eğitim maliyetleri çok düşüktür. Üniversite haçları yıllık 2500 – 3000 USD kadardır.
4. Ukrayna üniversiteleri öğrencilere çok ucuz konaklama olanakları verir. Ukrayna'da birçok üniversitede yıllık yurt ücretiniz 300 USD'yi geçmez.
5. Ukrayna'da öğrencilere beslenme, ulaşım, sosyal harcamalar, cep harçlığı gibi giderler için aylık yaklaşım 200 USD yeterli olmaktadır.
6. Lise diplomanızı getirip istediğiniz bölmü yök denklikli okuyabiirsiniz.
7. Ukrayna'da kharkiv , Odessa, kiev gibi üniversite şehirleri aynı zamanda zengin bir kültür ve sanat şehridir. Ukrayna'da eğitim öğrencilere vizyon ve kişisel gelişim kazandırır.
8. Ekonomik ve kaliteli eğitim dünyanın birçok ülkesinden öğrencileri Ukrayna'ya çekiyor. Bu da zengin bir uluslararası öğrenci yaşamı sağlıyor.
10.Ukrayna üniversitelerin kayıt, kabul ve vize işlemleri birçok Avrupa ülkesine göre kolaydır ve kısa sürer.
11.Yüksek Öğrtim Krumu ( YÖK) 'ün V.N. Karazin Kharkiv National University ne denklik verdiğinden dolayı aylık 260 TL burs alma imkanınız var bu kişinin durumuna göre burs yada '' kredi bursu ''verilir
12. Türkiye ve avrupaya yatay geçiş imkanları bulunmaktadır.
13.Ukraynada hayat Türkiye ve diğer birçok Avrupa ülkelerine nazaran çok ucuzdur .aylık 150 ile 200 arasındageçinebilirsiniz .
14.Ukraynalıların Türklere karşı bir sempatilerinin olması size uyum sağlama açsından kolaylık verir ukrynda bir çok Ukraynalının Türkçe konuştuğunu görebilirsiniz .
15.Dünyanın en değerli iki diliniöğrenme fırsatı. İngiizce ve ruscayı bilmeniz sizi bir çok özel sektörün tercih etmesini olanaksağlar.
TED, herkesin ihtiyacına, hayaline, hedefine ve bütçesine en uygun en kaliteli yurtdışı eğitim programlarını sunmak misyonu ile hareket etmektedir. Yurtdışı eğitimde en aranılan adres olmak misyonu ile hareket eden TED, kendini geliştirmek,daha ileriye gitmek ve Yurtdışı Eğitimde çıtayı hep yüksek tutmak amacındadır.

Tek Işık Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı (TED) Sakarya - Kacaeli - Ankara – Antalya -İzmir Bölge Sorumluluğunu yürüten değerli hemşerimiz Oğuzhan ONAY'a soru ve isteklerinizi belirtebilir, çözüm önerilerinizi kendisine sunabilirsiniz.. Oğuzhan ONAY Ukrayna üniversiteleri ile ülkemiz Üniversiteleri bağlamıda köprü görevi üstlenmekte.Ukrayna Üniversiteleri Avrupa Birliği üniversitelerince denk olarak kabul edilmekte ve eğitim kaliteleri kabul görmektedir. Son yıllarda gelişen ülkeler arası ilişkiler sayesinde YÖK Ukrayna üniversitelerini tanımakta ve diplomalarına denklik vermektedir.

Iletişim;

TED Bölge Sorumlusu Danışmanı Elif KARAGÖZ; 05444609767

Ofis Adres: Kandıra Cad. Hatipler Mah. No:27 Kaynarca / SAKARYA
tel: 0 264 871 20 23

Web adres: http://www.tekyurtdisiegitim.com/
Resmi Facebook sayfası: https://www.facebook.com/TekIsikYurtdisiEgitimDanismanligi
TED Bölge Sorumlusu Oğuzhan ONAY : https://www.facebook.com/adp.oguzhan.onay

kayıt işlemleri ve daha birçok detaylar hakkında bilgi almak için yukarıdaki web adreslerimize mesaj bırakmanız veya numaraları aramanız yeterlidir.

16 Ağu 2012 - 08:55 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.766.200 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.
Anket İlerleyen hayatınızda memleketinize (köyünüze) yerleşmek gibi bir planınız var mı?