Hendek'te kentsel dönüşüm çalışmaları başladı

Türkiye genelinde 5 vilayet 7 ayrı bölgede başlatılan Kentsel Dönüşüm projesi Hendek vatandaşların gönül rızası ile bütün hızıyla devam ediyor.

Haber Resmi
Haber Resmi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

6 NisanCumartesi günü yapılan töreneİstanbul 'dan tele konferans sistemi ile TV'den canlı yayına bağlanarakilçe halkına sevgi ve muhabbetlerini sunan Başbakan Erdoğan'ıntalimatı ile dönüşüme ilk kepçe vurulmuştu.
63 dönüm alanda 309 konut ve iş yeri yıkılacak.

Kemaliye mahallesine yeni bir vizyon kazandıracak olan projedoğrultusunda yaklaşık 63 dönümlük alan üzerinde yapılacak ve yıkılacak bina ve iş yeritoplam sayısının 309 adet olduğu ifade edilDİ.

Güvenin en bariz göstergesidir

Hendek'in geleceğinin şekilleneceği Kentsel Proje doğrultusunda Kemaliye mahallesi sakinleri ile bire bir görüşmeler yapan Hendek Belediye başkanı Ali İnci, "bu tür projelerde vatandaşların projeye gönül rızası ile katkı sunmalarını sağlamak biz yerel yöneticilerin en öncelikli görevidir. Buradabu başarıyı sağlamanın sevincini yaşıyoruz" dedi. Hendek Belediye başkanı Ali İnci açıklamasında; "mahallede yıkımın başlamasının ardındanyapılan çalışmalar vatandaştan büyük kabul gördü. Biz vatandaşımıza söz verdik, hiç kimse mağdur olmayacak,herkes kazanacak." Dediklerini belirterek,"mahalle sakinlerinin bizimle görüşmeleri vatandaşlarımızın bize güvenmesinin en bariz göstergesidir." dedi.

İşte sosyal,tüccar belediyecilik budur

Hendek Belediye başkanı Ali İnci, Kemaliye mahallesinde uygulamaya soktuklarıKentsel Dönüşüm projesininm sosyal bir proje olduğunu vurguladı. Başkan İnci;"mahallede başlattığımızyıkımda konutlardan kullanılabilir cam,çerçeve,kapı,sıhhi tesisat,kiremitgibi metaryaller ekiplerimiz tarafındanzayi edilmeden sökülmektedir. Topladığımız bu meteryalleri oto garajımızdaki alanda tasnifliyoruz.Tüccar belediyecilik anlayışımızda asla israfa yer yok. Yarıntasnifi yapılan bu metaryaller yine ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza veriilmek sureti ile hem toplumsal bir öncülük ediyor hem de geri dönüşüm anlamında ekonomiye kazandırıyoruz. İşte sosyal, tüccar belediyecilik anlayışı budur" dedi.

Konuya siyaseten yaklaşmak vatandaşa zarar veriyor

Kentsel Dönüşümün başladığı Kemaliye mahallesini günü birlik ziyaretlerimizdegördüğümüz üzerebelediye fen işlerigörevlilerinden aldığımız bilgilere göre şu ana kadar 13 evin yıkıldığı, 8 ev sahibi ile karşılıklı anşalma sağlandığı ifade edilerek;" dönüşüme siyaseten yaklaşıp vatandaşlarınaklını çelenler var" diyerek " bu insanların bu davranışları ile ne mahalle sakinlerinde ne de Hendek'in geleceğini şekillendirecek olan projeye katkı sağlamayacağının" altını çizdiler.

Projeye gönül rizası ile katkı sunuyorlar

Yetkililer burada evi olanda kazanacak kiracı olanda. Hendek yeni bir vizyon kazanacak. Proje Sakaryamız genelinede örnek olacak bir proje. O nedenle vatandaşlarımızdönüşüm projesine gönül rizası ile katkı sunuyorlar. İşte gerçek Hendek'lilik budur dediler.

18 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?