Sapanca'da güvenlik zirvesi

Okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları, Sapanca Kaymakamlığı tarafından düzenlenen güvenlik ve koordinasyon toplantısında bir araya geldi.

Toplantı açılışında konuşan İlçe Kaymakamı Ali Ada, eğitim ve öğretim yılının ilk döneminde gerçekleştirdikleri koordinasyon ve başarılı çalışmalar için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, okul yöneticileri ve okul aile birliği yöneticilerine teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nuri Dede, ise bir önceki toplantıda alınan kararlar ve gelinen aşama hakkında bilgi verdi.

Milli eğitim müdürlüğü olarak emniyet ve jandarmayla birlikte yürütülen okul güvenliği çalışmaları hakkında da bilgiler veren Dede, "İlçemizde bulunan okulların altı tanesi haricinde tümünde güvenlik kameraları takıldı ve şuan aktif olarak çalışıyor. Bu altı okulumuzdaki eksikliğin giderilmesi için de çalışmalar devam ediyor. Bunun yanında okul bahçelerine öğretmenlerin arabaları da dahil olmak üzere yabancı araçların park etmesine izin verilmiyor. Okul servislerinin denetimleri sorumluluk bölgelerine göre ilçe emniyet müdürlüğümüz ve ilçe jandarma komutanlığımız tarafından gerçekleştiriliyor. Diğer bir çalışmamızda uyuşturucu madde kullanımını önlemek amacıyla yapılıyor. Okullarımızda ve okul çevrelerinde olabilecek bu tür faaliyetlere karşı gerek okul yöneticilerimiz gerekse emniyetimiz çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor. Şükürler olsun ki, bu güne kadar bu tarz bir olayla karşılaşmadık ancak bu karşılaşmayacağız anlamına gelmiyor, o sebeple işi sıkı tutuyoruz" diye konuştu.

Öğrenci velilerini okullarda daha çok görmek istediğini ifade eden Dede, "Bizler yöneticiler olarak ne yaparsak yapalım her şeyi tam anlamıyla yapmamız mümkün değil, bu sebeple her türlü konuda öğrenci velilerimizi okullarımızda daha fazla görmek istiyoruz. İnanıyoruz ki hep birlikte çok daha güzel işlere imza atabiliriz" dedi.

OLUMSUZLUKLARI BİZE BİLDİRİN

Okul önlerinde ve servis araçlarında denetimlerin aralıksız devam ettiğini belirten İlçe Emniyet Müdürü Güven Alan, "Bizler emniyet olarak çocuklarımızın güvenliği için gerek servis araçları gerekse okul önlerinde denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz ancak bizlerin gözlerinden kaçan konular olabilir. Olumsuzlukların yaşanmaması için okul idareleri, öğrencilerden ve velilerden bu tür olumsuzluklarda bizlere ihbarda bulunmalarını rica ediyoruz. Bu ciddi bir konu ve şunu temin ederim ki bu ihbarlar kesinlikle gizli tutulacak, isimler hiçbir kurum veya kişiyle paylaşılmayacaktır. Çocuklarımızın bir olumsuzluk yaşamasına asla müsaade etmeyeceğiz, bu çalışmalarımızı da okul aile ve emniyet işbirliği ile sürdüreceğiz. 17 okulumuzun tamamında okul polislerimiz mevcut. Okullarımız da ki olumsuzluklarla ilgili olarak emniyeti ilgilendiren konularda öncelikli olarak okul polislerimizle irtibata geçilebilir, okullarda görevli olan polislerin iletişim bilgileri okul yöneticilerinden edinilebilir" şeklinde konuştu.

İlçe Jandarma Komutan vekili Birol Ustaoğlu ise; "Her ay okul servislerinin belli periyodlarda denetlendiğini eksikleri bulunanlara ise ceza işlemleri uygulandığını söyledi. Sorumluluk bölgemizde bir okulumuz var, bu okulumuzda da okul jandarması olarak rütbeli bir personelimiz mevcut. Her türlü konuda bu personelimize ulaşabilirsiniz. Tüm konuların ve ihbarların gizli tutulacağından kimsenin şüphesi olmasın. Bunun yanında ayrıca gene jandarma olarak belli periyodlarda okul ziyaretleri gerçekleştirerek okul idareleriyle görüş alışverişinde bulunuyoruz" dedi.

Toplantının sonunda soru cevap bölümüne geçildi okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları tarafından gelen sorular yöneticiler tarafından cevaplandırıldı.

SAPANCA GAZETESİ

06 Şubat 2018 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.968.749 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?