Türkiye'ye Örnek HES Açılıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Hidroelektrik Santralinin resmi açılışını ay sonunda gerçekleştireceklerini belirtti

HES'ten 2,2 Milyon TL Gelir Sağlandı
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SASKİ tarafından Sakarya Nehri üzerinde inşa edilen Hidroelektrik Santrali hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Toçoğlu, "Bilindiği üzere Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek, bir belediye olarak Hidroelektrik Santrali inşa ettik. Santral sayesinde Sakarya Nehrinin boşa akan suyu artık şehrimize katma değer sağlıyor. 2013 Kasım ayında enerji üretmeye başlayan HES bugüne kadar yaklaşık 11 Milyon kilowatt elektrik üretti. Üretilen bu enerjinin nakit karşılığı 2 milyon 250 bin TL'dir" diye konuştu.

Tükettiğimizi Üretiyoruz
HES'in resmi açılışını bu ay sonunda gerçekleştireceğini kaydeden Başkan Toçoğlu, "İnşa ettiğimiz HES sayesinde enerjiye harcadığımız paralar yatırıma dönüşüyor. HES'ten yıllık 6-8 Milyon TL gelir sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca HES sayesinde Sakarya Nehrinin ekolojik dengesine olumlu katkılar sağlıyoruz. Sakarya Nehrinin 60 kilometre uzunluğundaki bölümündeki katı atıklar HES sayesinde temizleniyor. Sakarya Nehrinin akış debisini düzenliyor. Dünyanın en iyi HES örnekleri incelenerek inşa ettiğimiz HES tamamen çevreci bir proje. Ayrıca HES ve çevresinde gerçekleştirdiğimiz Sakaryapark rekreasyon projesiyle Sakarya Nehri şehirle bütünleşecek" şeklinde konuştu.

31 Mart 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 5.134.482 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?