Işık Koleji'nden Emniyet Müdürü'ne ziyaret

Özel Işık Ortaokulu idareci ve öğrencileri Emniyet Teşkilatının 168. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Sakarya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş'ı makamında ziyaret etti.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Özel Işık Ortaokulu öğrencileri İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş'ı makamında ziyaret ederek çiçek ve çikolata sundular.Emniyet Müdürü Aktaş öğrencileri oldukça sıcak ve samimi bir hava içerisinde karşılayarak ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Ziyarette Emniyet Teşkilatının kuruluşu ve polislikle ilgili öğrencileri bilgilendiren Aktaş, 10 Nisan 1845 yılında daha önce "zabıta"olarak anılan teşkilat bu tarihte yürürlüğe giren "nizamname"ile Polis Teşkilatına dönüşmüş ve bu tarih emniyet teşkilatının kuruluş günü olarak kabul edilmiştir"dedi.

ONURLU VE AHLAKLI MESLEK

Aktaş "Polisliğin zor, stresli ve yorucu ama bir o kadarda zevkli bir meslek olduğunu bütün tehlikeli yönlerine rağmen insan hayatını korumaya yönelik hizmet ifa etmesi açısından kutsal bir yönü vardır. Polis öncelikle ahlaklı, onurlu ve ilkeli insan olarak daima vatandaşın yanındadır. Toplumda olabilecek her türlü olumsuzluk ve asayişi bozucu durumlarda polis vatandaşın yanında ve tehlikenin içindedir. Diğer yandan polis vazifesi itibariyle suç olmadan engelleme ve masumları korumakla yükümlüdür. Aynı zamanda da suçluyu da kötü davranışına engel olarak bir nevi koruma vazifesi üstlenir."dedi.

YENİDEN HAYATA GELSEM

İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş öğrencilerin polislik mesleğini tavsiye edip etmediği sorusuna ise; "Yeniden hayata gelecek olsaydım yine polis olurdum"diye cevap verdi.İl Emniyet Müdürü Aktaş "yaptığımız vazife tehlikeli ve zorluklarla dolu. En önemlisi hayatınız ortadadır.Ama bir suçu önlediğiniz, bir suçluyu tehlike arz eden durumdan kurtardığınız zaman içinizde duyduğunuz huzur herşeyi unutturmaya yeterli oluyor."sözleriyle mesleğin hissedilen duygusal yönlerinden örnekler verdi.

EMNİYET MÜDÜRÜNÜ ÜZEN OLAYLAR

"En çok hangi tür olaylar sizi üzüyor"diye soran Işık Koleji öğrencilerine, "kötülüğün her türlüsü beni rahatsız eder. Ama özellikle gençlere, öğrencilere yönelik uyuşturucu türü zararlı maddelerin satılması gibi olaylar karşısında rahatsızlığımız bir kat daha artıyor.Geleceğimizin gözbebeği çocuklarımızı koruma refleksimiz herşeyin önünde gelir.?şeklinde cevap verip "zararlı maddeler"konusunda öğrencilerin çok dikkatli olmalarının altını çizdi.

POLİS ŞAPKASI HEDİYE ETTİ

Özel Işık Koleji öğrencileri de "emniyet çalışmaları ve polislik mesleğindeki ayrıntıları öğrenince niçin her gencin idealinde polis olmak düşüncesi var şimdi daha iyi anladık"dediler.

Ziyaretten ve emniyet Müdürü Mustafa Aktaş'ın anlattıklarından son derece memnun olan öğrencilere Emniyet Müdürünün bir de sürprizi oldu. Ziyaret sırasında çay ve çikolata ikram eden Emniyet Müdürü en son olarak öğrencilere birer polis şapkası hediye etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

08 Nisan 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.257.113 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?