Başak Traktör kapasiteyi arttırıyor

İlimizdeki fabrikanın temelini atan Türk Traktör Fabrikasının ardından Sakarya'da faaliyette bulunan Başak Traktör Fabrikasının kapasite artışına gideceği öğrenildi.

Geçtiğimiz haftalarda Sakarya'daki fabrikasının temelini atan Türk Traktör Fabrikasının ardından Sakarya'da faaliyette bulunan Başak Traktör Fabrikasının kapasite artışına gideceği öğrenildi.

Sakarya'nın Arifiye İlçesi, Hanlı OSB'de faaliyette bulunan Başak Traktör Tarım Ziraat ve İş Makineleri San. Tic. A. Ş. tarafından yapılması planlanan Traktör Üretim Tesisi Kapasite Artışı projesi ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunulan ÇED Raporu ÇED Yönetmeliğinin 11. Maddesi doğrultusunda incelenerek, ÇED Raporu Özel Formatı'na uygun bulunduğu bildirildi.

Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce ÇED Yönetmeliğinin 11. Maddesi gereğince inceleme ve değerlendirme aşamasında ÇED Raporu halkın görüşüne açıldı.

Bu kapsamda, söz konusu projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler Bakanlığın, Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğüne veya Çevre ve Şehircilik Sakarya İl Müdürlüğüne ulaştırılabilecek.

05 Nisan 2013 - Ekonomi --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.421.377 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?